Trwa ładowanie...

Najlepsze filmy na babski wieczór [TOP 6]

Najlepsze filmy na babski wieczór nie muszą być (chociaż oczywiście mogą!) stereotypowymi romansami. Melodramaty, filmy kostiumowe czy filmy muzyczne i taneczne również świetnie sprawdzą się w tej roli, dostarczając rozrywki, wzruszeń i całej palety emocji, za które odpowiedzialne jest kino. Oto lista najlepszych filmów na babski wieczór.

Przeminęło z wiatremPrzeminęło z wiatremŹródło: WP Pilot
deh4xsz
deh4xsz

1. Dziennik Bridget Jones

Dziennik Bridget Jones to klasyczna pozycja wśród filmów na babski wieczór, będąca jednocześnie zabawnym romansem, który potrafi dostarczyć wzruszeń. Tytułowa Bridget nie jest szczupłą modelką. To kobieta z uzależnieniem od papierosów, topiąca smutki w alkoholu, żyjąca w nieuporządkowanym mieszkaniu, próbująca usilnie zrzucić kilka kilogramów. Pewnego dnia postanawia zacząć pisać tytułowy dziennik i zmienić swoje życie. Gdy na horyzoncie pojawia się prawnik, pan Darcy oraz kobieciarz, Daniel Cleaver, zaczyna robić się gorąco. Dziennik Bridget Jones to klasyczna, zabawna komedia romantyczna (co niczego jej nie ujmuje!), pełna wpadek i gaf głównej bohaterki, ukazująca jej rozterki i perypetie miłosne. Film można oglądać więcej niż raz i z pewnością nie staje się nudny. Jest świetną propozycją na obejrzenie z przyjaciółkami.

2. Przeminęło z wiatrem

Scarlet O'Hara żyje beztrosko, otoczona dostatkiem i bogactwem, ciesząca się zainteresowaniem mężczyzn. Sielankę przerywa jednak wojna secesyjna i informacja o ślubie Ashleya, w którym potajemnie jest zakochana. Co gorsza – mężczyzna ma zamiar poślubić Melanię, której nie znosi. W zemście poślubia pierwszego lepszego mężczyznę – brata Melanii – który prędko umiera na wojnie, a ona staje się bogatą wdową. Wówczas poznaje niezbyt dobrą partię – oszusta Rhetta Butlera i zaczyna łamać z nim wszystkie obowiązujące konwenanse. Jest to burzliwa i zarazem kultowa historia życia młodej Amerykanki w czasach wojny secesyjnej, zawierająca w sobie wszystkie klasyczne motywy, co sprawia, że Przeminęło z wiatrem to idealny wybór na kobiece wieczory przy winie z przyjaciółkami.

3. Titanic

Titanic to tragiczna historia kochanków z różnych warstw społecznych, którzy znaleźli się na rzekomo niezatapialnym statku marzeń – Titanicu. Przypadkowe spotkanie prędko przekształca się w romans i bunt młodej dziewczyny z bogatego domu, której nie interesuje aranżowane małżeństwo z Calem, gdyż zakochuje się w biednym rysowniku. Chociaż każdy wie, jak kończy się ta historia, wszyscy kibicują jednak Rose i Jackowi z nadzieją, że uda im się przetrwać katastrofę i żyć szczęśliwie. Titanic to obowiązkowa pozycja – tak samo jak chusteczki higieniczne na podorędziu w trakcie drugiej części filmu.

4. Małe kobietki

Wielką zaletą Małych kobietek jest liczba ekranizacji. Można wybrać nowszą wersję, można starszą, jednak wszystkie łączy jedno – jest to wspaniała historia o siostrzeństwie, życiu w XIX wieku i kobietach, które pragnęły niezależności. Film przynosi wszystkie emocje: śmiech i radość, smutek i płacz, jest dynamiczny i nie pozwala widzowi na znużenie w ani jednym momencie. Wszystkie bohaterki mają indywidualny charakter i swoją dziedzinę sztuki: malarstwo, muzykę, pisarstwo i aktorstwo, ale jednocześnie tworzą zżytą grupę sióstr. To klasyka gatunku oparta na powieści, dlatego warto wybrać ulubioną wersję i obejrzeć na babskim wieczorze.

deh4xsz

5. Diabeł ubiera się u Prady

Nieco przerażająca, lecz wpływowa Maryl Streep, początkująca, młoda dziennikarka i świat mody, czyli Diabeł ubiera się u Prady – film o tym, jak działa biznes i kto tak właściwie rządzi. Miranda Priestley – w tej roli Meryl Streep – to najbardziej wpływowa kobieta świata, prowadząca modowy magazyn. Nikt i nic nie może stanąć jej na drodze, a wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, z czym prędko zderza się początkująca dziennikarka, Andy, która szybko zaczyna dostosowywać się do panujących w redakcji trendów, wymogów i zasad. Diabeł ubiera się u Prady to nie tylko film o świecie biznesu, ale i o samotności, a także dążeniu do sukcesu za wszelką cenę – kosztem własnego życia prywatnego i relacji z ludźmi. Nie jest to może standardowa komedia, ale z pewnością nada się przy odwiedzinach koleżanek.

6. Step Up

Romans z tańcem w tle (lub jeśli ktoś woli – taniec z romansem w tle) to idealny film na babską imprezę. Opowiada historię Tylera, mężczyzny z marginesu, który odbywa prace społeczne w szkole artystycznej. Nie jest to dla niego komfortowe środowisko aż do chwili, w której poznaje Norę, tancerkę, która akurat poszukuje partnera, który zatańczy z nią na dyplomowym pokazie końcowym. Nora zauważa go, gdy tańczy na ulicy. Między parą iskrzy, a Tyler wie, że to jego moment do udowodnienia, ile jest wart i osiągnięcia sukcesu. To nie tylko historia miłości ludzi z dwóch różnych światów, ale i produkcja o miłości do tańca, o pasji i dążeniu do celu. Film luźno nawiązuje do Dirty Dancing, więc jest obowiązkową pozycją dla wszystkich fanek Patricka Swayzego i romantycznych tańców. Produkcja ma również kilka części tworzonych jako kontynuacja serii, więc będzie odpowiednia na dłuższe posiadówki czy nawet kilka spotkań.

Najlepsze filmy na babski wieczór, gdy tylko są emitowane w telewizji, zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
deh4xsz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deh4xsz