Trwa ładowanie...

Nie ma róży bez ognia - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Nie ma róży bez ognia to film, który powinien obejrzeć każdy fan dobrej zabawy i wielowątkowej kinematografii. Komedia sprzed lat jest wciąż aktualna - bawi i uczy cierpliwości.

Nie ma róży bez ogniaNie ma róży bez ogniaŹródło: YouTube

Nie ma róży bez ognia - co to za film?

To komedia obyczajowa wyprodukowana w Polsce w 1974 roku. Mimo upływu lat wciąż pokazuje problemy, z którymi możemy borykać się na co dzień. Fabuła toczy się w Warszawie przełomu lat 70 i 80 ubiegłego wieku.

Nie ma róży bez ognia - twórcy

Reżyserem filmu jest znakomity, legendarny wręcz, Stanisław Bareja, który wraz z Jackiem Fedorowiczem był odpowiedzialny za scenariusz. Ten duet nigdy nie zawodzi widza. Humor w kinematograficznym dziele jest nietuzinkowy, przemyślany. Twórcy postarali się, aby widz mógł się zrelaksować i śmiać aż do bólu. Z perspektywy doświadczonego widza można dostrzec tutaj wpływ amerykańskich komedii z lat 20-tych XX wieku.

Nie ma róży bez ognia - fabuła

Nie ma róży bez ognia to film, który pokazuje, że nie każda zmiana wychodzi na dobre. Janek i Wanda to młode małżeństwo zamieszkujące ciasny pokój w willi, która prawie w całości przeznaczona jest na przestrzeń biurową. Pewnego dnia mężczyzna o nazwisku Malinowski proponuje im przeprowadzkę do większego, dwupokojowego mieszkania. W nowym lokum zamieszkuje także Jerzy - były mąż Wandy, który ma prawo przebywać w tym samym mieszkaniu, jest tam zameldowany. Janek za wszelką cenę chce się go pozbyć, jest zazdrosny o byłego partnera żony. Sprowadza do miasta narzeczoną Jerzego - Lusię, a po niej do mieszkania przybywa także jej nowa miłość i ojciec dziewczyny. Mieszanka tak skrajnie różnych światów musiała skończyć się wybuchem żartów i refleksji dotyczących relacji międzyludzkich.

Nie ma róży bez ognia - bohaterowie

Na pierwszy plan wysuwają się postaci Wandy oraz Jana Filikiewiczów, czyli wspomniane wcześniej młode małżeństwo. Obok nich pojawia się były mąż Wandy oraz narzeczony Lusi, która to jednak ma jednocześnie inny obiekt westchnień - Zenka. Sam Jerzy początkowo miał być postacią negatywną, ale z czasem uszlachetniono jego charakter na potrzeby fabuły. Ważną personą wydaje się być także ojciec Lusi, który pali własne gospodarstwo i plantację róż, aby córka zameldowała się w Warszawie. Oprócz niego w filmie występuje Malinowski, administrator budynku, sąsiad z dołu i dyrektor szkoły.

Nie ma róży bez ognia - obsada

W rolach głównych pojawiają się Jerzy Dobrowolski jako były mąż Wandy; Jacek Fedorowicz jako Janek oraz Halina Kowalska jako jego żona. Lusia jest grana przez Stanisławę Celińską. Z kolei w rolę jej aktualnego narzeczonego wciela się Stanisław Tym. W roli ojca Lusi widzimy znakomitego Mieczysława Ciechowicza, a Malinowskiego gra sam Wiesław Gołas. W roli milicjanta możemy ujrzeć także jedną z ikon polskiej kinematografii, czyli Krzysztofa Kowalewskiego, który dodaje filmowi aktorskiego kunsztu i wznosi go na wyższy poziom artystyczny.

Nie ma róży bez ognia – gdzie oglądać?

Zawsze, gdy film jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z telewizji internetowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.