Trwa ładowanie...

Matki, żony i kochanki - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Serial Matki, żony i kochanki był jednym z chętniej oglądanych przez Polaków seriali w latach 90. Opowiadał on historie kobiet, których losy przepełnione były ciekawymi momentami i niespodziankami. Oryginalnie był emitowany od 18 lutego 1996 do 1 listopada 1998 roku w TVP 1.

Matki, żony i kochankiMatki, żony i kochankiŹródło: YouTube
d4antdc
d4antdc

Matki, żony i kochanki - co to za serial

Jest to serial obyczajowy opowiadający o losach kobiet i do nich głównie skierowany. Druga seria powstała jako odpowiedź na apel widzów, którzy pragnęli poznać dalsze losy bohaterek. Krytycy, w odróżnieniu od widzów, nie docenili tej produkcji.

Matki, żony i kochanki - twórcy

Serial wyreżyserował Juliusz Machulski. Scenariusz napisali wspólnie Paweł Trzaska, Zdena Šišova, Ryszard Zatorski i Juliusz Machulski według pomysłu Wojciecha Jędrkiewicza. Zdjęcia wykonał Witold Adamek, a muzykę do serialu skomponował Krzesimir Dębski.

Matki, żony i kochanki - odcinki

Serial składa się z dwóch serii: 12 odcinków w pierwszej i 10 odcinków w drugiej. Odcinki mają długość około 50 minut. Pierwszy odcinek wyemitowano 18 lutego 1996 roku. Ostatni odcinek pierwszej serii widzowie oglądali 5 maja 1996 roku. Druga seria rozpoczęła się 31 sierpnia 1998 roku i trwała do 1 listopada 1998 roku.

Matki, żony i kochanki - fabuła

W Liceum Medycznym odbywa się spotkanie po latach, w którym uczestniczą absolwentki Wydziału Pielęgniarstwa. Mają się na nim spotkać cztery dawne koleżanki. Gdy jedna z nich nie dojeżdża na to spotkanie, reszta postanawia odwiedzić ją w domu. Tak zaczyna się historia, która przedstawia losy każdej z kobiet. Pełnią one w życiu różne role i muszą radzić sobie z przeciwnościami losu - są matkami, żonami i kochankami. 

d4antdc

Matki, żony i kochanki - bohaterowie

Bohaterkami są cztery kobiety. Wanda ma męża i rodzinę i jako jedyna z nich pracuje w zawodzie. Hanka jest dentystką i prowadzi luźne życie, rozwodzi się i ma romans z młodszym facetem. Dorota jest właścicielką firmy, ma pieniądze, dobrze się ubiera i też ma kochanka - starszego od niej artystę. Wiktoria samotnie wychowuje syna i żyje skromnie pracując w domu kultury

Matki, żony i kochanki - obsada

W główne role wcieliły się bardzo popularne w latach 90. aktorki. Postać Wandy jest grana przez Małgorzatę Potocką, Hanki przez Elżbietę Zającównę, Doroty przez Gabrielę Kownacką i Wiktorii przez Annę Romantowską. Postacie męskie kreują równie popularni aktorzy, tacy jak np. Jan Englert, Jan Nowicki czy Paweł Wawrzecki.

Matki, żony i kochanki - nagrody

Serial zdobył trzecie miejsce w plebiscycie Telekamery w kategorii Najlepszy serial w 1999 roku.

Matki, żony i kochanki - gdzie oglądać

Wszystkie odcinki obu serii, zawsze gdy są emitowane w telewizji, można obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d4antdc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4antdc