Trwa ładowanie...

Oglądaj Zimowe Igrzyska Olimpijskie w WP Pilot! Wiesz, w których dyscyplinach startują Polacy?

Igrzyska Olimpijskie przyciągają przed ekrany i tych, którzy na co dzień sportem zbytnio się nie interesują. Luty to czas, kiedy przed ekranem będziemy zasiadać dość często, dopingując Polaków. Niestety, musimy się liczyć z różnicą czasu i z tym, że chcąc oglądać niektóre transmisje, będziemy musieli nastawiać budzik na dość wczesną porę i z samego rana włączyć WP Pilot.

Transmisje z Igrzysk w Pekinie oglądaj na żywo w WP Pilot!Transmisje z Igrzysk w Pekinie oglądaj na żywo w WP Pilot!

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 - co warto wiedzieć?

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbywają się w Pekinie - czas między 4 a 20 lutego upłynie nam na śledzeniu transmisji ze startów. Do stolicy Chin zawitało ponad 2900 sportowców, reprezentantów ponad 90 komitetów Olimpijskich. Pojawią się oni na obiektach znajdujących się w trzech strefach. To Pekin, Yanqing oraz Zhangjiakou.

Ceremonia otwarcia i zamknięcia odbywa się na Stadionie Narodowym w Pekinie. Ptasie Gniazdo - bo i tak bywa nazywany - otworzono w 2008 roku, na Letnie Igrzyska Olimpijskie, których gospodarzem był właśnie Pekin. Chorążymi Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej zostali snowboardzistka Aleksandra Król oraz panczenista Zbigniew Bródka.

Igrzyska Olimpijskie 2022 - dyscypliny

Olimpiada w Pekinie to siedem sportów, 15 dyscyplin i 109 konkurencji. To m.in. hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, skoki narciarskie, biegi narciarskie, saneczkarstwo i bobsleje. Reprezentantów Polski zobaczymy w:

●     biathlonie,

●     biegach narciarskich,

●     kombinacji norweskiej,

●     łyżwiarstwie figurowym,

●     łyżwiarstwie szybkim - tor długi,

●     narciarstwie alpejskim,

●     saneczkarstwie,

●     short tracku,

●     skokach narciarskich,

●     snowboardzie.

Polacy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

Na Igrzyskach w Pekinie są także Polacy - naszych reprezentantów nie zabrakło podczas żadnych odbywających się do tej pory Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Nasza reprezentacja w Pekinie to 57 sportowców oraz 71 osób współpracujących.

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Polacy zdobyli do tej pory 22 medale: siedem złotych, siedem srebrnych i osiem brązowych. Na podium stawali m.in. Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Kamil Stoch i Zbigniew Bródka. Czy i w tym roku mamy szansę na medale? Niestety, sytuacja nie wygląda tak dobrze, jak w poprzednich latach, ale my wciąż dopingujemy Polaków i liczymy na wysokie miejsca! W końcu wśród reprezentantów są m.in. Zbigniew Bródka i Kamil Stoch (skoczek "broni" złotego medalu z Pjongczangu). Szanse medalowe ma także narciarka alpejska Maryna Gąsienica-Daniel.

Pekin 2022 - gdzie oglądać relacje?

Oczywiście w WP Pilot, gdzie znajdziecie specjalną stronę z transmisjami i harmonogramem! Zajrzyjcie tutaj. Transmisje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich zobaczymy na antenie TVP1. Relację z ceremonii otwarcia obejrzymy o "normalnej" porze (4.02, godz. 12:55, studio od godz. 12:15), jednak nie zawsze będzie tak dobrze. Różnica czasu sprawia, że niektóre wydarzenia będą transmitowane w nocy lub nad ranem. Tak będzie np. z narciarstwem alpejskim, chcąc oglądać relacje ze startów Polaków, będziemy musieli wstać ok. trzeciej w nocy.

Jeśli chcesz śledzić relacje z Pekinu, codziennie w programie telewizyjnym znajdziesz transmisje, a także studio olimpijskie. Polaków zobaczymy m.in.:

●     skoki narciarskie, skocznia normalna - 6.02, od godz. 10:20 (najpierw studio, seria próbna rozpoczyna się o godz. 11:00, następnie studio - godz. 11:40, pierwsza seria - godz. 11:55, studio - 12:45, druga seria - 13:00, na koniec ponownie studio),

●     narciarstwo alpejskie kobiet - 7.02 od godz. 03:10 (studio o godz. 02:35),

●     łyżwiarstwo szybkie - 8.02 od godz. 11:29 (studio o godz. 11:25),

●     skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni dużej - 12.02 od godz. 11:00 (studio o godz. 10:40).

W wielu domach poranki będą upływały pod znakiem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, dopiero popołudnia będą przeznaczone na "normalne" programy.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w WP Pilot

Nie masz dostępu do telewizji, a nie chcesz przegapić relacji z Igrzysk w Pekinie? Nic straconego! Transmisje możesz oglądać za pośrednictwem WP Pilot. To platforma telewizji internetowej, dzięki której możemy śledzić to, co aktualnie jest emitowane na małym ekranie. To ponad sto kanałów, m.in. ogólnotematycznych, sportowych czy publicystycznych. Telewizję możesz oglądać na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu - może to być tablet, smartfon, komputer czy telewizor. To doskonałe rozwiązanie, aby śledzić relacje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich - poranne transmisje może ci być wygodniej oglądać np. na smartfonie, leżąc w łóżku. Dodatkowy ekran przyda się też, jeśli pozostali domownicy nie podzielają twojej fascynacji sportami zimowymi. Wyjeżdżasz na ferie? Z WP Pilot skorzystasz także podczas czasowego pobytu w Unii Europejskiej, Islandii i Norwegii. Musisz tylko potwierdzić swój stały pobyt w Polsce, ale zrobisz to właściwie "przy okazji".

Wiesz już, gdzie będziesz śledził relacje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich? Nie pozostaje nic innego, jak trzymanie kciuków z Polaków!

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj