Trwa ładowanie...

Miłość w czasach wojny - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Romans i czasy wojenne – czy to połączenie gwarantujące serial pełen emocji? Odpowiedzi na to pytanie można szukać w hiszpańskiej produkcji "Miłość w czasach wojny".

Miłość w czasach wojnyMiłość w czasach wojnyŹródło: YouTube
d2fe543
d2fe543

Miłość w czasach wojny – co to za serial?

Miłość w czasach wojny to hiszpański serial wojenno-romantyczny powstały w 2017 roku. Przedstawia poruszającą historię pielęgniarek pracujących w realiach wojny toczonej przez Hiszpanię o Republikę Rif w Maroku. Celem kobiet z wyższych sfer jest utworzenie szpitala Czerwonego Krzyża, jednak na drodze do realizacji tego celu pojawia się wiele przeszkód.

Miłość w czasach wojny - twórcy

Pierwszym reżyserem tego widowiskowego serialu, odpowiedzialnym za 6 odcinków, jest Manuel Gómez Pereira znany z filmów takich jak Wszyscy mężczyźni są tacy sami oraz Usta do ust. Za pierwszy z tych tytułów otrzymał nagrodę Goya przyznawaną przez Hiszpańską Akademię Sztuk Filmowych. Drugim reżyserem, odpowiedzialnym za kolejne 5 odcinków, jest David Pinillosa znany z takich produkcji, jak Telefonistki, Velvet, czy Grand Hotel. Zadebiutował jako reżyser w filmie Bon Appetit, za który nagrodzono go prestiżową nagrodą Goya. Grupę reżyserów zamyka Eduardo Chapero-Jackson - twórca, który odpowiadał za reżyserię 2 odcinków serialu. Do osiągnięć Eduardo należą: wygranie Europejskiej Nagrody Filmowej za najlepszy europejski film krótkometrażowy oraz Złoty Smok przyznany za produkcję W stronę światła z 2007 roku.

Miłość w czasach wojny – odcinki

Całość składa się z 13 odcinków zebranych w jednym sezonie. Każdy z odcinków trwa około 1 godziny i 15 minut.

d2fe543

Miłość w czasach wojny - fabuła

Akcja serialu osadzona jest w latach 20. XX wieku podczas wojny, jaką Hiszpania toczyła w Maroku o przejęcie górzystych terenów kraju. Wówczas to hiszpańskiej rodzinie królewskiej coraz częściej zarzuca się zbyt chętne posyłanie żołnierzy na śmierć w bitwach bez większego znaczenia. Chcąc pokazać społeczeństwu, że sprawa ta dotyczy wszystkich, powołane zostają pielęgniarki pochodzące z wyższych sfer, które w Maroko mają za zadanie utworzyć szpital Czerwonego Krzyża. Kobietom przewodzi sama księżna Cameron Angoloti (grana przez Alicie Borrachero). Działania te mają skutecznie ukrócić krytykę społeczną władz.

Miłość w czasach wojny – bohaterowie

Główną bohaterką historii jest grana przez Amaie Salamanca - Julia Ballester, która wcale nie jest częścią wyselekcjonowanego zespołu pielęgniarek. Julia od dawna nie dostała żadnych wieści od brata i narzeczonego, którzy w ramach służby wojskowej, zostali wysłani do Maroka. Chcąc odnaleźć swoich bliskich, kobieta wsiada na gapę do pociągu wiozącego pielęgniarki. Chociaż nie ma umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dołącza do szpitala, by w ten sposób uzyskać informacje o najbliższych.

Miłość w czasach wojny - obsada

Fanów hiszpańskich seriali historycznych na pewno ucieszy obecność Amaii Salamanca, która znana jest dobrze z produkcji takich, jak Grand Hotel, czy Velvet. To tylko pierwsza z wielu pięknych aktorek, które wcielają się w rolę pielęgniarek. Na ekranie pojawią się między innymi Alicia Borrachero, Anna Moliner i Alicia Rubio. Wśród najważniejszych ról męskich nie zabraknie natomiast Álexa García, Álexa Gadea, czy Cristóbala Suáreza.

Miłość w czasach wojny - gdzie obejrzeć?

Od 18 października 2021 roku serial Miłość w czasach wojny emitowany jest przez Telewizję Polską na kanale TVP2. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu korzystając z platformy streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2fe543
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fe543