Mecz Polska Węgry Online - Transmisja w TV - Live Stream – Eliminacje Mistrzostw Świata

Przed nami kolejna fala gorących sportowych emocji prosto ze Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie reprezentacja Polski podejmie w meczu Eliminacji Mistrzostw Świata, reprezentację Węgier. Dołącz do wirtualnej trybuny i kibicuj razem z nami oglądając mecz na żywo w WP Pilocie.

Polska -Węgry o 20:45 - oglądaj w WP Pilocie (by Bence Balla-Schottner on Unsplash)Polska -Węgry o 20:45 - oglądaj w WP Pilocie (by Bence Balla-Schottner on Unsplash)
d3osue4
d3osue4

Polska - Węgry, mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata

W piątkowy wieczór podopieczni Paulo Sousy wygrali spotkanie z reprezentacją Andory imponującym wynikiem 4-1. Gole Roberta Lewandowskiego, Kamila Jóźwiaka i Arkadiusza Milika przypieczętowały drugie miejsce w grupie eliminacyjnej naszej reprezentacji. Tym samym Polska zapewniła sobie awans do baraży Mistrzostw Świata mając na koncie 20 punktów! Na czele tabeli znajduje się Anglia z 23 punktami.

Po spotkaniu z Andorą, reprezentanci Polski wrócili do Warszawy i resztę zgrupowania spędzą w naszym kraju, by móc przygotowywać się do rywalizacji z Węgrami. Węgrzy, którzy nie liczą się już w rywalizacji o baraże zagrają bez kilku podstawowych zawodników takich jak: Peter Gulacsi i Willi Orban.

Jeśli chodzi o nowe twarze w naszej kadrze należy zacząć od wahadłowego Aston Villi Matty'ego Casha. Zawodnik, który 26 października otrzymał obywatelstwo polskie swój reprezentacyjny debiut zaliczył w meczu z Andorą, w którym na murawie spędził 30 minut. Selekcjoner Paulo Sousa liczy, że Cash zostanie ważnym elementem polskiej kadry. W reprezentacji pojawił się również bramkarz FC Kopenhaga Kamil Grabara, zbierający bardzo pozytywne recenzje za swoje występy w lidze duńskiej.

O dużym pechu może mówić Adam Buksa, którego z gry wykluczyła kontuzja. Napastnik New England Revolution doznał złamania III kości śródstopia i ma być gotowy do gry na początek fazy play-off w MLS. W kadrze zabraknie również czołowego środkowego pomocnika ligi rosyjskiej, Sebastiana Szymańskiego, który w czasie kadencji portugalskiego selekcjonera nigdy nie dostał szansy na występ na swojej pozycji.

d3osue4

Pierwszy mecz z Węgrami Polacy zremisowali 3:3 w Budapeszcie. Mecz zaczął się pechowo, najpierw w szóstej minucie gola strzelił Roland Sallai, a zaraz po przerwie Polacy przegrywali już 2:0 po golu Adama Szalai. Biało-czerwonym udało się wyrównać dzięki golom Piątka i Jóźwiaka. Na 3:2 dla Węgrów podwyższył Willi Orban, jednak w samej końcówce meczu niezawodny Robert Lewandowski wyrównał na 3:3.

Mecz Polski z Węgrami – gdzie oglądać?

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20.45, 15 listopada 2021 roku. Mecz odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Transmisję meczu Polska - Węgry przeprowadzi tradycyjnie Telewizja Polska na kanale TVP 1 oraz TVP Sport. Komentarz meczu w TVP zrealizuje duet: Mateusz Borek, Marcin Żewłakow.

Data: 15.11.2021 r.