Trwa ładowanie...

Miś - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

"Miś" to film, który urósł do miana dzieła kultowego. Trafne i prześmiewcze dialogi, obnażające absurdy okresu PRL-u sprawiły, że przez wielu jest on uznawany za najlepszą polską komedię.

MiśMiśŹródło: YouTube
d14clyi
d14clyi

Miś - co to za film?

Miś to polska komedia, która miała swoją premierę w kinach 4 maja 1981 roku. To pierwsza część filmowej trylogii, której głównym bohaterem jest Ryszard Ochódzki będący prezesem klubu sportowego Tęcza. W skład trylogii wchodzą takie filmy jak: Rozmowy kontrolowane oraz Ryś. Film to satyra rzeczywistości PRL-u czasów rządów Edwarda Gierka. Dzieło trwa 111 minut. Wyprodukowaniem go zajął się Zespół Filmowy Perspektywa.

Miś - twórcy

Wyreżyserowaniem filmu zajął się Stanisław Bareja, w pisaniu scenariusza pomógł mu Stanisław Tym. Zdjęcia do filmu stworzył Zdzisław Kaczmarek, muzykę skomponował Jerzy Derfel. Montażem filmu zajęła się Krystyna Rutkowska. Scenografia została stworzona przez Wiesławę Chojkowską i Halinę Dobrowolską, kostiumy przygotowała Milena Celińska. Za dźwięk odpowiedzialny był Michał Żarnecki, a kierownikiem produkcji został Józef Leszek Sobczyk.

Miś - fabuła

Fabuła filmu Miś koncentruje się na komicznym życiu Ryszarda Ochódzkiego - prezesa klubu sportowego Tęcza. Ochódzki, wraz ze swoją żoną Ireną, z którą się rozstał, ulokował swoje pieniądze w jednym z londyńskich banków. Postanawia udać się do stolicy Anglii, aby móc je wypłacić, ale na przeszkodzie staje mu wadliwy paszport, z którego ktoś wyrwał kilka kartek. Ochódzki podejrzewa o to swoją żonę. Myśli, że ta zrobiła to po to, aby móc dostać się do banku w Londynie przed nim. Czy mężczyźnie uda się przechytrzyć żonę?

Miś - bohaterowie i obsada

Bohaterami filmu Miś są następujące postaci:

 • Ryszard Ochódzki (Stanisław Tym) - główny bohater filmu, prezes klubu sportowego Tęcza,
 • Irena Ochódzka (Barbara Burska) - była żona Ryszarda Ochódzkiego,
 • Aleksandra Kozeł (Christine Paul-Podlasky) - aktorka oraz kochanka Ochódzkiego,
 • Jan Hochwander (Krzysztof Kowalewski) - kierownik produkcji Ostatniej paróweczki…,
 • Lech Ryś (Stanisław Mikulski) - porucznik milicji oraz wujek dobra rada,Wacław Jarząbek (Jerzy Turek) - trener II klasy w klubie sportowym Ochódzkiego,Bogdan Zagajny (Janusz Zakrzeński) - reżyser filmu Ostatnia paróweczka…,
 • Stuwała (Bronisław Pawlik) - pracownik w klubie sportowym Ochódzkiego,
 • Władysław Złotnicki (Zenon Wiktorczyk) - minister,
 • Chrostowicz (Jerzy Bończak) - pełni rolę asystenta kierownika produkcji filmu Ostatnia paróweczka…,
 • Zdzisław Dyrman (Ludwik Pak) - kolega Palucha,
 • Zofia Dyrman (Ewa Milde) - znajoma Palucha,
 • Włodarczyk (Wojciech Pokora) - autor piosenek, który pracował w Milicji Obywatelskiej,
 • Cwynkar (Paweł Wawrzecki) - piosenkarz,
 • Tłoczyński (Stefan Śródka) - węglarz, należący do ekipy Palucha.
d14clyi

Miś - nagrody

Miś może pochwalić się wygraniem nagrody Złotych Kaczek w kategorii Reżyser komediowy stulecia dla Stanisława Barei i nominacją do kategorii Najlepszy żart-skecz za "łubu-dubu" Jarząbka.

Miś - gdzie obejrzeć?

Zawsze, gdy film Miś jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z telewizji internetowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d14clyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14clyi