Trwa ładowanie...

Lubisz seriale kryminalne? Tych produkcji nie możesz przegapić

Seriale kryminalne cieszą się olbrzymią popularnością, nic dziwnego, że widzowie mogą wybierać spośród wielu propozycji. Aby nie marnować czasu na wątpliwej jakości produkcje, warto wybierać tylko najlepsze seriale kryminalne, które są w stanie zapewnić dobrą rozrywkę na długie godziny.

CSI: Kryminalne Zagadki Nowego JorkuCSI: Kryminalne Zagadki Nowego JorkuŹródło: WP Pilot
d316fbm
d316fbm

Seriale kryminalne - TOP 10 produkcji, które warto obejrzeć

Zagadki kryminalne to coś, co jest w stanie przyciągnąć naszą uwagę na wiele godzin. Współczesne seriale są skonstruowane w taki sposób, aby maksymalnie wciągnąć widza w historie. Mimo że tego typu produkcji jest bardzo wiele, to tylko nieznaczna liczba zasługuje na uwagę. Przedstawiamy najlepsze seriale kryminalne.

Detektywi

Detektywi to polski serial dokumentarno-kryminalny, który był emitowany od 11 listopada 2005 roku do 30 listopada 2012 roku na kanale TVN. Wciąż jednak wraca na antenę, co jakiś czas znajdziemy go w programie telewizyjnym. Serial doczekał się w sumie 14 serii, które razem złożyły się na aż 1040 odcinków. Można go bez problemu powiązać z innym polskim serialem - W11 - Wydział Śledczy. W Detektywach wystąpili nawet gościnnie niektórzy aktorzy, których można kojarzyć z owego serialu. Śledztwa, prowadzone w poszczególnych odcinkach serialu wykonywane są przez byłych funkcjonariuszy policji i oparte zostały na autentycznych sprawach.

Policjanci i policjantki

Policjanci i policjantki to polski serial obyczajowo-kryminalny, który został wyprodukowany przez przedsiębiorstwo ATM Grupa. Serial jest emitowany na antenie TV4 od 29 września 2014 roku. Głównymi bohaterami serialu jest kilku policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Ekipa w każdym odcinku owej produkcji musi stawiać czoła najmroczniejszym zakamarkom miasta.

Ojciec Mateusz

Ojciec Mateusz to polski serial kryminalny, wyprodukowany przez przedsiębiorstwo ATM Grupa. Produkcja jest emitowana na antenie TVP1 od 11 listopada 2008 roku. Serial Ojciec Mateusz został w całości oparty na włoskiej produkcji Don Matteo. Powstały do tej pory cztery sezony serialu, które łącznie składają się na 313 odcinków. Fabuła owej produkcji telewizyjnej skupia się na postaci tytułowego księdza Mateusza, który obejmuje funkcję proboszcza w Sandomierzu. Ojciec Mateusz znajduje jeszcze jedno powołanie, a jest nim rozwiązywanie zagadek kryminalnych, które realizuje wspólnie z zaprzyjaźnionymi policjantami.

d316fbm

Komisarz Alex

Komisarz Alex to polski serial kryminalny, który został stworzony przez Petera Hajeka oraz Petera Mosera. Emitowany jest na antenie TVP1 od 3 marca 2012 roku, a inspiracją do jego powstania był zagraniczny serial Komisarz Rex. Ów produkcja telewizyjna składa się z 15 sezonów, które łącznie mają 182 odcinki. Głównymi bohaterami serialu są komisarz Marek Bromski oraz jego pies Alex. Z czasem miejsce Bromskiego, gdy ten tragicznie ginie, zajmuje komisarz Michał Orlicz. Razem z psem Alexem, rozwiązują w poszczególnych odcinkach serialu różne sprawy kryminalne.

W11 - Wydział Śledczy

W11 - Wydział Śledczy to pierwszy polski serial dokumentarno-kryminalny, który został stworzony przez Krystynę Lasoń oraz Jacka Januszczyka. Emitowany był od 6 września 2004 roku do 11 czerwca 2011 roku na kanale TVN. Wyprodukowanych zostało 18 sezonów serialu, które łącznie składają się na aż 1377 odcinków. Fabuła W11 - Wydział Śledczy została zainspirowana przez niemiecki oryginał K11 - Kommissare im Einsatz. Widz ma okazję obejrzeć, jak prawdziwi policjanci radzą sobie z różnymi aspektami swojej pracy.

Detektyw Murdoch

Detektyw Murdoch to kanadyjski serial kryminalny, który emitowany jest od 20 stycznia 2008 roku przez stację Citytv. W Polsce można go obejrzeć na kanałach: Ale Kino lub Epic Drama. Powstało 13 sezonów serialu Detektyw Murdoch, które łącznie składają się na 204 odcinki. Fabuła owej produkcji została oparta na cyklu powieści Maureen Jennings. Głównym bohaterem jest detektyw William Murdoch, który korzystając ze swoich nieprzeciętnych zdolności, rozwiązuje zagadki kryminalne w XIX-wiecznym Toronto.

CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku

CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku to amerykański serial kryminalny, wyprodukowany przez stację CBS i emitowany od 22 września 2004 roku do 22 lutego 2013 roku. W Polsce wciąż możemy oglądać odcinki serialu na wielu kanałach telewizyjnych. Powstało 9 sezonów serialu, na który łącznie składa się 197 odcinków. Owa produkcja telewizyjna opowiada o pracy policjantów z laboratorium kryminalistycznego, znajdującego się w Nowym Jorku.

d316fbm

Z archiwum policji

Z archiwum policji to polski serial dokumentalny, który został wyprodukowany w 2010 roku. Ów produkcja telewizyjna składa się z 13 odcinków, które trwają około 25 minut. Poszczególne odcinki serialu przedstawiają różnego rodzaju akcje antyterrorystyczne, które zostały nagrane za pomocą kamery policyjnej. Widz ma okazję obejrzeć, jak wyglądają prawdziwe pościgi za przestępcami, aresztowania dilerów narkotykowych czy chwytanie złodziei.

Kości

Kości to amerykański serial kryminalny wyprodukowany przez Fox Broadcasting Company. Emitowany był w latach 2005-2017. Łącznie powstało 12 sezonów, na które składa się 246 odcinków. Serial został oparty na książkach Kathy Reichs, czyli znanej kryminolog-antropolog. Główną bohaterką powieści jest dr Temperance Brennan, która pracuje jako antropolog w Jeffersonian Institute. Razem z agentem FBI Seeleyem Boothem zajmuje się identyfikacją martwych ciał.

Mentalista

Mentalista to amerykański serial kryminalny, który był emitowany w latach 2008-2015 na antenie CBS. Wyprodukowanych zostało siedem sezonów, na które łącznie złożyło się 151 odcinków serialu. Jego fabuła koncentruje się na postaci Patricka Jane'a, który po tragicznej stracie żony i córki, zaczyna pracę w CBI, gdzie zaczyna pomagać w rozwiązaniu najtrudniejszych zagadek kryminalnych.

d316fbm

Wszystkie te seriale kryminalne, gdy tylko są emitowane w telewizji, możemy oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d316fbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d316fbm