Trwa ładowanie...

Mała matura 1947 - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Historia jest osadzona krótko zakończeniu II wojny światowej. Akcja toczy się w Krakowie i opowiada losy chłopaka, który nie potrafi odnaleźć się w nowej, powojennej rzeczywistości. Będąc nastolatkiem i nie mogąc przystosować się do trudnej i smutnej powojennej Polski, zaczyna się buntować, a jednocześnie przygotowuje się do egzaminu dojrzałości - małej matury.

Mała matura 1947Mała matura 1947Źródło: WP Pilot
d2nzk0h
d2nzk0h

Mała matura 1947 - co to za serial

Jest to serial historyczny produkcji TVP. Fabuła opisuje wydarzenia mające miejsce w ciągu dwóch lat - od 1945 roku do małej matury Ludwika w 1947 roku.

Mała matura 1947 - twórcy

Odpowiedzialny za powstanie produkcji jest Janusz Majewski (C.K. Dezerterzy, Czarny Mercedes, Zaklęte rewiry) - ceniony reżyser i scenarzysta, zdobywca wielu prestiżowych nagród filmowych, między innymi: Złotej Kaczki, Złotego Lwa czy Srebrnego Smoka.

Mała matura 1947 - odcinki

Serial doczekał się w sumie czterech odcinków, każdy trwa około 50 minut. Pierwszy z nich został premierowo wyemitowany w TVP2 24 maja 2021 roku.

Mała matura 1947 - fabuła

Serial skupia się na młodym, pełnym życia czternastolatku o imieniu Ludwik, który razem z rodzicami i młodszą siostrą przeprowadza się z Lwowa do Krakowa, gdzie zostają przydzieleni jako repatrianci. Ojciec Ludwika, Tadeusz, dostaje przydział na poniemieckie mieszkanie oraz pracę jako wicedyrektor urzędu pocztowego. Ludwik uczęszcza do dobrego, renomowanego liceum, gdzie zaprzyjaźnia się z Romkiem i zyskuje reputację chłopca bystrego i inteligentnego, z humanistycznym zacięciem, który nie za bardzo radzi sobie z przedmiotami ścisłymi.

d2nzk0h

Mała matura 1947 - bohaterowie

Wśród głównych bohaterów produkcji można wymienić: Ludwika, jego matkę Marię, ojca Tadeusza, młodszą siostrę Hanię, przyjaciela Romka, nauczycieli i dyrektora z gimnazjum, do którego uczęszczał główny bohater oraz bohaterowie poboczni - milicjant, prostytutka i sędzia.

Mała matura 1947 - obsada

W obsadzie serialu wystąpili tacy znani aktorzy jak:

  • Artur Żmijewski,
  • Olgierd Łukaszewicz,
  • Wojciech Pszoniak,
  • Marian Opania,
  • Wiktor Zborowski,
  • Sonia Bohosiewicz,
  • Marek Kondrat.

Mała matura 1947 - gdzie obejrzeć

Serial Mała matura 1947 zawsze, gdy jest emitowany w telewizji można obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2nzk0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nzk0h