Trwa ładowanie...
seriale
+1
05-08-2020 09:57

Na sygnale Online w TV - odcinki, fabuła, obsada - gdzie obejrzeć

"Na sygnale" to polski serial medyczny, stworzony w konwencji fabularno-dokumentalnej, który emitowany jest na antenie telewizji TVP2 od 12 lutego 2014 roku.

Na sygnaleNa sygnaleŹródło: WP Pilot

Formuła serialu opiera się na jak najbardziej szczegółowym ukazaniu widzom specyfiki i meandrów pracy ratowników medycznych. Dla wielu osób bardzo istotną informację stanowi fakt, że "Na sygnale" jest pierwszym w historii stacji TVP spin-offem, czyli serialem, który powstał w uniwersum popularnej i dobrze przyjętej przez widzów dużej produkcji. Ratownicy medyczni będący bohaterami serialu mają bowiem swoją bazę w szpitalu w fikcyjnej miejscowości - Leśnej Górze, czyli miejscu akcji kultowego serialu "Na dobre i na złe"

Głównymi bohaterami serialu "Na sygnale" jest czteroosobowa załoga karetki reanimacyjnej, która zmaga się z wieloma wyzwaniami swojego zawodu. W każdym odcinku muszą oni radzić sobie z nowym problemem, który oscyluje wokół specyfiki (a niekiedy także poważnych trudności) typowych dla pracy ratownika medycznego. Scenariusz każdego odcinka opiera się na problemach, do których zostają wezwani bohaterowie. Mają oni za zadanie pomóc osobom, które znalazły się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub nawet życia. 

Oprócz codziennych zadań, z którymi muszą radzić sobie bohaterowie przy rozwiązywaniu spraw, serial opowiada także wątki obyczajowe, związane z bohaterami i ich prywatnym życiem. Konwencja ta przełamuje nieco utarty schemat seriali paradokumentalnych. "Na sygnale" zachowuje ciągłość fabularną właśnie ze względu na życiowe perypetie swoich bohaterów. Doskonałym przykładem jest Wiktor Banach - lekarz pogotowia samotnie wychowujący nastoletnią córkę, który w każdym odcinku próbuje radzić sobie bez żony, która zaginęła przed laty podczas wyprawy w Himalaje.

Jako widzowie mamy możliwość oglądania rodzących się sympatii i antypatii bohaterów, obserwowania ich relacji czy towarzyszenia im w życiowych problemach. Dzięki tego typu rozwiązaniom serial "Na sygnale" umiejętnie łączy w sobie cechy klasycznej telenoweli obyczajowej z szalenie popularną konwencją paradokumentu. Linia fabularna rozszerzona jest o bardzo naturalistyczny i szczegółowy opis pracy grupy zawodowej ratowników medycznych. 

"Na sygnale" emitowany jest nieprzerwanie od zimy 2014 roku. Premierowy odcinek, wyemitowany 12 lutego, został bardzo dobrze przyjęty przez widownie, co stanowiło wyraźny sygnał, że produkcja zagości na antenie telewizyjnej "dwójki" na dłużej. Oglądalność utrzymywała się na zadowalającym poziomie, serial zyskał wierne grono fanów i został utytułowany wieloma nagrodami.

Pierwszą Telekamerę, czyli statuetkę przyznawaną przez magazyn TeleTydzień, otrzymał on już w 2015 roku w kategorii serial paradokumentalny. Kolejne statuetki serial otrzymywał w kolejnych latach - 2016 oraz 2017, chociaż kategorię nominacji zmieniono na serial fabularno-dokumentalny.  Potrójne zwycięstwo poskutkowało otrzymaną w 2018 roku Złotą Telekamerą.

"Na sygnale" cieszy się bardzo dużą popularnością, a tym samym także dobrą oglądalnością. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj