Trwa ładowanie...

Notacje - oglądaj online w TV - odcinki, bohaterowie, gdzie obejrzeć

Z roku na rok liczba osób, które przeżyły koszmar II wojny światowej i okres PRL nieubłaganie się kurczy. Z tego powodu tak istotne jest utrwalanie indywidualnych przeżyć tych osób, by mogły zdały świadectwo młodym pokoleniom. Taką próbę podejmują twórcy programu historycznego Notacje.

NotacjeNotacjeŹródło: WP Pilot

Notacje - co to za program

Program Notacje został wyprodukowany na zlecenie TVP S.A w 2009 roku. Każdy epizod to oddzielna historia osoby, która wsławiła się wybitnymi zasługami na rzecz państwa polskiego. Są to osoby bezpośrednio dotknięte wydarzeniami minionego stulecia, między innymi: pisarze, poeci, aktorzy, żołnierze czy powstańcy warszawscy.

Notacje - twórcy

Notacje zostały wyprodukowane na zlecenie TVP S.A w 2009 roku. Porgram wyreżyserowany został przez Krzysztofa Tadeja oraz Justynę Łuczaj-Salej.

Notacje - odcinki

Wyemitowanych zostało ponad 600 odcinków, z których każdy trwa około dziesięć minut - jedna osoba opowiada jedną wybraną przez siebie historię ze swojego życia. Program Notacje nie ma stałej godziny emisji, ale najczęściej można go obejrzeć w godzinach wieczornych.

Notacje - fabuła

Każdy odcinek podejmuje inne zagadnienia, które w żaden sposób nie są ze sobą połączone fabularnie, a więc można zacząć oglądać od każdego odcinka. Jednak to, co łączy ze sobą postacie to wyjątkowe zasługi na rzecz państwa polskiego - walka w powstaniu warszawskim, wybitny dorobek naukowy czy bezinteresowna pomoc prowadzona na rzecz Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.

Notacje - bohaterowie

Cykl pt. Notacje prezentuje archiwalne materiały, zawierające opowieści zasłużonych dla Polski naukowców, artystów, osób działających na rzecz społeczeństwa oraz świadków istotnych historycznie wydarzeń. Każdy odcinek został poświęcony jednej wybitnej postaci, która dzieli się jedną opowieścią ze swojego życia. Poznamy osobiste historie takich osób jak:

  • Jerzy Janicki - pisarz, dramaturg, dziennikarz,
  • Zbigniew Kowalski - historyk, redaktor naukowy oraz pracownik naukowo-badawczy z wybitnym dorobkiem naukowym,
  • Teresa Bojarska - łącznika Armii Krajowej, powstańczymi warszawska, pedagożka i poetka,
  • August Kowalczyk - były więzień oświęcimski, i żołnierz Armii Krajowej. Po wojnie został aktorem,
  • Tadeusz Sułowski - powstaniec warszawski. Był członkiem Szarych Szeregów, a następnie Armii Krajowej,
  • Irena Zappe - po II wojnie światowej stworzyła we Lwowie wraz z siostrą dom pomocy polskim dzieciom i młodzieży, była łączniczką Armii Krajowej,
  • Zygmunt Odrowąż-Zawadzki - generał brygady Wojska Polskiego, uczestnik 29 bitew,
  • Eugeniusz Cydzik - razem z żoną zainicjował m.in. odbudowę Cmentarza Obrońców Lwowa (Cmentarz Orląt).

Notacje - nagrody

W roku 2012 Tomasz Tadej zdobył nagrodę Trzeciego Polonijnego Festiwalu Multimedialnego Polskie Ojczyzny w kategorii Programy telewizyjne za cykl Notacji pt. Nienawidzę nienawiści.

Notacje - gdzie oglądać

Program Notacje zawsze, gdy jest emitowany w telewizji można obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj