Trwa ładowanie...

Pensjonat pod Różą - online w TV - odcinki, obsada, gdzie oglądać

Pensjonat pod Różą to polski serial obyczajowy, w którym możemy śledzić losy bohaterów skupionych wokół podwarszawskiego pensjonatu. To nie tylko jego właściciele i goście, ale i mieszkańcy miasteczka, w którym ośrodek się znajduje.

Pensjonat pod RóżąPensjonat pod R󿹏ródło: WP Pilot

Pensjonat pod Różą - odcinki

Serial jest podzielony na pięć serii. Poszczególne sezony różnią się między sobą liczbą odcinków - najwięcej epizodów mogliśmy zobaczyć w trzecim, który składał się z 32 odcinków, najmniej w ostatnim - jedynie 15. Pierwszy odcinek Pensjonatu pod Różą miał swoją premierę 15 lutego 2004 roku, nosi tytuł „Spadek”.

Pensjonat pod Różą - fabuła

Akcja serialu toczy się podwarszawskim pensjonacie. Bieg fabuły rozpoczyna odziedziczenie pensjonatu przez Iwonę. I to w tym ośrodku rozgrywają się historie trzech bohaterek: Iwony, Dusi i Maryli. Każda jest w innym wieku, ma inne problemy i radości. Mimo wszystko zawsze znajdują czas na spotkania.

Współwłaścicielem hotelu jest Ksawery, z którym Iwę łączą początkowo jedynie interesy, a z czasem również głębsze uczucie. Serial to panorama przeplatanych historii żeńskiego trio, miejscowych mieszkańców i gości pensjonatu.

Pensjonat pod Różą - bohaterowie

Iwona Mroczkiewicz to główna bohaterka, trzydziestoletnia absolwentka ekonomii, nowoczesna kobieta, odnosząca sukcesy jako pracownica banku. Skupiona na karierze, odstawiła miłosne sprawy na bok. Co prawda nie jest samotna, jej partnerem jest Jacek, ale ten nie potrafi zdobyć się na przypieczętowanie związku. Kobieta odziedziczonego spadku nie traktuje poważnie, a jako śmieszny żart losu. Jest samodzielna finansowo i przekonana, że dotychczasowa praca to ogromny sukces i nie ma zamiaru z niej zrezygnować. Dopiero z czasem okazuje się, że to w prowadzeniu pensjonatu odnajdzie siebie i radość. Nareszcie poczuje, że żyje.

Maryla Urbańska jest przyjaciółką Iwy, ma czterdzieści pięć lat i jest wdową. Mieszka z dwudziestotrzyletnim synem, Mikołajem. Ukończyła studia humanistyczne i jest nauczycielką języka polskiego w liceum. Życiowa sytuacja zmusza ją do zaradności i radzenia sobie z nawet typowo męskimi obowiązkami. Z natury jest dobrą kobietą, uczciwą i szlachetną. Kocha gotować i potajemnie pisze własną książkę kucharską. 

Dusia Adamska to trzydziestoośmioletnia była studentka ASP. Na pierwszym roku studiów zaszła w ciążę, urodziła córkę. Po tym na studia już nie wróciła. Dusia zajmowała się domem, a Tomek - jej partner - utrzymywał rodzinę. 

Ksawery Kraiński ma trzydzieści sześć lat, jest pracownikiem pensjonatu. W spadku otrzymał jego połowę. Jako pracownik był bardzo pracowity, sumienny i obowiązkowy. Jako właściciel dba o wygląd i prezencję hotelu, lecz nie na tyle by posądzać go o skrajności. Rzadko pozwala sobie na zaniedbanie obowiązków i żarty. Początkowo relacje z Iwą nie są najlepsze, ale jak to się mówi: “kto się czubi, ten się lubi”, bo ostatecznie trafiają przed ołtarz. 

Pensjonat pod Różą - obsada

W głównych rolach występują: 

  • Iwona Mroczkiewicz - Magdalena Walach, 
  • Maryla Urbańska - Marzena Trybała,
  • Dusia Adamska - Agata Kulesza,
  • Ksawery Krasiński - Piotr Pilitowski. 

Pensjonat pod Różą - gdzie oglądać

Zawsze, gdy jest emitowany w telewizji, serial Pensjonat pod Różą zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.