Trwa ładowanie...

Magiczny świat Davida Copperfielda - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Magiczny świat Davida Copperfielda to doskonała ekranizacja powieści autorstwa Karola Dickensa w znakomitej obsadzie. Ten film to opowieść o sile, odwadze i wytrwałym dążeniu do realizacji swoich marzeń mimo przeciwności losu. Główny bohater filmu uczy widza jak pokonywać trudności pojawiające się na naszej drodze nie pozwalając na to by ktoś podciął nam skrzydła. pokazuje, że wszystko jest możliwe jeżeli tylko się bardzo czegoś chce i wytrwale dąży do upragnionego celu. Zdjęcia do filmu były kręcone w Bury St Edmunds, Weybourne, Londynie, King’s Lynn i Hull w Wielkiej Brytanii.

Magiczny świat Davida Copperfielda Magiczny świat Davida Copperfielda Źródło: WP Pilot, fot: YouTube
d2kua5l
d2kua5l

Magiczny świat Davida Copperfielda - twórcy

Magiczny świat Davida Copperfielda (The Personal History of David Copperfield) to film z gatunku dramat produkcji amerykańsko - brytyjskiej. Jego światowa premiera miała miejsce 5 września 2019. Film wyreżyserował Armando Lannucci. Autorami scenariusza są Simon Blackwell i Armando Lannucci.

Magiczny świat Davida Copperfielda - fabuła

Tytułowy bohater fimu - David Copperfield to pochodzący z zubożałej i niepełnej rodziny prosty chłopak z głowa pełną marzeń. Akcja toczy się w trudnych czasach wiktoriańskiej Anglii. W prozie zwykłego życia młody David próbuje zrozumieć otaczającą go rzeczywistość i jak najpełniej się w niej odnaleźć. Stara się znaleźć swoje miejsce. Jego sytuacja w rodzinie jest bardzo ciężka - wcześnie stracił ojca i został oddany pod opiekę surowego ojczyma, który żąda od niego bezwarunkowego posłuszeństwa i ekscentrycznej ciotki, która wolałaby, aby urodził się dziewczynką. Gdy umiera mu matka opiekun chce odzyskać pieniące jakie wydał na wychowanie chłopca. Wysyła więc podopiecznego do ciężkiej pracy w fabryce. W tych trudnych okolicznościach młody mężczyzna wkracza w życie. Mimo niesprzyjającej atmosfery rodzinnej nie daje za wygraną i walczy o swoje marzenia. Jego wielkim pragnieniem jest zostać sławnym pisarzem. Obserwując każdego dnia bogatą śmietankę towarzyską Londynu pragnie stać się jej częścią, z pogardzanego prostego chłopaka stać się szanowanym dżentelmenem.

Magiczny świat Davida Copperfielda - bohaterowie

Bohaterami filmu jest społeczeństwo wiktoriańskiej Anglii. Dzieli się ono na klasę wyższą i biedotę pracującą.

Magiczny świat Davida Copperfielda - obsada

Główni bohaterowie:

  • Dev Patel jako David Copperfield
  • Gwendoline Christie jako Jane Murdstone
  • Tilda Swinton jako Betsey Trotwood

Magiczny świat Davida Copperfielda - nagrody

  • 2021 - Satelity Najlepsze kostiumy dla Roberta Worley i Suzie Harman
  • 2020 - Najlepszy europejski scenograf roku dla Cristiny Casali
  • 2019 - Bifa - Najlepszy aktor drugoplanowy dla Hugha Laurie, Najlepszy scenariusz dla Armanda Iannucci i simona Blackwell, Najlepsza scenografia dla Cristiny Casali, Najlepsze kostiumy dla Roberta Worley i Suzie Harman, Najlepszy dobór obsady.
d2kua5l

Magiczny świat Davida Copperfielda – gdzie obejrzeć

Zawsze, gdy film jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2kua5l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kua5l