Trwa ładowanie...

Opowiem ci o zbrodni – śmierć popłynęła z więziennej wieży strażniczej. Najnowszy odcinek już w piątek o 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat w WP Pilocie

Mistrzowie polskiego kryminału ponownie zawitają na ekranach telewizorów, komputerów czy smartfonów, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły polską opinią publiczną.

Robert Gonera w najnowszym odcinku Opowiem ci o zbrodni już w piątek 12 listopada o 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat w WP PilocieRobert Gonera w najnowszym odcinku Opowiem ci o zbrodni już w piątek 12 listopada o 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat w WP Pilocie
d2dyntm
d2dyntm

Opowiem ci o zbrodni – o czym jest ten program?

W programie najpopularniejsi polscy autorzy powieści kryminalnych opowiadają historie zbrodni, które wydarzyły się naprawdę. Bazują przy tym na aktach sądowych, relacjach naocznych świadków oraz opiniach ekspertów z zakresu kryminalistyki czy psychologii. Każdy z narratorów cechuje się własnym i niepowtarzalnym stylem opowieści, co sprawia, że odcinki serii Opowiem ci o zbrodni mają unikalny charakter. Każdy również opowiada historię odrębnej zbrodni, także jeśli nie obejrzałeś do tej pory żadnego odcinka, nie przejmuj się!


Co zobaczymy w najbliższym odcinku?

Już 12 listopada, o godzinie 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat, premierę mieć będzie najnowszy odcinek mrocznej serii Opowiem ci o zbrodni. Tym razem nową, wstrząsającą historię morderstwa opowiadać będą Małgorzata i Michał Kuźmińscy – autorzy takich powieści jak Pionek, Mara, czy Kamień.

Wprowadzą nas oni w szczegóły dramatycznych wydarzeń z 2007 roku, kiedy to sprawcą okrutnej zbrodni stał się strażnik więzienny, osoba, która miała dbać o bezpieczeństwo więźniów. To on oddał strzały z wieży strażniczej w kierunku samochodu, który do zakładu przywiózł nowego aresztanta. Pociski z broni maszynowej zabiły w sumie 3 osoby, a sam napastnik zabarykadował się w wieży. Poddał się dopiero po strzelaninie, w której sam odniósł rany. W rolę strażnika, w najbliższym odcinku serii, wcieli się Rober Gonera, nagrodzony Orłem za rolę w filmie Dług.


Na najnowszy odcinek Opowiem ci o zbrodni do WP Pilota zapraszają Małgorzata i Michał Kuźmińscy

Małgorzata i Michał Kuźmińscy zgodzili się odpowiedzieć na kilka pytań redakcji WP Pilota!

d2dyntm

Dlaczego wzięli Państwo udział w tym projekcie?

W odróżnieniu od wielu pozornie podobnych programów – ten był wyjątkowy: gdy jego twórczyni Jola Gwardys nas do niego zaprosiła, wyjaśniła nam, że chodzi w nim o to, by na autentyczne sprawy kryminalne spojrzeli autorzy powieści kryminalnych, przefiltrowując je i przepowiadając przez swoją wrażliwość, styl i nerw.

Jak wyglądało Państwa uczestnictwo w tej produkcji?

Spośród kilku zaproponowanych nam spraw kryminalnych wybieraliśmy jedną – taką, w której można było prześledzić też jej dodatkowe warstwy: społeczne, antropologiczne, egzystencjalne. Otrzymywaliśmy jej akta ze śledztwa i postępowania sądowego – tu ukłony dla researcherów, którzy je dla nas wydobywali – i wgryzaliśmy się w nie, starając się z nich wyczytać jak najwięcej. Gromadziliśmy też jak najwięcej wiedzy z prasy, nierzadko konsultowaliśmy się z ekspertami – jak w przypadku sprawy Bogdana Arnolda – wreszcie, rozmawialiśmy ze świadkami. Z jednej strony braliśmy udział w przygotowaniu scenariusza odcinka, z drugiej – pisaliśmy tekst do tomu opowiadań.

d2dyntm

Czy planują Państwo wydać książkę na podstawie opowiadanej w tym odcinku historii?

Jak wspomnieliśmy, równolegle do każdego sezonu programu pisaliśmy opowiadanie o danej sprawie – czy raczej, w naszym przypadku, rodzaj reportażu.

Co najbardziej poruszyło Państwa w tej historii?

Sprawa Damiana C., active shootera, masowego mordercy z Sieradza, jest pozornie "nieciekawa" z punktu widzenia klasycznego kryminału: przecież od razu wiadomo, "kto zabił". I to właśnie jest moc tej opowieści: nie chodzi tu o rozwiązanie zagadki, lecz o pytanie nieporównywalnie ważniejsze, a często w fabułach kryminalnych pomijane: dlaczego ci ludzie zginęli.

d2dyntm

Jakie Państwa zdaniem przesłanie ma cała seria Opowiem Ci o zbrodni?

 Dla nas to przypomnienie, że fabuły kryminalne nie są tak naprawdę po to, żeby się dzięki nim odrywać od rzeczywistości, tylko żeby się próbować z tą rzeczywistością jakoś mierzyć, nawet w bezpieczny sposób, zapośredniczony przez ekran czy papier. Bo zbrodnia jest rzeczywista.


Jak oglądać Opowiem ci o zbrodni w WP Pilot?

Chcesz oglądać Opowiem ci o zbrodni za pośrednictwem platformy WP Pilot? To proste!

d2dyntm

Wejdź na stronę WP Pilot i załóż darmowe konto. Następnie wybierz jeden z dostępnych pakietów. Kanał Crime+Invertigation Polsat znajdziesz już w pakiecie Podstawowym za jedyne 29.99 zł miesięcznie!

W WP Pilocie dostępne są bezpieczne i szybkie metody płatności – blikiem, kartą, PayU lub przelewem tradycyjnym. Możesz wybrać zakup jednorazowy lub subskrypcję, która będzie odnawiać się automatycznie. Będziesz mógł z niej później zrezygnować w dowolnym momencie, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Oglądaj WP Pilot gdzie chcesz i kiedy chcesz. Dostęp do serwisu możliwy jest z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Nie tylko na terenie Polski, ale również w całek Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii (podczas czasowego przebywania za granicą).W celu korzystania z serwisu WP Pilot za granicą, konieczne jest dokonanie bezpłatnej weryfikacji stałego pobytu w Polsce.

d2dyntm

Oglądaj ulubione programy telewizyjne, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz – bez umów i dekoderów. Na telewizorach i urządzeniach mobilnych.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2dyntm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dyntm