Trwa ładowanie...

Opowieści z Narnii - oglądaj online w TV - fabuła, bohaterowie, gdzie obejrzeć

Jedna z najbardziej magicznych i fascynujących opowieści, która wciąga nie tylko dzieci, ale także dorosłych. "Opowieści z Narnii" to seria filmowa, która od lat cieszy się nieustanną popularnością i dużym uznaniem.

Opowieści z NarniiOpowieści z NarniiŹródło: YouTube

'Opowieści z Narnii – co to za film?

Seria filmów Opowieści z Narnii oparta jest na treściach książek autorstwa C. S. Lewisa. Cykl uważany jest za klasykę literatury dziecięcej oraz najlepszą pracę autora - przez co został kilkukrotnie zaadaptowany na potrzeby nie tylko telewizji, ale także radia, teatru i kina. Z siedmiu dzieł stworzonych przez Lewisa, trzy doczekały się ekranizacji pełnometrażowych - są to: Lew, czarownica i stara szafa, Książę Kaspian oraz Podróż Wędrowca do Świtu. Opowieści z Narnii to historia o przygodach dzieci, które odkrywają miejsce, w którym zwierzęta mówią ludzkim głosem, magia jest powszechnie używana, a dobro walczy ze złem.

Opowieści z Narnii - twórcy

Filmowa wersja pierwszej części serii, zatytułowana Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa, została wyprodukowana przez Walden Media, a wydawcą dzieła był Walt Disney Pictures. Za reżyserię odpowiadał Andrew Adamson. Studio Disneya było także producentem ekranizacji drugiej części filmu, którą zatytułowano Opowieści z Narnii: Książę Kaspian. W grudniu 2008 roku ogłoszono, że Disney wycofał się z dalszego finansowania serii. Rola ta została przejęta przez 20th Century Fox, nowym reżyserem został Michael Apted.

Opowieści z Narnii - fabuła

Historia opowiada o czwórce brytyjskiego rodzeństwa, które przebywając na wsi, znajduje tajemniczą szafę prowadzącą do fantastycznego świata - Narnii. Dzieci muszą sprzymierzyć się z lwem Aslanem, aby wygrać w walce przeciwko siłom Białej Czarownicy, która umieściła Narnię w wiecznej zimie. W dalszych przygodach pomagają księciu Kaspianowi w jego walce o tron, a także ratują Narnię przed złem, które mieszka na ciemnej wyspie.

Opowieści z Narnii - bohaterowie

Główni bohaterowie Opowieści z Narnii to rodzeństwo: Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja. Postacią, która jest równie istotna w całej serii filmowej, jest lew Aslan - syn Wielkiego Władcy-Zza-Morza oraz król puszczy. Lew ten posiada w sobie przedziwną siłę, moc i dobroć, która jest w stanie przepełnić i odmienić wszystko i wszystkich wokół niego.

Opowieści z Narnii - obsada

W głównych rolach wystąpili:

  • William Moseley - jako Piotr Pevensie,
  • Anna Popplewell - jako Zuzanna Pevensie,
  • Skandar Keynes - jako Edmund Pevensie,
  • Georgie Henley - jako Łucja Pevensie,
  • Liam Neeson - użyczający głosu dla lwa Aslana.

Opowieści z Narnii - polski dubbing

Film został zrealizowany także w polskiej wersji językowej, gdzie postaciom głosu użyczyli:

  • Piotr Deszkiewicz - jako Piotr Pevensie,
  • Marta Dąbrowska - jako Zuzanna Pevensie,
  • Kamil Kubik jako Edmund Pevensie,
  • Maja Cygańska - jako Łucja Pevensie,
  • Liam Neeson - jako Aslan.

Opowieści z Narnii - nagrody

Pierwsza część Opowieści z Narnii, nosząca podtytuł Lew, czarownica i stara szafa, została nominowana do 32 nagród - między innymi do Złotych Globów za najlepszą muzykę oraz najlepszą piosenkę - Wunderkind w wykonaniu Alanis Morissette. Ostatecznie produkcji udało się zdobyć siedem nagród.

Opowieści z Narnii - gdzie obejrzeć?

Zawsze, gdy film Opowieści z Narnii jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z telewizji internetowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.