Trwa ładowanie...

Najlepsze francuskie komedie

Komedie francuskie zabierają w sentymentalną i romantyczną podróż każdego wielbiciela dobrego kina. W tych produkcjach nawet najgorszy dzień skończy się dobrze. Oto najlepsze francuskie komedie, pełne wyrafinowanego humoru.

Za jakie grzechy, dobry Boże?Za jakie grzechy, dobry Boże?Źródło: WP Pilot
d4gt1nb
d4gt1nb

Doskonała propozycja na spędzenie wieczoru to najlepsze francuskie komedie, które potrafią poruszyć klimatem sentymentalnym, romantycznym oraz imprezowym. Francuzi produkują wspaniałe komedie romantyczne, z dodatkiem specyficznego humoru. Oto kilka świetnych filmowych pozycji.

Jeszcze dalej niż Północ

Główny bohater, naczelnik poczty marzy, by przeprowadzić się na Lazurowe wybrzeże, ponieważ tam słońce świeci dłużej i jaśniej, świat wydaje się piękniejszy, a trawa jest bardziej zielona. Bohater wymyśla podstęp, by dojść do swojego celu. Jednak pomysł się nie udaje i za karę zostaje przeniesiony do najbardziej depresyjnej wioski na północy Francji, czyli według niego na koniec świata. Przeprowadza się sam bez rodziny i ku jego zdumieniu okazuje się, że mieszkańcy miasteczka są bardzo mili i uczynni. W końcu ma święty spokój i odpoczywa od wstrętnej żony. Jeszcze dalej niż północ to historia, w której bohater permanentnie okłamuje żonę, twierdząc, że jest nieszczęśliwy w oddalonej wiosce, po to by ona do niego nie przyjechała. W końcu jego kłamstwa wychodzą na jaw.

Amelia

Romantyczna historia kelnerki mieszkającej w Paryżu. Audrey Tautou doskonale wcieliła się w rolę zagubionej i samotnej dziewczyny, która znajduje skarb w swojej łazience. Postanawia oddać zgubę jej właścicielowi i widząc szczęście tego człowieka, odnajduje swoje przeznaczenie. Tytułowa Amelia od tej pory postanawia być szczęśliwą i uszczęśliwiać także innych ludzi, wtedy w jej życiu pojawia się mężczyzna.

Poznajmy się jeszcze raz

To historia człowieka zagubionego w nowych technologiach, który rozpoczyna nietypową podróż w czasie. Życie mężczyzny nie jest szczęśliwe, jego małżeństwo już nie jest takie jak kiedyś, a on z sentymentem spogląda w przeszłość. Bohater otrzymuje niesamowitą propozycję i wybiera się do lat swojej młodości – do lat 70. Tam odwiedza swój ulubiony bar Belle Époque, w którym może bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku. Film Poznajmy się jeszcze raz to sentymentalna podróż w przeszłość bohatera, który o wiele lepiej odnajduje się w przeszłości niż w swoich czasach.

d4gt1nb

Goście, goście

To seria zabawnych komedii opowiadających o podróży w czasie. W wyniku eksperymentu czarnoksiężnika rycerz wraz ze swoim giermkiem zostają przeniesieni do XX wieku, jest to dla nich ogromny szok, jednak starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Chcąc jednak wrócić do swoich czasów, przeżywają różne śmieszne perypetie. Najlepsze francuskie komedie opowiadają często o miłości i sentymentalnych podróżach – także tych niewiarygodnych.

Goście, goście zyskały wyśmienite opinie kino maniaków, dzięki czemu powstała cała seria filmów.

Jutro będziemy szczęśliwi

Wzruszająca opowieść o miłości francuza, który nie za bardzo chce się ustatkować. Szczęście daje mu imprezowanie oraz poznawanie i uwodzenie wciąż nowych kobiet. Pewnego dnia jedna z jego przelotnych przyjaciółek wręcza mu nietypowy prezent, którego bohater zupełnie się nie spodziewa. Bohater poznaje swoją córkę, a przyjaciółka znika. Od tej chwili Samuel musi zaopiekować się dziewczynką, choć nie ma pojęcia o wychowaniu dziecka. W filmie Jutro będziemy szczęśliwi widać przemianę, jaka zachodzi w bohaterze, który staje się kochającym, ale niekonwencjonalnym tatą.

Nietykalni

Milioner, który uległ wypadkowi i jest sparaliżowany, zatrudnia do opieki młodego mężczyznę, który właśnie wyszedł z więzienia. Chłopak ma niekonwencjonalne metody opieki i jest zupełnie innym opiekunem, niż ci, których milioner dotychczas zatrudniał. W filmie Nietykalni spotykają się dwa światy, co daje początek niewiarygodnej i zabawnej historii, która buduje piękną i nietypową przyjaźń.

d4gt1nb

Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

Doskonała komedia z romansem w tle. Znani i lubiani bohaterowie zostają poproszeni o budowę piramidy dla Kleopatry, oczywiście dzięki magicznemu napojowi starają się wykonać to zadanie jak najszybciej, jednak Cezar przeszkadza w budowie, po to, by wygrać z Kleopatrą zakład. Asterix i Obelix: Misja Kleopatra to doskonały film, tak samo jak inne części filmów z tymi bohaterami.

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Rodzice pragną, by ich cztery córki wyszły dobrze za mąż. Jednak trzy z nich wybierają mężów, którzy nie do końca podobają się konserwatywnym rodzicom. Żyd, Arab i Chińczyk to zięciowie, którzy mają odmienne obyczaje, wierzenia i kultury. Ostatnia nadzieje w czwartej córce, która ma narzeczonego katolika, jednak nie jest to idealny kandydat. Za jakie grzechy, dobry Boże to film o różnorodności kulturowej i konserwatyzmie starszych pokoleń.

Królowie życia

Film o polskich emigrantach mieszkających w Paryżu. Nie są zbyt zadowoleni z życia, ponieważ ich prace nie są atrakcyjne, chcą więc wrócić do kraju. Na lotnisku pojawia się dla nich okazja nie do odrzucenia. Postanawiają podać się za gości najsłynniejszego festiwalu filmowego, którzy przybyli z Islandii. Film Królowie życia pokazuje, jak można w jednej chwili odmienić całe swoje życie. Wystarczy tylko złapać okazję.

d4gt1nb

Najlepsze francuskie komedie, gdy tylko są emitowane w telewizji, zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d4gt1nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gt1nb