Trwa ładowanie...

Kucharz duży, kucharz mały - online wTV - fabuła, polski dubbing, gdzie obejrzeć

Kucharz duży, kucharz mały (ang. Big Cook, Little Cook) to angielski program dla dzieci emitowany na antenie BBC Cbeebies. Program ma zachęcić dzieci do wspólnego gotowania wraz z rodzicami w domu.

Kucharz duży, kucharz małyKucharz duży, kucharz małyŹródło: WP Pilot
d42utyb
d42utyb

Kucharz duży, kucharz mały – twórcy

Za reżyserię programu odpowiadają Adrian Headley oraz John Rowe. Wśród scenarzystów należy wymienić twórców takich jak: Adrian Hedley, Mellie Buse, Tracey Hammett, Steve Jeanes, Alison Stewart, Jo Killingley, Tracey Mulcrone, Vanessa Amberleigh.

Kucharz duży, kucharz mały – odcinki

Serial emitowany był w latach 2004-2006. Seria posiada 100 odcinków, które zostały podzielone na trzy serie. W każdym odcinku występuje inny gość, który pomaga współtworzyć program, na podstawie swojej pracy zawodowej.

Kucharz duży, kucharz mały – fabuła

Serial został stworzony z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. W każdym odcinku występuje dwóch prowadzących - Duży i Mały kucharz, którzy mają za zadanie przygotowanie dania z gościem specjalnym (autorem bajek). Po zaprezentowaniu sylwetki gościa, kucharze wspólnie stwierdzają, że jest on bohaterem i należy przygotować mu posiłek.

Z pomocą przychodzi książka kucharska Bena, która posiada mnóstwo ciekawych przepisów. Jednakże zawsze brakuje jednego składnika, po który musi polecieć na łyżce mniejszy kucharz. Podczas jego podróży, dzieci, na podstawie przygotowanego materiału filmowego, uczą się, jak powstaje dany składnik lub jak jest wytwarzany na szeroką skalę. Mały kucharz odwiedza wiele miejsc, w tym pole ryżowe oraz fabrykę sosów. W każdym odcinku występuje inny gość, dla którego przyrządzany jest posiłek.

d42utyb

Podczas gotowania Ben zawsze przypomina oglądającym dzieciom, że powinni konsultować z dorosłymi używanie niektórych narzędzi kuchennych, np. noży oraz wykonywanie pewnych czynności, np. wkładanie dań do piekarnika.

Kucharz duży, kucharz mały - bohaterowie

Prowadzącymi są dwaj kucharze: Duży o imieniu Ben i Mały - Small. Ben jest pełnowymiarowym dorosłym, natomiast Small został zmniejszony i używa łyżki jako metody poruszania się po kuchni. Dodatkowo, w każdym odcinku pojawia się gość specjalny, dla którego gotowany jest posiłek adekwatny do zawodu. Po przygotowaniu posiłku, wykonywane są czynności sprzątające, którym towarzyszy muzyka. Bohaterowie zachowują się w nieco przerysowany sposób, co zwraca uwagę dzieci i sprawia, że są one zainteresowane przedstawianymi treściami.

Kucharz duży, kucharz mały - polski dubbing

W wersji polskojęzycznej, postacie są dubbingowane przez Klaudiusza Kaufmanna (Kucharz Mały) oraz Roberta Kudelskiego (Kucharz Duży). Dzięki dubbingowi, program jest również chętnie oglądany przez dzieci z innych krajów.

Kucharz duży, kucharz mały - gdzie oglądać

Serial animowany Kucharz duży, kucharz mały emitowany jest na antenie BBC Cbeebies. Telewizja emituje powtórki odcinków, gdyż serial nie jest produkowany od kilkunastu lat. Odcinki serialu Kucharz duży, kucharz mały - zawsze, gdy są emitowane w telewizji - zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d42utyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42utyb