Trwa ładowanie...

Mroczne umysły – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Mroczne umysły - film z gatunku thriller science fiction z 2018 roku będący dystopią young adult, czyli produkcją realizującą temat czarnej wizji przyszłości, w konwencji skierowanej do tzw. młodych dorosłych. Kolejna po m.in. Igrzyskach Śmierci filmowa franczyza, w której grupa nastolatków musi zmierzyć się z piekłem, które rozpętało się na świecie w bliższej lub dalszej przyszłości. Gatunek ten jest bardzo popularny w obecnej dekadzie w Hollywood, co niektórzy biorą za odpowiedź na pędzący w stronę zagłady klimat na Ziemi czy zmieniające się warunki życia młodych amerykanów.

Mroczne umysłyMroczne umysłyŹródło: YouTube
d4fy1e7
d4fy1e7

Mroczne umysły - twórcy

Za film odpowiada ekipa, która stworzyła Stranger Things - popularny serial, który stał się absolutnym hitem i był emitowany w serwisie streamingowym Netflix. Reżyserią Mrocznych umysłów zajęła się Jennifer Yuh Nelson, znana z wszystkich części animacji Kung Fu Panda, natomiast scenariusz napisał Chad Hodge, w którego filmografii można znaleźć pozycje takie jak Wieczny Singiel czy Miasteczko Wayward Pines.

Mroczne umysły - fabuła

Mroczne umysły są adaptacją książki Alexandry Bracken, będącej pierwszą częścią trylogii w serii Moondrive. Seria opowiada o świecie, w którym większość dzieci umarła po zapadnięciu na tajemniczą chorobę. Nastolatkowie, którym udało się przeżyć, odkrywają, że są posiadaczami nadprzyrodzonych mocy. Kontrolują ludzkie umysły lub wykazują zdolności telekinetyczne. Rząd, kierowany lękiem, buduje dla nich specjalne obozy. Są to swego rodzaju getta, w których zamknięci są wszyscy młodzi ozdrowieńcy, a Ci mający najsilniejsze zdolności paranormalne - eliminowani. Dzieci są zmuszone nie tylko uciec, ale zbuntować się przeciwko władzom i przejąć kontrolę. W filmie pokazana jest ich przemiana z więźniów w walczących o siebie bohaterów. Postacią pierwszoplanową jest dziewczyna o imieniu Ruby, która posiada niezwykle potężną moc i powoli dorasta do momentu, w którym jest w stanie wziąć za nią odpowiedzialność.

Mroczne umysły - bohaterowie

Bohaterką filmu jest nastoletnia Ruby, która mierzy się z koszmarem współczesnego sobie świata wraz z innymi młodymi ludźmi, m.in. Chubsem, Zu czy Liamem. Mroczne umysły to plejada wyrazistych postaci takich jak Dr Cate Connor, Prezydent Gray czy Lady Jane.

Mroczne umysły - obsada

 • Ruby Daly - Amandla Stenberg
 • Liam - Harris Dickinson
 • Zu - Miya Cech
 • Chubs - Skylan Brooks
 • Dr Cate Connor - Mandy Moore
 • Lady Jane - Gwendoline Christie
 • Patrick Gibson - Clancy Gray
 • Prezydent Gray - Bradley Whitford
d4fy1e7

Mroczne umysły - polski dubbing

Za opracowanie i udźwiękowienie polskiej wersji językowej odpowiada Studio Sonica i reżyser Paweł Ciołkosz.

Obsada:

 • Izabela Perez - Ruby Daly
 • Kinga Ilgner - Cate
 • Piotr Pilitowski - Prezydent Gray
 • Ryszard Starosta - Liam Steward
 • Paweł Krucz - Clancy Gray
 • Maciej Falana - Charles / Pulpet
 • Maria Seweryn - Lady Jane

Mroczne umysły - informacje o produkcji

Film w całości był kręcony w Atlancie (w stanie Georgia, w USA). Zdjęcia trwały od 3 kwietnia do 9 czerwca 2017 roku.

d4fy1e7

Mroczne umysły - wyniki finansowe i nagrody

Budżet Mrocznych umysłów zamknął się na kwocie 34 milionów dolarów, natomiast notowania box office zostały wyliczone na kwotę ponad 41 milionów dolarów (w tym około 12 milionów w USA i ponad 28 milionów dolarów poza Stanami Zjednoczonymi).

Twórca muzyki do filmu - Benjamin Wallfish został w 2018 roku nominowany do nagrody dla kompozytora roku przez Światową Akademię Muzyki Filmowej.

Mroczne umysły - gdzie obejrzeć

Film można zobaczyć na kanale Polsat. Zawsze, gdy film Mroczne umysły jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d4fy1e7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fy1e7