Trwa ładowanie...

Obiady piątkowe – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Obiady piątkowe to brytyjski sitcom, który zadebiutował na ekranach w 2011 roku, natomiast w Polsce został wyemitowany dwa lata później. To komedia, która w ciepły i zabawny sposób ukazuje życie zwykłych ludzi, którzy zmagają się z rozmaitymi problemami zawodowymi i prywatnymi, a mimo tego zachowują duży optymizm i cenią sobie więzi rodzinne, które ich łączą. Duża dawka humoru i wyraziści bohaterowie to znak rozpoznawczy tej produkcji.

Obiady piątkoweObiady piątkoweŹródło: WP
d3jaa0c
d3jaa0c

Obiady piątkowe – co to za serial?

Obiady piątkowe to brytyjski serial komediowy, który opowiada o losach małżeństwa i dwójki ich synów. Widzowie mogą więc obserwować zmagania Jackie, która pragnie prowadzić wzorowy dom, w którym każdy dobrze się czuje i w którym panuje porządek. Utrudniają jej to dzieci – Adam i Jonny, którzy uwielbiają żartować z siebie nawzajem, a także mąż, Martin, który jest lekkoduchem ignorującym wiele zasad. Cała czwórka regularnie spotyka się podczas tytułowych piątkowych obiadów, aby dzielić się ze sobą tym, co wydarzyło się u każdego z nich w ciągu minionych dni.

Obiady piątkowe – twórcy

Za powstanie serialu odpowiada Robert Popper, a w gronie producentów wykonawczych znaleźli się: Nira Park, Kenton Allen oraz Caroline Leddy. Produkcją zajęły się firmy Big Talk Productions i Popper Pictures, a dystrybucją – BBC Studios.

Obiady piątkowe – odcinki

Serial składa się z sześciu sezonów, a każdy z nich obejmuje sześć odcinków. Wszystkie odcinki posiadają długość, która wynosi od 21 do 25 minut.

Obiady piątkowe – fabuła

Obiady piątkowe to spojrzenie na losy zwyczajnej z pozoru rodziny, która posiada swoją własną, małą tradycję. Polega ona na tym, że w każdy piątek rodzice i ich synowie spotykają się przy stole, aby wspólnie zjeść posiłek, porozmawiać i dzielić się swoimi radościami, troskami i planami na przyszłość. Nie zawsze jednak wszystko przebiega zgodnie z planem, na przykład w wyniku niezapowiedzianych wizyt składanych przez przyjaciół Goodmanów albo ich ekscentrycznego sąsiada, a na dodatek zwyczaj ten zaczyna powoli niektórych męczyć.

d3jaa0c

Obiady piątkowe – bohaterowie

Główni bohaterowie to rodzina Goodmanów, do której należy Jackie i Martin, a także ich synowie: Adam oraz Jonny. Na co dzień w ich domu pojawia się sąsiad, Jim Bell, przyjaciółka Jackie o imieniu Valerie, która często nazywana jest ciocią, a także matki Martina i Jackie – Nellie i Cynthia.

Obiady piątkowe – obsada

W rolach głównych występują: Tamsin Greig, Paul Ritter, Tom Rosenthal, Simon Bird oraz Mark Heap. W obsadzie znajdują się także Frances Cuka i Tracy – Ann Oberman.

Obiady piątkowe – gdzie oglądać?

W Polsce serial można oglądać codziennie na kanale BBC First we wczesnych godzinach porannych, między 5:05 a 7:40. Zawsze, gdy serial Obiady piątkowe jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d3jaa0c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jaa0c