Trwa ładowanie...

Nieobecni - online w TV - odcinki, fabuła, gdzie oglądać

Nieobecni to serial inspirowany sprawami najgłośniejszych zaginięć ostatnich lat. To połączenie serialu obyczajowego z fascynującymi wątkami śledczymi, które wciągają widza w całą historię. Serial ten jest swego rodzaju próbą zwrócenia uwagi na problem, jakim są niewyjaśnione zniknięcia, których co roku w Polsce jest około 18 tysięcy.

Pilot do telewizora (zdjęcie ilustracyjne)Pilot do telewizora (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Shutterstock

Nieobecni - co to za serial

Twórcy serialu przy jego produkcji inspirowali się prawdziwymi historiami osób, które zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach na przestrzeni ostatnich lat. Każda z nich jest inna, ale łączy je jedno - rozpacz rodziny i brak wiedzy na temat tego, co stało się z ich bliskimi. Jest to więc serial, który napisało samo życie.

Nieobecni - twórcy

Pomysłodawczynią oraz główną scenarzystką serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Cały scenariusz powstał we współpracy z Daną Łukasińską, Karoliną Szymczyk-Majchrzak oraz Adamem Cioczkiem. Serial wyreżyserował nominowany do Oscara Bartosz Konopka. Realizacją zdjęć zajął się Paweł Dyllus. Za kostiumy odpowiedzialna jest Marta Ostrowicz, a scenografię do serialu przygotowała Magda Widelska-Władyka. Produkcją zajęła się Katarzyna Czarnecka.

Nieobecni - odcinki

Serial składa się z 10 odcinków, każdy z nich trwa około 40 minut.

Nieobecni - fabuła

Po długiej nieobecności w rodzinnym domu, znana tancerka Mila Gajda postanawia odwiedzić swoich najbliższych w Święta. Gdy dociera do rodzinnego Kasprowa zastaje wyłącznie pusty dom, a po jej rodzicach oraz bracie nie ma śladu. W znalezieniu odpowiedzi na pytanie, co stało się z jej najbliższymi, pomaga jej Filip Zachara - podkomisarz z Centrum Osób Zaginionych, cierpiący na zespół Aspergera. Wraz z poszukiwaniami jakiegokolwiek śladu swoich bliskich, Mila zaczyna odkrywać tajemnice, które przez lata głęboko skrywała jej rodzina. Wraz z poznawaniem nowych sekretów dziewczyna zaczyna zastanawiać się, ile tak naprawdę wie o swoich najbliższych.

Nieobecni - bohaterowie

Główną bohaterką serialu jest Mila Gajda, która wyjechała z rodzinnej miejscowości, aby rozwijać karierę tancerki. W domu w Kasprowie pozostali jej rodzice - Marcin i Dorota oraz brat Olek. W prowadzeniu dochodzenia pomaga jej Filip Zachara oraz jego ciotka Elżbieta Zawada. Jednym z istotnych bohaterów jest także Paweł Borkowski oraz Zośka Gajda, czyli ciotka Mili. W serialu pojawia się wielu bohaterów, którzy mają większy lub mniejszy udział w całej historii.

Nieobecni - obsada

W główną rolę, czyli postać Mili Gajdy wciela się Justyna Wasilewska. W roli komisarza Zachary obsadzono Piotra Głowackiego. Zaginionych rodziców, czyli Dorotę i Marcina Gajdów, zagrali Iza Kuna oraz Zbigniew Stryj. W rolę brata Mili - Olka wcielił się Mateusz Czułowski. Anna Dymna zagrała rolę Zośki Gajdy. W postać ciotki, a zarazem szefowej Zachary wcieliła się Danuta Stenka. Partnera Mili, Miłosza Wilguckiego zagrał Łukasz Garlicki.

Nieobecni - gdzie oglądać?

Serial Nieobecni, gdy jest emitowany w telewizji, możemy obejrzeć na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.