Trwa ładowanie...

Najlepsze filmy o Hollywood

Ten artykuł prezentuje najlepsze filmy o Hollywood. Są to często tytuły bardzo rozpoznawalnych reżyserów, takich jak bracia Coen czy Tarantino. Wszystkie wymienione filmy zajmują ważną pozycję w światowej kinematografii i w ciekawy sposób obrazują przedziwny, czasem śmieszny, czasem tragiczny świat Fabryki Snów.

Pewnego razu... w HollywoodPewnego razu... w HollywoodŹródło: WP
d2n5pzz
d2n5pzz

Wstęp

Filmy o Hollywood to bardzo zróżnicowana i ciekawa grupa. Są to filmy zarówno starsze, jak i te współczesne, hity, a także mniej znane produkcje. Hollywoodzki klimat bowiem niezmiennie inspiruje reżyserów, preferujących bardzo różnorodne filmowe gatunki. W niniejszym artykule przedstawimy najlepsze filmy o Hollywood.

Ave, Cezar! (2016)

Ave, Cezar! to film w reżyserii słynnych braci Coen. W Hollywood trwają właśnie pracę nad filmem Ave, Cezar! - który ma stać się kasowym hitem i ma zdobyć uznanie zarówno krytyków, jak i widowni. Do produkcji filmu zatrudniono same sławy, a także wielu kaskaderów i statystów. Całość reżyserować ma słynny reżyser. Przede wszystkim jednak do filmu zaangażowano supergwiazdę - Bairda Whitlocka, który to jednak zostaje porwany. Bez niego całość produkcji nie ma sensu. Producenci są przerażeni stratami, jakie mogą ponieść. To wszystko wzbudza oczywiście zainteresowanie pracy plotkarskiej.

W filmie braci Coen wystąpiły same sławy, m.in. George Clooney, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson czy Tilda Swinton. Film jednak nie zdobył uznania krytyków oraz widzów. Ta pozycja z pewnością nie należy do najbardziej udanych dzieł braci Coen.

Mulholland Drive (2001)

Mulholland Drive to film wyreżyserowany przez samego Davida Lyncha. Akcja filmu dzieje się w Los Angeles. Pewna brunetka ulega wypadkowi na tytułowej ulicy Mulholland Drive - z trudem wychodzi z niego żywa. Tymczasem do Hollywood dociera Betty, blondynka, marząca o karierze aktorskiej w Hollywood. Tymczasem pewien popularny reżyser jest w trakcie kręcenia filmu, którego obsadę stanowczo sugeruje mu pewna mafijna szajka. Film ten jest złożeniem różnych gatunków, m.in. thrillera.

d2n5pzz

Film jest zarówno bardzo lynchowski, jak i ma zdecydowanie potencjał komercyjny. Jest to dzieło z pewnością warte polecenie. Nie bez powodu zostało ono nagrodzone za reżyserię w Cannes.

Deszczowa piosenka (1952)

Deszczowa piosenka to film kultowy. Wyreżyserowali go Stanley Donen oraz Gene Kelly. Jest koniec ery filmu niemego. Don Lockwood to amant filmowy, którym został m.in. dzięki swej ekranowej partnerce, Linie Lamont. Pojawia się jednak znaczący problem: Lina ma piskliwy głos, a filmy nieme wychodzą już z mody. Don i Lina muszą wziąć udział w filmie udźwiękowionym. Niestety okazuje się on zupełną klapą. Don stara się przekonać produkcję, by z tego filmu zrobić musical. W międzyczasie Don zakochuje się w przypadkowo poznanej aktorce. Film jest lekki i przyjemny, a klimat wczesnych lat Hollywood jest tu oddany w niepowtarzalny sposób.

Barton Fink (1991)

Barton Fink to kolejny film braci Coen. Tytułowy bohater, Barton Fink to scenarzysta, który jest zaangażowany społecznie. Za sprawą swej debiutanckiej sztuki osiąga on sukces. W Fabryce Snów proponuje mu się posadę scenarzysty. Barton zgadza się na to. Jednak przebywając w Hollywood, traci on wenę. Na szczęście inspirację odzyskuje za sprawą asystentki oraz poczciwego sąsiada.

Film z pewnością jest dużo lepszy niż inne dzieło tychże reżyserów osadzone w Hollywood, czyli Ave, Cezar!. Jest to przewrotne, błyskotliwe kino, na które z pewnością warto się skusić.

d2n5pzz

Mapy gwiazd (2014)

Rodzina Weissów to hollywoodzka dynastia. Dr Stafford Weiss, autor wielu bestsellerowych poradników, jest jej nestorem. Zdobył sławę, uznanie i pieniądze pomaganiem i doradzaniem innym, lecz jego własne życie nie układa się najlepiej. Jego żona Christina nie poświęca mu czasu, jest bowiem skupiona na karierze ich syna. Ich 13-latek nie radzi sobie z życiem i ma problemy z narkotykami. Ich córka jest piromanką. Zaprzyjaźnia się ona z młodym, atrakcyjnym szoferem, który marzy o karierze w Hollywood.

Film ten zawiera wiele różnorodnych perypetii. Jest to kino ciekawe, choć z pewnością niewybitne - jednak ten seans, także za sprawą obsady aktorskiej, może być całkiem przyjemny.

Pewnego razu… w Hollywood (2019)

Pewnego razu… w Hollywood to film w reżyserii Quentina Tarantino. Los Angeles, rok 1969. Rick Dalton to dawna gwiazda, grająca niegdyś w serialu westernowym. Jednak kino przechodzi przemianę. Aktor musi dostosować się do nowej sytuacji. Jego najlepszym przyjacielem jest niejaki Cliff Booth, który jest zarazem jego dublerem-kaskaderem. Po długim czasie mężczyźni powracają do świata Hollywood, który jednak przeszedł znaczące zmiany. Sąsiadką Ricka jest znana aktorka Sharon Tate. Śledzimy jej losy, a także poznajemy grupę Charlesa Mansona. Całość filmu kończy się w zaskakujący, bardzo tarantinowski sposób.

d2n5pzz

Jest to kino rozrywkowe, które jednak na długo zapada w pamięć. Bez wątpienia warto sięgnąć po ten film, zwłaszcza gdy jest się fanem dzieł Tarantino.

Bulwar zachodzącego słońca (1950)

Bulwar zachodzącego słońca to kolejny kultowy film na naszej liście. Wyreżyserował go Billy Wilder. Joe Gillis to scenarzysta, który ma długi. Ukrywa się przed mężczyzną, który z powodu tych długów poluje na jego samochód. Schronienie daje mu dawna rezydencja znanej niegdyś gwiazdy kina niemego. Kobieta żyje złudzeniami, że nadal jest wielką personą kina i pragnie wrócić do świata Hollywood. Joe ma jej pomóc dokończyć scenariusz filmu, w którym ma ona wystąpić. Scenarzysta coraz bardziej uzależnia się od ekscentrycznej kobiety.

Najlepsze filmy o Hollywood, gdy tylko są emitowane w telewizji, zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.  

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2n5pzz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n5pzz