Trwa ładowanie...

Opowiem ci o zbrodni – oglądaj nowy sezon programu na platformie WP Pilot

Opowiem ci o zbrodni to wyjątkowy, często mrożący krew w żyłach program, emitowany na kanale Crime+Investigation Polsat. Pierwsze trzy sezony produkcji, w której opowiadane są najbardziej emocjonujące historie zbrodni, cieszyły się ogromną popularnością wśród widzów. Nie inaczej będzie zapewne i w kolejnym sezonie.

Opowiem Ci o zbrodni w WP PilotOpowiem Ci o zbrodni w WP Pilot
d2x4owh
d2x4owh

Opowiem ci o zbrodni – o czym jest ten program?

Nie widziałeś jeszcze ani jednego odcinka programu Opowiem ci o zbrodni? Warto poznać jego fenomen i dowiedzieć się o nim więcej, zanim kolejny sezon trafi na ekrany.

Opowiem ci o zbrodni to cykl dokumentalny, w którym najznakomitsi polscy autorzy powieści opowiadają o zbrodniach, które wydarzyły się w Polsce.. W każdym odcinku autorzy wcielają się w role narratorów i przybliżają widzom szczegóły wybranych przestępstw kryminalnych. W programie pokazane są także rekonstrukcje zdarzeń. Narratorzy opisują przebieg zdarzeń, bazując na reportażach, a także posługując się aktami sądowymi, relacjami świadków i opiniami ekspertów.

W najnowszym, czwartym sezonie programu, widzowie będą mogli zarówno wysłuchać, jak wyglądał przebieg wstrząsających zdarzeń, jak również zobaczyć inscenizacje, które będą przedstawiane przez najlepszych polskich aktorów.

Miłośnicy tej mrocznej produkcji będą mogli oglądać na ekranie takie sławy, jak: Olga Bołądź, Robert Gonera, Piotr Głowacki, Magdalena Berus, Kamil Kula, Przemysław Bluszcz i Lesław Żurek. Dzięki profesjonalizmowi i realistycznej grze aktorów, umiejętności budowania napięcia przez narratorów oraz niecodziennym, dramatycznym obrazom, każdy fan kina kryminalnego znajdzie się w swoim żywiole.

d2x4owh

Co nas czeka w nowym sezonie?

W najnowszych odcinkach prześledzimy sprawy sprzed lat, m.in. te, do których wracają lokalne oddziały Archiwum X. To np. historia zaginionej Angeliki, którą przybliży nam Wojciech Chmielarz. Mąż kobiety utrzymywał, że wyjechała za granicę. Jej ciało znaleziono w piwnicy kamienicy, w której mieszkali (w tym odcinku główną rolę gra Lesław Żurek). Katarzyna Grochola przedstawi nam historię kobiety (w rekonstrukcji zobaczymy Olgę Bołądź), ofiary przemocy, która zabiła swojego męża. Z kolei Joanna Opiat-Bojarska przybliży widzom sprawę Zyty, którą znaleziono zamordowaną 800 metrów od domu (w inscenizacji zobaczymy Piotra Głowackiego). Każdy z sześciu odcinków czwartego sezonu Opowiem ci o zbrodni to powrót do historii, którymi żyła cała Polska.

Redakcja WP Pilot: Dlaczego wziąłeś udział w tym projekcie?

d2x4owh

Wojciech Chmielarz: Ponieważ "Opowiem Ci o zbrodni" to jedna z najciekawszych i najbardziej oryginalnych produkcji w gatunku true crime. I nie mówię tu tylko o polskiej telewizji. Do tego doceniane przez widzów, czego dowodem jest to, że robimy już przecież czwarty sezon. Dla mnie to możliwość opowiedzenia i fascynujących sprawach kryminalnych, spotkania się z ich bohaterami. A przy tym wszystkim wspiera mnie zespół fantastycznych profesjonalistów.

Redakcja WP Pilot: Jak wyglądało Pana uczestnictwo w tej produkcji?

