Trwa ładowanie...

Najpiękniejsze Baśnie Braci Grimm: Śpiąca Królewna – oglądaj online w TV – fabuła, bohaterowie, gdzie obejrzeć

Najpiękniejsza Baśnie Braci Grimm to seria produkcji austriacko-niemieckiej, nad którą prace rozpoczęto 12 lat temu. Każdy odcinek to inna baśń. Śpiąca Królewna to znana wszystkim piękna baśń braci Grimm, która podbiła serca milionów ludzi na całym świecie. Opowieść o księżniczce zamkniętej w komnacie i czekającej na wybudzenie pocałunkiem można obejrzeć w niesamowitej ekranizacji Olivera Dieckmanna.

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjneŹródło: Shutterstock
d2g7g7x
d2g7g7x

Najpiękniejsze Baśnie Braci Grimm: Śpiąca Królewna - twórcy

Za reżyserię odcinka o pięknej królewnie odpowiada Oliver Dieckmann, a twórcami scenariusza są Robin Getrost i Uschi Reich.

Najpiękniejsze Baśnie Braci Grimm: Śpiąca Królewna – historia baśni

Fabuła serialu zainspirowana jest baśnią rozsławioną w XIX wieku przez jednych z najbardziej uznanych na świecie bajkopisarzy znanych jako Bracia Grimm. Mało kto wie jednak, że za pierwotne autorstwo bajki odpowiedzialny jest francuski twórca żyjący w XVII wieku - Charles Perrault. Bracia Grimm jedynie spisali przekazywaną przez ludzi z ust do ust opowieść wymyśloną przez Perraulta w stworzonym przez siebie zbiorze opowieści dla dzieci.

Najpiękniejsze Baśnie Braci Grimm: Śpiąca Królewna - fabuła

Fabuła Śpiącej Królewny opowiada o pięknej dziewczynie – córce króla, która raniąc się igłą wrzeciona w palec, zapada w głęboki sen. Wszelkie próby obudzenia uśpionej przez magiczne moce dziewczyny nie przynoszą żadnego efektu. Przebudzić ją może tylko pocałunek prawdziwej miłości – jednak nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać.

Najpiękniejsze Baśnie Braci Grimm: Śpiąca Królewna – bohaterowie i obsada

Księżniczkę Myrose czyli Śpiącą Królewnę, gra młodziutka aktorka z Hamburga - Lotte Flack. Występującego w baśni księcia kreuje francuz Francois Goeske. Aktorzy ci, mimo, że nie są zbyt znani szerszej publiczności, idealnie odwzorowują wyznaczone role i nadają magii całej opowieści.

d2g7g7x

W pozostałych rolach występują:

  • Hannelore Elsner jako zła wróżka Maruna,
  • Anna Loos jako królowa,
  • Martin Feifel jako król,
  • Michael Hanemann jako wujek August,
  • Niklas Osterloh jako książe Erik.

Najpiękniejsze Baśnie Braci Grimm: Śpiąca Królewna – odcinki

Każdy odcinek serialu – w tym ekranizacja baśni o Śpiącej Królewnie – trwa 59 minut. Łącznie powstały 52 filmy tej produkcji, które przedstawiają wiele mniej lub bardziej znanych baśni Braci Grimm.

Najpiękniejsze Baśnie Braci Grimm: Śpiąca Królewna – gdzie obejrzeć

Serial można zobaczyć na kanale TV Puls. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z telewizji internetowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2g7g7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g7g7x