Trwa ładowanie...

Najlepsze filmy podróżnicze z motywem wędrówki

Zapach zbliżającego się lata sprawia, że każdy człowiek z duszą podróżnika powoli zaczyna marzyć o wakacyjnej wyprawie. Filmy podróżnicze z motywem wędrówki pomogą nam zaczerpnąć inspiracji.

Dzika drogaDzika drogaŹródło: YouTube
d2sxtir
d2sxtir

W historii kinematografii powstało wiele wybitnych filmów podróżniczych z motywem drogi. Nie ma chyba osoby na świecie, która nie kojarzyłaby Indiany Jonesa. Filmy z motywem wędrówki pozwalają nam odbyć podróż z perspektywy kanapy i pozwalają lepiej zrozumieć samego siebie. Nic dziwnego, że filmy podróżnicze są jednymi z najpopularniejszych. Często fabuła tego typu filmów oparta jest na prawdziwych historiach, co sprawia, że jeszcze bardziej nie możemy oderwać się od ekranu. Jakie są najlepsze filmy z włóczęgą w tle?

Wszystko za życie

Wszystko za życie jest jednym z najlepszych filmów w historii gatunku. Opowiada historię młodego Amerykanina - Christophera McCandless'a, który po skończeniu studiów wyruszył w samotną podróż na Alaskę. Młody człowiek miał dość konformistycznego stylu życia i nie do końca zdawał sobie sprawę z zagrożeń, jakie na niego czyhają. Christopher przez całą podróż prowadził swój pamiętnik, na którego podstawie powstała fabuła do Wszystko za życie. Historia ostatecznie skończyła się tragicznie, bowiem młody Amerykanin zmarł na Alasce, prawdopodobnie z powodu zatrucia niejadalnymi jagodami. Nie zmienia to jednak faktu, że Into The Wild to jeden z najlepszych filmów podróżniczych, a całości dopełnia muzyka fenomenalnego Eddiego Vedder'a, wokalisty zespołu Pearl Jam.

Indiana Jones

Nie ma osoby na świecie, która nie oglądałaby Indiana Jonesa. Postać jest co prawda fikcyjna, ale kreacja stworzona przez Harrisona Forda jest żywa do dzisiaj. Indiana Jones to postać wymyślona przez genialnego George'a Lucasa. Jest on poszukiwaczem przygód i cenionym archeologiem, a jego klasycznymi atrybutami są skórzana kurtka, rewolwer oraz bicz, a także fedora. Za produkcję odpowiadał niezawodny Steven Spielberg. Filmów o Indianie Jonesie powstało kilka i każdy okazał się wielkim hitem. Jeśli szukasz filmu podróżniczego na piątkowy wieczór, może to być idealny wybór. 

d2sxtir

Bezdroża

Bezdroża opowiadają o historii nauczyciela Miles'a, który jest niespełnionym pisarzem, ciągle czekającym na wiadomość od jakiegoś wydawcy. Cierpi on z powodu rozstania ze swoją dziewczyną. Wraz ze swoim kompanem Jackiem wyruszają w podróż. Jack po tygodniowych wakacjach zamierza wziąć ślub, jednak nie jest przekonany, że będzie to dobra decyzja. Podróż, którą odbędą przyjaciele, jest pełna niezwykle zabawnych przygód. Oprócz znakomitego humoru nie zabraknie głębszych refleksji na temat natury życia. Zdecydowanie jeden z lepszych filmów z motywem wędrówki w tle.

Dzika droga

Dzika droga jest filmem opowiadającym historię kobiety (nagrodzona Oscarem Reese Witherspoon), która uświadamia sobie, że jej świat legł w gruzach i wyrusza w samotną podróż po Stanach Zjednoczonych. Stara się odnaleźć siebie i sens życia. Co ciekawe, Dzika droga oparta jest na autobiograficznej powieści Cheryl Strayed. Jest to film podróżniczy, który z pewnością da nam do pomyślenia.

Piknik z niedźwiedziami

Piknik z niedźwiedziami jest kolejnym ciekawym filmem podróżniczym wartym obejrzenia. Opowiada historię Bill Brysona, który ani myśli o emeryturze. Nie czuje się on staro i na przekór rodzinie (przede wszystkim żonie) postanawia wybrać się w podróż życia. Zamierza przebyć pieszo, liczący ponad 2200 mil bajeczny szlak Appalachów.

Droga życia

Tom, który leci do Europy po szczątki swojego syna, postanawia najpierw przebyć szlak górski ku czci Daniela. Jest to sporym wyzwaniem, biorąc pod uwagę, że ojciec zmarłego chłopaka nie ma choćby najmniejszego doświadczenia trekkingowego. Doskonały dramat z wędrówką w tle. Opowiada o tym, jak pogodzić się ze stratą i ruszyć dalej. 

d2sxtir

Samsara

Amerykański reżyser zabiera widza w fascynującą podróż po świecie. Samsara oznacza koło życia w hinduistycznej kulturze - niekończący się cykl życia i śmierci. Nakręcenie tego dzieła zajęło filmowcom 5 lat. Odwiedzili oni łącznie 25 krajów. Nie jest to klasyczny film podróżniczy, bardziej dokument z motywem wędrówki w tle. Poznamy przy okazji bogatą, buddyjską kulturę.

Everest

Film podróżniczy Everest opowiada historię ośmiu himalaistów, którzy próbują zmierzyć się z nieprawdopodobnie ciężkim warunkami niedostępnego szczytu górskiego. Walka z oślepiającym śniegiem, przeszywającym zimnem i samym sobą. Zdecydowanie dla fanów mocniejszych wrażeń oraz... gór.

Pożegnanie z Afryką

Pożegnanie z Afryką jest filmem, o którym słyszał chyba każdy. Jest to film biograficzny na podstawie najbardziej znanej powieści duńskiej pisarski. Ukazuje piękno Afryki, ale także drugą stronę medalu.

Ścieżki

Ścieżki to ekranizacja wspomnień Robyn Davidson, która przemierzyła Australię w towarzystwie psa i czterech wielbłądów. Nieprawdopodobne? Ten film podróżniczy po prostu trzeba obejrzeć. Historia podróży 27-letniej dziewczyny to już klasyk, jeśli chodzi o tego typu filmy.

d2sxtir

Najlepsze filmy podróżnicze z motywem wędrówki, gdy tylko są emitowane w telewizji, zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2sxtir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sxtir