Trwa ładowanie...

Piesza wędrówka - oglądaj online w TV - fabuła, bohaterowie, gdzie obejrzeć

Piesza wędrówka (Journey on Foot) to składająca się z czterech odcinków seria dokumentalna ukazująca los osób zamieszkujących różne kontynenty. Bohaterowie pochodzą z Indii, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

Pisza wędrówkaPisza wędrówkaŹródło: YouTube
drepis4
drepis4

Piesza wędrówka - co to za serial

Serial dokumentalny zawiera zdjęcia zapierające dech w piersiach. Wyprodukowany został we Francji w 2018 roku i pokazuje podejście różnych kultur i religii do pielgrzymowania.

Piesza wędrówka - twórcy

Za reżyserię Pieszej wędrówki odpowiada Yun Chan-Gyu.

Piesza wędrówka - odcinki

Każdy z czterech odcinków serii trwa około 50 minut. Łączy je to, że pokazują rożne oblicza pielgrzymki, którą odbywają ich bohaterowie. Do podjęcia decyzji o wyprawie motywują ich zupełnie różne przesłanki.

Piesza wędrówka - fabuła

Bohaterowie tej serii dokumentalnej pierwszy raz w życiu decydują się na odbycie pielgrzymki. Poznajemy mieszkańców różnych kontynentów, którzy decydują się na to z różnych względów. Czasem nawet decyzja zapada poza ich świadomością. Seria pokazuje jak różnych jest świat, jak wielopłaszczyznowo należy analizować zachowania mieszkańców różnych zakątków świata. Miejsce zamieszkania wymusza na nas pewne zachowania, a kontekst kulturowy i sytuacja materialna odgrywają tu kluczową rolę.

Piesza wędrówka - bohaterowie

  • Bohaterką, którą poznajemy w pierwszym odcinku serii jest 16-letnia Sonam Wangmo mieszkająca w Ladakh w Indiach. Od 450 dni przebywa na pielgrzymce. Jest na wysokości ponad pięć tysięcy metrów nad poziomem morza. W trudnych warunkach, w których żyje w Himalajach nie każdy umiałby przetrwać.
  • W drugim odcinku poznajemy z kolei bohatera zbiorowego. To pielgrzymi gromadzący się w dolinie Sinakara w peruwiańskich Andach. Świętują tam Qoyllur Rit'i na festiwalu Snow Star. Tym samym kultywują tradycję dawnych Inków, którzy zdobywali szczyt, by pokonać zło, naprawić świat i uwolnić się od zła.
  • Bohaterami trzeciego odcinka są kobiety i mężczyźni, którzy w Senegalu pracują przy wydobyciu soli z jeziora. To imigranci z Mali i Gwinei, którzy pracują niezwykle ciężko, a ich zapłata nie jest adekwatna do wysiłku jaki wkładają w to, co robią.
  • W ostatnim odcinku poznajemy śmiałków, którzy przemierzają szlak Pacific Crest Trail. Jego trasa biegnie od Meksyku do Kanady przez zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i nie należy do łatwych. Odważni, którzy decydują się na wędrówkę muszą pokonać wiele przeszkód, których nawet nie są w stanie przewidzieć.

drepis4

Piesza wędrówka - nagrody

Na wielu festiwalach nagradzany był często pierwszy odcinek serii poświęcony 16-letniej Sonam Wangmo.

Piesza wędrówka - gdzie obejrzeć

Serial dokumentalny Piesza wędrówka zawsze, gdy jest emitowany w telewizji można obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
drepis4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drepis4