Wojciech Chmielarz: Zaczęliśmy od wspólnego wyboru sprawy, którą teraz powinienem się zająć. Dzięki producentom miałem okazję zapoznać się z aktami śledztwa. Dowiedzieć się, co tam się krok po kroku wydarzyło. Później przyszedł czas na nagranie programu, w którym występuje jako narrator. Jednak najciekawszą i najtrudniejszą częścią mojej pracy zawsze jest przeprowadzanie wywiadów z osobami, które były bohaterami tej historii. W tym odcinku jest to min. policjant z pomorskiego "Archiwum X", który "rozgryzł" tę sprawę.

d2x4owh

Redakcja WP Pilot: Czy planuje Pan wydać książkę na podstawie opowiadanej w tym odcinku historii?

Wojciech Chmielarz: Pewnym zwyczajem jest to, że równocześnie z premierą programu, wydawany jest zbiór opowiadań z historiami opartymi o sprawach, o których opowiadaliśmy. Poprzednie części są już do kupienia, a kolejna trafi zaraz na księgarskie półki.

Redakcja WP Pilot: Co najbardziej poruszyło Pana w tej historii?

d2x4owh

Wojciech Chmielarz: Wiele rzeczy. Tragiczna historia ofiary. Bezczelność sprawcy. I fakt, że córka ofiary przez wiele lat nie wiedziała, co się stało z jej matką. Żyła w przeświadczeniu, że została opuszczona. To jest naprawdę niewiarygodne, jak wielkie zło zostało tutaj uczynione i nie mówię tutaj tylko o samym morderstwie. Ale też niesamowita jest ta determinacja rodziny, żeby ustalić prawdę. I w końcu im się to udało.

Redakcja WP Pilot: Jakie Pana zdaniem przesłanie ma cała seria Opowiem Ci o zbrodni?

Wojciech Chmielarz: Myślę, że o tym, że winnych zawsze spotyka kara. Mogą się ukrywać, mogą tworzyć sobie alibi, mogą kombinować na wiele sposobów, ale koniec końców stają przed obliczem sprawiedliwości. Nawet jeśli miałoby to zająć całe lata.

d2x4owh

Najnowszy sezon programu Opowiem ci o zbrodni będzie dostępny na kanale Crime+Investigation Polsat. Odcinki programu można będzie oglądać od 22 października, w piątki o godzinie 22:00. Stacja Crime+Investigation Polsat wyemituje również powtórki produkcji o godzinie 23:55 tego samego dnia oraz o godzinie 20:05 w soboty.

Crime+Investigation Polsat to jeden z wielu kanałów, znajdujących się w ofercie telewizji internetowej WP Pilot. Subskrybenci mogą zdecydować się na jeden z kilku pakietów, w których dostępna jest ta stacja. Wykupując dostęp do WP Pilot można cieszyć się nie tylko możliwością oglądania programu Opowiem ci o zbrodni, ale też wielu innych ciekawych produkcji, emitowanych na ponad stu kanałach. Co więcej, użytkownicy WP Pilot mogą korzystać z całodobowego dostępu do kanałów telewizyjnych zarówno na ekranie telewizora, ale też komputera, smartfona czy tabletu.

Jak oglądać Opowiem ci o zbrodni w WP Pilot?

Chcesz oglądać Opowiem ci o zbrodni za pośrednictwem platformy WP Pilot? Uzyskanie dostępu do platformy jest niezwykle proste. Wystarczy wejść na stronę WP Pilot i wybrać jeden z pakietów. Dostępne są bezpieczne i szybkie metody płatności – blikiem, kartą, PayU lub przelewem tradycyjnym. Dostęp można w każdej chwili aktywować lub anulować, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Subskrybenci mogą zdecydować się na wykupienie jednorazowego dostępu do platformy lub ustawienie automatycznego odnawiania płatności co 30 dni.

d2x4owh

WP Pilot to platforma streamingowa dopasowana do potrzeb widzów, dlatego można ją oglądać nie tylko na terenie Polski, na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu, ale też w całej Unii Europejskiej oraz Norwegii i Islandii (podczas czasowego przebywania za granicą). W celu korzystania z serwisu WP Pilot za granicą, konieczne jest dokonanie bezpłatnej weryfikacji stałego pobytu w Polsce.

Szeroka gama kanałów, dostęp z każdego miejsca i o każdej porze oraz elastyczne warunki dostępu (brak zobowiązań w postaci umowy czy okresu wypowiedzenia) to argumenty przemawiające za skorzystaniem z oferty platformy WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2x4owh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x4owh