Trwa ładowanie...

Opowiem ci o zbrodni - dramatyczna historia 10 letniego Mateusza. Najnowszy odcinek już w piątek o 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat w WP Pilocie

Mistrzowie polskiego kryminału po raz kolejny powracają na ekrany telewizorów, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły polską opinią publiczną.

Opowiem ci o zbrodni na Crime+Investigation Polsat w WP PilotOpowiem ci o zbrodni na Crime+Investigation Polsat w WP Pilot
d13xi0o
d13xi0o

Opowiem ci o zbrodni – o czym jest ten program?

Nie obejrzałeś do tej pory żadnego odcinka programu Opowiem ci o zbrodni – nic nie szkodzi! Każdy z nich opowiada odrębną historię przestępstw kryminalnych, które wydarzyły się naprawdę. W rolę narratorów wcielają się największy polscy pisarze kryminałów. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu stylowi, każdy z nich zapewnia swojemu odcinkowi wyjątkowy charakter. Produkcja opiera się na aktach sądowych, relacjach świadków prawdziwych wydarzeń oraz na opiniach ekspertów.


Co zobaczymy w najbliższym odcinku?

Już w piątek 29.10 o godzinie 22:00 na programie Crime+Investigation Polsat w rolę narratora wcieli się Robert Małecki – autor takich powieści jak Skaza, Wada, Zadra czy Najsłabsze ogniwo. Przedstawi on historię 10 letniego Mateusza, który po zabawie nad rzeką w 2007 roku nie wrócił już do domu. Jednak hipoteza o jego utonięciu jest podważana, a sprawę postanowiło zbadać ponownie lubelskie Archiwum X. Opowieść autora zilustrują rekonstrukcje wydarzeń i okoliczności prowadzących do przestępstwa.


WP PILOT. Opowiem Ci o Zbrodni. Robert Małecki

Narrator najbliższego odcinka – Robert Małecki – zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań redakcji WP Pilota.

d13xi0o

WP Pilot: Dlaczego wziął Pan udział w tym projekcie?

Robert Małecki: Jest kilka powodów. Po pierwsze, uważam, że tego typu programy mają realne szanse na to, by pomóc w śledztwie, o ile oczywiście opowiadają o nierozwiązanych lub częściowo nierozwiązanych sprawach. Po drugie, zaproszenie do udziału w serii poczytuję sobie jako zaszczyt. I wreszcie po trzecie, uznaję, że zmierzenie się z własnymi słabościami przed kamerą jest tym rodzajem wyznania, które lubię podejmować.

Jak wyglądało Pana uczestnictwo w tej produkcji?

To, co dla mnie szczególnie ważne, to fakt, że mogłem zaproponować kolejną sprawę tajemniczego zaginięcia oraz aktora, który miał zagrać ważnego bohatera rodzinnego dramatu. Postawiłem na zaginięcie 10-letniego Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa pod Zamościem oraz na Przemysława Bluszcza. Ten znakomity aktor był jednym z lektorów w mojej powieści pt. "Zmora".

d13xi0o

Poza tym, miałem okazję stanąć przed kamerą i być narratorem tej historii. To niezwykłe przeżycie rozmawiać z roztrzęsionym ojcem, któremu wraz z zaginięciem dziecka, zawalił się cały świat.

Czy planuje Pan wydać książkę na podstawie opowiadanej w tym odcinku historii?

Nie jestem reportażystą, więc nie mam takich planów, ale "Zmora", mój thriller kryminalny wydany w kwietniu, właśnie za punkt wyjścia obiera historię zaginięcia Mateusza Żukowskiego. Oczywiście odbijam się dalece od prawdziwych zdarzeń, ale inspiracja pozostaje zauważalna.

Co najbardziej poruszyło Pana w tej historii?

To, że jedno tragiczne zdarzenie, jest jak niszcząca fala, która uderza w rodzinę i powoduje rozpad więzi emocjonalnych. Małżonkowie się rozwodzą, niektóre z pozostałych dzieci popadają w nałogi lub konflikty z prawem. Prawdziwy dramat, którego nigdy nie chcielibyśmy być udziałem.

d13xi0o

Jakie Pana zdaniem przesłanie ma cała seria Opowiem Ci o zbrodni?

Wskazuje na cienką granicę między dobrem a złem, a zatem często bywa przestrogą. A w przypadku opowieści o zaginionych, może okazać się pomocna w rozwiązaniu zagadki. Wystarczy, że poruszy czyjeś sumienie.


Jak oglądać Opowiem ci o zbrodni w WP Pilot?

Chcesz oglądać Opowiem ci o zbrodni za pośrednictwem platformy WP Pilot? To proste!

Wejdź na stronę WP Pilot i załóż darmowe konto. Następnie wybierz jeden z dostępnych pakietów. Kanał Crime+Invertigation Polsat znajdziesz już w pakiecie Podstawowym za jedyne 24.99 zł miesięcznie!

d13xi0o

W WP Pilocie dostępne są bezpieczne i szybkie metody płatności – blikiem, kartą, PayU lub przelewem tradycyjnym. Możesz wybrać zakup jednorazowy lub subskrypcję, która będzie odnawiać się automatycznie. Będziesz mógł z niej później zrezygnować w dowolnym momencie, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Oglądaj WP Pilot gdzie chcesz i kiedy chcesz. Dostęp do serwisu możliwy jest z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Nie tylko na terenie Polski, ale również w całek Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii (podczas czasowego przebywania za granicą). W celu korzystania z serwisu WP Pilot za granicą, konieczne jest dokonanie bezpłatnej weryfikacji stałego pobytu w Polsce.

Oglądaj ulubione programy telewizyjne, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz – bez umów i dekoderów. Na telewizorach i urządzeniach mobilnych.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d13xi0o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13xi0o