Trwa ładowanie...

Najlepsze filmy młodzieżowe [TOP 11]

Filmy młodzieżowe to bardzo różnorodna grupa pod względem fabularnym. Wśród nich można znaleźć filmy, którym jest blisko do dramatu, a inne mają elementy komediowe. Ich fabuła zwykle przedstawia sytuacje, które są bliskie nastolatkom – pierwsze miłości, brak akceptacji wśród rówieśników, choroby czy problemy rodzinne. Najlepsze filmy młodzieżowe oferują coś więcej niż dwie godziny relaksu. Bardzo często niosą ze sobą przesłanie, a młodzież może wykorzystać znajomość ich treści podczas pisania wypracowań szkolnych.

Szkoła uczućSzkoła uczućŹródło: YouTube
d2h927n
d2h927n

1. Stowarzyszenie umarłych poetów

W prestiżowej Akademii Weltona liczy się honor i zamiłowanie do tradycji – do czasu aż pojawia się nowy nauczyciel, a z nim idea carpe diem i poezja. Stowarzyszenie umarłych poetów to film, który zestawia konserwatywny system nauczania z niekonwencjonalnym wychowaniem. To też budzący wiele emocji film o przyjaźni, tej prawdziwej i nie.

2. Moja łódź podwodna

Główni bohaterowie filmów dla nastolatków zwykle są kreowani na idealnych. Moja łódź podwodna pod tym względem się wyróżnia. To film o bohaterze nieidealnym. Olivier ma wiele wad, a w normalnym życiu trudno byłoby go polubić. Chłopak buntuje się i nie może odnaleźć się w świecie. Ukazane to jest z dystansem, nieco satyrycznie, co z pewnością spodoba się wielu osobom.

3. Do wszystkich chłopców, których kochałam

Co się stanie, kiedy chłopcy, w których dziewczyna się zauroczyła, dostaną listy z wyznaniem miłości? To właśnie zdarza się Larze Jean. Jej listy zostały wysłane do wszystkich chłopców, których kochała. Aby nie wydało się, że jest zakochana w chłopaku swojej siostry, zaczyna udawać związek z Peterem – szkolnym przystojniakiem. Relacja tej dwójki jest naturalna i urocza, nie powiela toksycznych wzorców, co wyróżnia ją wśród innych produkcji. Do wszystkich chłopców, których kochałam to uroczy film o pierwszej miłości.

4. Gwiazd naszych wina

Gwiazd naszych wina to bez wątpienia jedna piękniejszych historii miłosnych kierowanych do młodzieży. Dwójka chorych na raka nastolatków zbliża się do siebie i wyrusza do Holandii, aby spotkać się z autorem książki i poznać dalsze losy jej bohaterów. Gwiazd naszych wina wzrusza do łez, pokazuje siłę bohaterów i ich rodzin, które wspólnie z dziećmi przeżywają tragedię.

d2h927n

5. Szkoła uczuć

Szkoła uczuć to także film, który porusza temat śmiertelnej choroby i miłości nastolatków. Przedstawia historię Landona, szkolnego rozrabiaki, który w trakcie odbywania kary spotyka Jamie. Dziewczyna to córka pastora, dla której w życiu najważniejsza jest wiara. Następuje spotkanie dwóch światów i miłość, na której drodze staje śmiertelna choroba. Film niesie ze sobą piękne przesłanie – jak wiara dodaje otuchy, gdy nadchodzi nieuniknione.

6. Zakochana złośnica

Mimo że ma ponad 20 lat, Zakochana złośnica wciąż rozbawia nowe pokolenia. Kat i Bianca to dziewczyny wychowane przez surowego ojca. Ich charaktery różnią się diametralnie. Kat to tytułowa złośnica. Zaś Bianca jest uroczą dziewczyną, za którą szaleją rówieśnicy – jednak nie może się z nikim spotykać, dopóki jej starsza siostra nie znajdzie sobie chłopaka. Zdeterminowany absztyfikant i jego kolega opracowali plan, jak zdobyć serca dziewcząt, co nadaje tempa komedii.

7. Klub winowajców

Klub winowajców to historia piątki uczniów, z których każdy jest przedstawicielem innej subkultury. Zostają za karę po lekcjach i mają za zadanie napisać wypracowanie o tym, kim są tak naprawdę. Prowadzi to do ciekawych rozmyślań, a przekaz jest jednoznaczny – każdy z nas ma ze sobą więcej wspólnego, niż się wydaje.

8. Szansa na sukces

Musical z ówczesną nastoletnią gwiazdą, czyli Hillary Duff. Szansa na sukces to nie tylko historia o spełnianiu marzeń i robieniu kariery muzycznej, ale także o przechodzeniu żałoby i dotrzymywaniu obietnic. Terri zostaje zapisana przez brata na obóz muzyczny. Na krótko przed wyjazdem jej brat ginie w wypadku, a dziewczyna pogrąża się w żałobie.

d2h927n

9. Twój Simon

Pierwszy w tym zestawieniu film, w którym bohater jest przedstawicielem społeczności LGBTQ+. Twój Simon to historia chłopaka, który ukrywa to, że jest gejem. Przez internet poznaje chłopaka, z którym chodzi do jednej do szkoły. Zna tylko jego pseudonim i stara się odkryć jego tożsamość. Mimo że film jest utrzymany w zabawnej konwencji, to porusza ważne tematy – takie jak poznawanie samego siebie.

10. Sierra Burgess jest przegrywem

W popkulturze trudno jest znaleźć postaci, z którymi nastolatki mogą się utożsamiać. Sierra Burgess to nastolatka jakich wiele – nie jest popularna ani nie wygrałaby konkursu na miss piękności. Film Sierra Burgess jest przegrywem dodaje otuchy nastolatkom, pokazuje walkę z kompleksami i niesie ze sobą przesłanie, że najważniejsza jest osobowość.

11. Ósma klasa

Nie każdy może się cieszyć popularnością. Są osoby, które zostały odizolowane od reszty grupy. Ósma klasa przedstawia historię Kayli, która jest introwertyczką bez przyjaciół i aktywnie udziela się w Internecie, prowadząc bloga. Dzięki temu zaczyna się otwierać i ma szansę odnaleźć przyjaciół. Kayla to również postać, z którą wielu nastolatków, szczególnie tych samotnych, może się utożsamić.

d2h927n

Najlepsze filmy młodzieżowe, gdy tylko są emitowane w telewizji, zobaczymy na żywo, online, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2h927n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h927n