Trwa ładowanie...

Mosty Londynu - oglądaj online w TV - twórcy, odcinki, gdzie obejrzeć

Mosty Londynu to jak sama nazwa wskazuje program rozrywkowy, prezentujący wszystkie najpopularniejsze mosty, jakie możemy znaleźć w największym mieście znajdującym się w stolicy Wielkiej Brytanii.

Mosty LondynuMosty LondynuŹródło: YouTube
d3x0xbu
d3x0xbu

Widzowie mają okazję zapoznać się z cudami architektury tego miasta korzystając z porad uznanego historyka Roba Bella.

Mosty Londynu– twórcy

Twórcą tego serialu jest firma współpracująca ze stacją BBC Brit HD,

Mosty Londynu– odcinki

Historyk Rob Bell zaprasza wszystkich telewidzów na spacer po stolicy Wielkiej Brytanii. Podążając śladami czterech najpopularniejszych mostów tego miasta, podczas którego opowiada, w jaki sposób i z jakich powodów zostały zbudowane. Most Londyński przez siedemnaście stuleci był jedynym łącznikiem między dwoma brzegami największej rzeki na Wyspach Brytyjskich- Tamizy. Na przestrzeni wieków w jego miejscu stawiano różne konstrukcje. Starożytni Rzymianie wykorzystywali go do kontrolowania terytorium południowej Anglii. Z kolei w epoce średniowiecza na zaprojektowanym przez księży i zarządzanym przez miejskich kupców moście stały budynki mieszkalne.

Mosty Londynu– fabuła

Z rozwojem Londynu pojawiła się w późniejszym czasie konieczność zbudowania drugiego mostu na rzece. Westminster Bridge wznoszono w latach 1739-1750 pod nadzorem szwajcarskiego inżyniera Charlesa Labelye, który został sfinansowany przez prywatnych inwestorów oraz pieniędzy zebranych podczas loterii. Z kolei wydaje się dziś zupełnie zapomniany również wyjątkowo elegancki projekt mostu Waterloo wzniesiony w 1817 roku i stworzony przez szkockiego inżyniera Johna Renniego. Podczas Drugiej Wojny Światowej nieoceniona została praca kobiet, które własnymi siłami zbudowały obecną konstrukcję.

d3x0xbu

Mosty Londynu- bohaterowie

Głównym bohaterem jest historyk Rob Bell, który w niezwykle fascynujący sposób opowiada o historii budowania wcześniej wspomnianych mostów. W tle pojawiają się inne postaci, odpowiedzialne za budowę wszystkich tych mostów, które dzielą się swoimi opiniami na ten temat, a także wspominają wszystkie szczegóły i najistotniejsze momenty. Należy przy tym dodać, że robią to w sposób naturalny.

Mosty Londynu - obsada

Serial popularnonaukowy nie posiada profesjonalnej obsady aktorskiej, jedynym powtarzającym się bohaterem jest Rob Bell,

Mosty Londynu - nagrody

Serial nie zdobył żadnych nagród

Mosty Londynu- gdzie obejrzeć

Serial ten można oglądać na antenie BBC Brit HD,najbliższy czwartek 27 stycznia o godzinie 18:55, a także w piątek 28 stycznia o godzinie 14:05.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d3x0xbu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x0xbu