Trwa ładowanie...

Najlepsze filmy na lato

Lato zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, czas urlopów i spotkań ze znajomymi. Grill, czy zwykła wizyta znajomych to wspaniała okazja, by poszerzyć horyzonty i wspólnie obejrzeć filmy, które swoim klimatem oddają uroki lata. Oto lista najlepszych filmów, które sprawdzą się podczas długich, letnich wieczorów.

Dziennik zakrapiany rumemDziennik zakrapiany rumemŹródło: WP Pilot
dneeg1k
dneeg1k

Lato w Prowansji

Nazwa filmu sama wskazuje gdzie i kiedy toczy się akcja wydarzeń. Lato w Prowansji opowiada historię rodzeństwa, które spędza wakacje u dziadka, którego nigdy nie poznali przez kłótnię i konflikt z rodziną. Cała trójka obawia się wyjazdu. Jak się okazuje, w jego okolicach nie ma dostępu do Internetu, domek stoi na odludziu, a sam dziadek podchodzi do wnuków z dozą niechęci. Jak się jednak okazuje, nawet w takim przypadku da się odnaleźć wspólny język. To nie tylko opowieść wzruszająca, ale również ciepła i oddająca klimat słonecznej Prowansji, która z pewnością sprawdzi się jako familijny film na lato.

Dziennik zakrapiany rumem

Film oparty na powieści to historia dziennikarza - wolnego strzelca - który porzuca życie w Nowym Jorku na rzecz Portoryko, gdzie poznaje piękną, lecz zaręczoną kobietę. Chenault jest w związku z biznesmenem, który zamierza przebudować wyspę w prywatny raj. Paul musi więc wybrać: niezależność swojego zawodu lub pieniądze. Może sporo zarobić lub z pomocą swoich ekscentrycznych kolegów, z którymi pija tytułowy rum, zdemaskować i skompromitować skorumpowanego przedsiębiorcę. Dziennik zakrapiany rumem to nie tylko historia o miłości na ciepłej wyspie, ale także dziennikarskiej niezależności oraz wierności ideałom.

Ostatni dzień lata

Czy wojna i różnica wieku pozwalają na odnalezienie wspólnego języka? Ostatni dzień lata to opowieść, która stawia takie pytania i pozwala znaleźć na nie odpowiedź. Ostatniego dnia lata na plaży spotyka się młody mężczyzna i dojrzała, atrakcyjna kobieta, którą obserwował od dłuższego czasu. Kobieta ma za sobą trudy wojny, utratę najbliższego człowieka, jest straumatyzowana. Nie jest to klasyczna historia miłosna, ani film historyczny. To psychologiczna, opowieść, jednak za pomocą obserwacji tej dwójki, można wysnuć wnioski i na moment się zatrzymać.

Meduzy

Meduzy to dramat, zawierający w sobie trzy historie, dziejące się równolegle. Z jednej strony widz obserwuje małżeństwo, które rezygnuje z miesiąca miodowego na Karaibach, ze względu na złamaną nogę Panny Młodej i zamiast tego wybiera hotel w Tel Awiwie. Druga historia obrazuje młodą, rozgoryczoną po rozstaniu kelnerkę, która spotyka na plaży niemą, rudą dziewczynkę, którą zamierza się zaopiekować. Trzeci obraz to kobieta, która opiekuje się starszą, nieprzyjemną panią, która jest matką osobliwej aktorki. Wszystko to dzieje się w jednym miejscu i czasie - w Tel Awiwie - który jest poniekąd drugoplanowym bohaterem każdej z opowieści. To portret mieszkańców miasta, którzy szukają w życiu miłości, zrozumienia, czy zapomnienia.

dneeg1k

Królowie lata

Każdy był kiedyś nastolatkiem. A jak wiadomo, wiąże się to z okresem buntu i nonkonformizmem. Królowie lata to opowieść o dorastaniu, chęci stania się mężczyzną i udowodnienia, że można być niezależnym, mając 15 lat. Trzech chłopców, Joe, Patrick i Biaggio buduje w lesie domek, by móc w nim zamieszkać. Chcą żyć jak tytułowi królowie i być może tak by się stało, gdyby na drodze nie stanęła im Kelly, dziewczyna, w której podkochuje się Joe oraz Patrick. Ta historia to świetna pozycja na lato, nie tylko dla dorosłych, ale i nastolatków, którzy stają w obliczu trudów dorastania i szukania własnej drogi.

Lato przyjaźni

Howie i Grace to dzieci, które tak jak wiele ich rówieśników spędzają wakacje na letnim obozie. Dziewczynka nie czuje się na wyjeździe komfortowo, jednak matka przekonuje ją, by została. Gdy dwójka zostaje wytypowana do rytuału, który ma sprawdzić ich siłę woli i przetrwania, postanawiają uciec. Zaczyna się ich przygoda - powrót do domu na własną rękę. W ten sposób kształtuje się również ich przyjaźń, a wakacje stają się tytułowym Latem przyjaźni.

Pod słońcem Toskanii

Historia z filmu Pod słońcem Toskanii rozpoczyna się podobnie jak historia dziennikarza z Dziennika zakrapianego rumem. Pisarka, która nie chce dłużej żyć w San Francisco ze względu na wypalenie zawodowe i kryzys twórczy, wyrusza do Toskanii, by coś w życiu zmienić. Kupuje tam posiadłość, wynajmuje polskich robotników i postanawia wyremontować budynek. Wkrótce również się zakochuje. Jest to letni romans, który sprawdzi się podczas wakacyjnych wieczorów.

Cudowne lato

Polska, czarna komedia na lato? Oczywiście Cudowne lato! Dwaj pracownicy zakładu pogrzebowego starają się o względy dziewczyny, zwanej "Kitką". Kobieta nie wie kogo wybrać, a duch jej nieżyjącej matki wcale nie sprawia, że wybór jest łatwiejszy. Jest to film dla fanów czarnego humoru oraz kabaretu, gdyż w produkcji bierze udział między innymi kabaret Mumio. Fantastyczny wybór na spotkania w ulubionym towarzystwie.

dneeg1k

Dzieci, które ocaliły lato

Kolejny film o dzieciach, tym razem opowiadający o grupie, która stara się ocalić ulubiony plac zabaw, przed wyburzeniem przez jednego z deweloperów, który chce postawić w tym miejscu fabrykę. Dzieci, które ocaliły lato to pozytywna komedia dla najmłodszych o najmłodszych, którzy chcą uratować swoje wakacje i nie pozwolić, by dorosły zabrał im ulubione miejsce.

Warto wybrać na lato filmy, które nie tylko zachęcają pięknymi widokami, ale także przesłaniem, które niosą. Powyższa lista prezentuje zarówno nieco bardziej poważne pozycje, jak i opowieści dla dzieci i nastolatków, które umilą wolny czas i zbliżające się ciepłe dni. 

Najlepsze filmy na lato, gdy tylko są emitowane w telewizji, zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
dneeg1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dneeg1k