Trwa ładowanie...

Magia Świąt – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

W świątecznym okresie stacje telewizyjne stawiają na lekkie, niezobowiązujące produkcje, które dobrze się ogląda, jednak nie wymagają one od widzów szczególnej uwagi. Są to produkcje familijne lub komediowe, często powiązane z tym okresem w roku. Jedną z takich propozycji jest Magia Świąt. Produkcja ta nigdy nie zadebiutowała na wielkim ekranie - jest to bowiem film telewizyjny przygotowany na zlecenie kanału Hallmark Channel. Na tymże kanale produkcja wyemitowana została po raz pierwszy 4 grudnia 2010 roku.

Magia ŚwiątMagia ŚwiątŹródło: WP
dvp52es
dvp52es

Magia Świąt - co to za film?

Magia Świąt (oryginalny tytuł: Farewell Mr. Kringle) to wyprodukowany w 2010 roku film komediowy produkcji amerykańskiej. Podczas trwającego 85 minut (bez reklam) seansu widzowie zapoznają się z historią mężczyzny, który od ponad 50 lat nieprzerwanie wciela się w rolę Świętego Mikołaja, aby dostarczyć radość najmłodszym. Co więcej - uważa on się nie tylko za przebierańca, ale za najprawdziwszego w świecie Świętego Mikołaja.

Magia Świąt to produkcja przeznaczona dla całej rodziny. Nie posiada ona szczególnych ograniczeń ze względu na treść filmu.

Magia Świąt - obsada

Reżyserem produkcji jest Kevin Conner, który wręcz specjalizuje się w świątecznych, familijnych komediach - przed filmem Magia Świąt wyreżyserował on między innymi dwa filmy z serii Święty Mikołaj Junior. Głównym scenarzystą filmu jest natomiast Robert Tate Miller.

W obsadzie produkcji znaleźli się tacy aktorzy, jak Christine Taylor wcielająca się w jedną z głównych ról - Annabelle Wahl, William Morgan wcielający się w postać ekscentrycznego pana Kringle i głównego protagonisty omawianej produkcji, czy też Lin Shaye grająca postać Zeldy. Oprócz wyżej wymienionych aktorów obsadę uzupełniają między innymi:

  • Christopher Wiehl
  • Shashawnee Hall

  • Tony Cicchetti
  • John Farley
  • Katy Stoll

dvp52es

Magia Świąt - bohaterowie

Film skupia się przede wszystkim na dwóch postaciach - sceptycznej dziennikarce Annabelle Wahl oraz panu Kringle, wcielającym się od około 50 lat w postać Świętego Mikołaja w niewielkim miasteczku Mistletoe. Początkowe niezrozumienie szybko zamienia się w przyjaźń, a następnie w coś więcej. Zarówno relacje, jak i zachowanie bohaterów w miarę postępu fabuły ulegają zmianie. Obie postacie podczas filmu dojrzewają i rozumieją się coraz lepiej, a widz może towarzyszyć im podczas tej podróży. 

Magia Świąt - fabuła

Sceptycznie nastawiona i nieobchodząca świąt dziennikarka - Annabelle Wahl przyjeżdża do niewielkiego miasteczka Mistletoe. Jej zadaniem jest stworzenie materiału na temat Krisa Kringle - ekscentrycznego mieszkańca, który od ponad 50 lat pełni rolę miejscowego Świętego Mikołaja. Co ciekawe, mężczyzna ten pełni swoją misję nie tylko, gdy zbliżają się święta - jest on Mikołajem cały rok. 

Dziennikarka szybko odkrywa jednak, że pięćdziesiąty rok pełnienia posługi przez pana Kriggle ma być jednocześnie jego ostatnim. Wkrótce ją i nietypowego Mikołaja zaczyna łączyć więź, a dzięki rozmowom z mieszkańcami miasteczka kobieta przekonuje się, jak wiele dla Mistletoe znaczy ich własny Święty Mikołaj. Kobieta angażuje się w sprawę coraz bardziej i postanawia pomóc mieszkańcom przekonać mężczyznę, by pozostał na stanowisku. Jednocześnie poprawiają się jej odczucia co do samych Świąt…

Magia Świąt - nagrody

Film Magia Świąt nie posiada na swoim koncie żadnych nagród. Produkcja ta była jednak nominowana do nagrody Young Artist Awards w roku 2012 - wyróżnieniu przyznawanym młodym i obiecującym aktorom - w kategorii "najlepszy artysta drugoplanowy - film telewizyjny, serial lub miniseria". Nominację tę otrzymał Tate Berney, który wcielał się w rolę Owena. Ostatecznie jednak nagrodę tę otrzymał Cainan Wiebe, grający w produkowanym dla Disney Channel serialu 16 życzeń postać Mike’a Jensena.

dvp52es

Magia Świąt – gdzie obejrzeć?

Film można zobaczyć na kanale Telewizja WP. Zawsze, gdy film Magia Świąt jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo oraz w bibliotece na dowolnym urządzeniu, korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
dvp52es
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvp52es