Trwa ładowanie...

Noc długich noży: jak Hitler osiągnął pełnię władzy - oglądaj online w TV – co to za program, odcinki, gdzie obejrzeć

Noc długich noży: jak Hitler osiągnął pełnię władzy to program opowiadający historię dojścia Adolfa Hitlera do nieorganicznej władzy w Niemczech lat trzydziestych XX-wieku. Program swoją premierę miał w 2020 roku.

Noc długich noży jak Hitler osiągnął pełnię władzyNoc długich noży jak Hitler osiągnął pełnię władzyŹródło: WP Pilot
d285jw4
d285jw4

Noc długich noży: jak Hitler osiągnął pełnię władzy – co to za program

Za program odpowiedzialne jest studio Les Films en Vrac for ARTE France i wyreżyserowany został przez francuzów: Gérarda Puechmorela i Marie-Pierre Camus. Dotychczas program ten dostępny był jedynie w angielskiej i francuskiej wersji językowej.

W 1934 roku przez szeregi partii narodowo-socjalistycznej przetoczyła się długo planowana fala morderstw, która umożliwiła Adolfowi Hitlerowi pozbyć się politycznych przeciwników. Jednym z nich był nawet jego – z pozoru bliski – przyjaciel, ikoniczna postać brązowych koszul - Ernst Röhm. Podobne czystki przeszły przez wszystkie ruchy rewolucyjne, od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej, Rewolucji Bolszewickiej, Nazistowskiej czy Rewolucji Mao. Do dziś obserwujemy podobne mechanizmy w rządzonej przez Kim Dzong Una Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej.

Noc długich noży: jak Hitler osiągnął pełnię władzy - odcinki

Noc długich noży: jak Hitler osiągnął pełnię władzy emitowana jest w formie pojedynczego dziewięćdziesięciominutowego filmu lub jako dwuodcinkowy (każdy po 45 minut) mini-serial dokumentalny.

Noc długich noży: jak Hitler osiągnął pełnię władzy – gdzie obejrzeć

Program obejrzeć można w Polsat Viasat History. Zawsze, gdy program jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d285jw4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d285jw4