Trwa ładowanie...

Opowiem ci o zbrodni – śmierć Marcina i podejrzane zachowanie jego dziewczyny. Premiera nowego odcinka już w piątek o 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat w WP Pilocie

W kolejnym sezonie serii "Opowiem ci o zbrodni", mistrzowie polskiego kryminału ponownie zawitają na ekranach telewizorów, komputerów czy smartfonów, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły polską opinią publiczną. Premierę każdego z odcinków możesz oglądać na żywo w WP Pilot.

Opowiem ci o zbrodni - premiera piątego odcinka sezonu już w piątek 19.11 o 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat, dostępnym w WP PilotOpowiem ci o zbrodni - premiera piątego odcinka sezonu już w piątek 19.11 o 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat, dostępnym w WP Pilot

Opowiem ci o zbrodni – o czym jest ten program?

W programie najpopularniejsi polscy autorzy powieści kryminalnych opowiadają historie zbrodni, które wydarzyły się naprawdę. Bazują przy tym na aktach sądowych, relacjach naocznych świadków oraz opiniach ekspertów z zakresu kryminalistyki czy psychologii. Każdy z narratorów cechuje się własnym i niepowtarzalnym stylem opowieści, co sprawia, że odcinki serii Opowiem ci o zbrodni mają unikalny charakter. Każdy również opowiada historię odrębnej zbrodni, także jeśli nie obejrzałeś do tej pory żadnego odcinka, nie przejmuj się!


Co zobaczymy w najbliższym odcinku?

Premiera najświeższego odcinka serii odbędzie się już w piątek, 19.11 o godzinie 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat. Opowie on historię Marcina, którego zespół ratowników medycznych zabiera do szpitala z poważną raną brzucha, którą rzekomo zadał sobie sam nożem. Tę wersję utrzymuje jego dziewczyna, która po zabraniu chłopaka przez karetkę, zaczyna sprzątać mieszkanie. Niestety, Marcin umiera w drodze do szpitala, a policja nie daje wiary tłumaczeniom jego narzeczonej.

W najbliższym odcinku w rolę narratora przybliżającego nam dramatyczną historię Marcina, wcieli się Igor Brejdygant, autor takich powieści, jak Wiatr, czy zekranizowane niedawno Rysa oraz Układ. W rolach głównych, portretując Marcina i jego dziewczynę, wystąpią zaś Kamil Kula oraz Magdalena Berus.

Igor Brejdygant zaprasza na kolejny odcinek Opowiem ci o zbrodni do WP Pilot

Igor Brejdygant zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań redakcji WP Pilota!

Dlaczego wziął Pan udział w tym projekcie?

Z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że niezwykle intrygują mnie ludzkie historie, ich przebieg, ale bardziej jeszcze to, co motywuje ludzi do działania i to działania w przypadku takich historii jak te, które opisujemy w "Opowiem Ci o zbrodni", najczęściej tragicznego w skutkach, dramatycznego w przebiegu. Po drugie wziąłem udział, ponieważ biorę udział w tym projekcie od czterech już z górą lat, a obecnie emitowany serial i wydany zbiór opowiadań, które powstają równolegle to już czwarta kolejna edycja. Powoli mam wrażenie, że to wydarzenie zaczyna mieć znamiona kultowego przynajmniej w świecie kryminału, a świat kryminału to przecież w końcu mój świat właśnie, przynajmniej w jakimś sensie. I tak dochodzimy do kolejnej przyczyny, dla której nigdy nie waham się z decyzją, a jest nią bardzo zacne grono współautorów. W tym roku to Katarzyna Grochola, Wojtek Chmielarz, Robert Małecki, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat Bojarska, Jacek Piekiełko, wcześniej dołączali do nas też inni byli między innymi Kasia Bonda, Max Czornyj i Katarzyna Puzyńska.

Jak wyglądało Pana uczestnictwo w tej produkcji?

Podobnie jak we wszystkich poprzednich. Najpierw dostałem kilka historii do wyboru, Spośród nich wyłuskałem tę najbliższą memu sercu, potem był okres dokumentowania sprawy, czytania akt, przemyśleń, przygotowań, w końcu zdjęcia, które tym razem miałem w okolicach Warszawy, no i wreszcie też napisanie opowiadania. Sporo pracy, ale zdecydowanie warto się jej poświęcić.

Czy planuje Pan wydać książkę na podstawie opowiadanej w tym odcinku historii?

 Na razie nie planuję pisania książki na kanwie tej dokładnie historii, ale na pewno, bo tak dzieje się zawsze, gdy mam do czynienia z czymś, co niesie w sobie ładunek emocjonalny, ta historia ze mnie nie wyparuje i wcześniej czy później gdzieś znajdzie swoje ujście jako element a może wręcz zrąb tego, co stworzę.

Co najbardziej poruszyło Pana w tej historii?

To, że mogła się potoczyć zupełnie inaczej, właściwie powinna była potoczyć się inaczej. Tam, gdzie przyszła śmierć i tragedia, tak naprawdę była miłość i troska.

Jakie Pana zdaniem przesłanie ma cała seria Opowiem Ci o zbrodni?

Nie zabijaj. Tak byłoby chyba najprościej powiedzieć. Ukazujemy w tych kilkudziesięciu już teraz historiach losy ludzi, które podobnie jak w tej mojej ostatniej historii mogły się potoczyć zupełnie inaczej. Marzę o tym, żeby ktoś kiedyś będąc pod wpływem obejrzanej czy przeczytanej historii, którą stworzyliśmy, nie zrobił czegoś, co zniszczy życie komuś i jemu samemu. Żeby cofnął rękę, jak to mówią.


Jak oglądać Opowiem ci o zbrodni w WP Pilot?

Chcesz oglądać Opowiem ci o zbrodni za pośrednictwem platformy WP Pilot? To proste! Wejdź na stronę WP Pilot i załóż darmowe konto. Następnie wybierz jeden z dostępnych pakietów. Kanał Crime+Invertigation Polsat znajdziesz już w pakiecie Podstawowym za jedyne 29.99 zł miesięcznie!

W WP Pilocie dostępne są bezpieczne i szybkie metody płatności – blikiem, kartą, PayU lub przelewem tradycyjnym. Możesz wybrać zakup jednorazowy lub subskrypcję, która będzie odnawiać się automatycznie. Będziesz mógł z niej później zrezygnować w dowolnym momencie, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Oglądaj WP Pilot gdzie chcesz i kiedy chcesz. Dostęp do serwisu możliwy jest z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Nie tylko na terenie Polski, ale również w całek Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii (podczas czasowego przebywania za granicą). W celu korzystania z serwisu WP Pilot za granicą, konieczne jest dokonanie bezpłatnej weryfikacji stałego pobytu w Polsce.

Oglądaj ulubione programy telewizyjne, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz – bez umów i dekoderów. Na telewizorach i urządzeniach mobilnych.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.