Trwa ładowanie...

Legion - online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Kino superbohaterów w XXI wieku zdominowało rynek. Jest to głównie zasługa Marvela, który od kilkunastu lat co rok wypuszcza kilka filmów ze swojej franczyzy. Tak duża ilość tego rodzaju produkcji, sprawia, że coraz ciężej jest zaciekawić widza czymś nowym i świeżym. Jednym z seriali, który to robi, wyznaczając nową jakość w owym gatunku, jest Legion, który jest produkcją inną od wszystkich o tematyce superbohaterów.

LegionLegionŹródło: WP Pilot
d3qoize
d3qoize

Legion jest amerykańskim serialem telewizyjnym, łączącym gatunki dramatu, thrillera psychologicznego oraz science fiction. Serial w niekonwencjonalny sposób podchodzi do kina superbohaterskiego, które od czasów Marvela zawładnęło telewizją i opowiada niezwykle dopracowaną oraz przemyślaną historię. Legion powstał na podstawie komiksu o tym samym tytule, stworzonego przez Chrisa Claremonta oraz Billa Sienkiewicza.

Legion - twórcy

Twórcą serialu Legion jest Noah Hawley, odpowiadający również za inny bardzo uznany serial Fargo z 2014 roku. Poza tym Hawley wyreżyserował nawet trzy odcinki serialu. Scenariusz w dużej mierze również opracował Hawley, który oparł swój serial na komiksie Legion Sienkiewicza oraz Claremonta. W produkcję serialu byli zaangażowani jeszcze między innymi: Dana Gonzales, który odpowiadał za zdjęcia, Jeff Russo, który stworzył do niego muzykę oraz Robert Blackman i Carol Case, którzy byli odpowiedzialni za kostiumy.

Legion - odcinki

Legion to zakończony już serial, który w sumie składa się z trzech sezonów, liczących łącznie 27 odcinków.

Legion - fabuła

Głównym bohaterem serialu jest David Haller, który przez schizofrenię trafia do szpitala psychiatrycznego. Tam poznaje Lenny, z którą z czasem się zaprzyjaźnia. Jego życie toczy się powolnym tempie, do czasu, aż poznaje piękną Syd, w której się zakochuje. Z czasem odkrywa, że tak naprawdę jest potężnym mutantem, a głosy, które słyszy w głowie, są prawdziwe.

d3qoize

Legion - bohaterowie

W serialu Legion pojawiają się m.in. następujący bohaterowie: David Haller, Sydney "Syd" Barrett, Lenny "Cornflakes" Busker, Cary Loudermilk, Ptonomy Wallace, Kerry Loudermilk, Amy Haller, Melanie Bird.

Legion - obsada

W powyższych bohaterów serialu Legion wcielają się następujący aktorzy i aktorki:

  • Dan Stevens jako David Haller,
  • Rachel Keller jako Sydney "Syd" Barrett,
  • Aubrey Plaza jako Lenny "Cornflakes" Busker,
  • Bill Irwin jako Cary Loudermilk,
  • Jeremie Harris jako Ptonomy Wallace,
  • Amber Midthunder jako Kerry Loudermilk,
  • Katie Aselton jako Amy Haller,
  • Kyja Sutton jako Amy,
  • Jean Smart jako Melanie Bird.

Legion - nagrody

Serial Legion zdobył łącznie 11 nominacji do różnych nagród telewizyjnych. Był m.in. nominowany do takich nagród jak: Emmy, Satelity, Satruny, MTV, Camerimage, Amerykańskie Stowarzyszenie Operatorów Filmowych.

d3qoize

Legion - gdzie obejrzeć

Serial Legion można obejrzeć w telewizji na kanale Fox Comedy. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d3qoize
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qoize