Trwa ładowanie...

Kuba Wojewódzki - program online w TV, gdzie obejrzeć

Kuba Wojewódzki to program typu talk-show, emitowany od 2002 r. Przez pierwsze cztery lata odcinki można było oglądać na antenie telewizji Polsat, a od 2006 r. - w stacji TVN. Każdy z odcinków z założenia ma nieco skandalizującą formułę, w której nie brak wulgaryzmów i ciętych ripost (zarówno ze strony prowadzącego, jak i jego gości). Z uwagi na kontrowersyjny charakter talk-show, na przestrzeni lat powstało wokół niego wiele skandali.

Kuba WojewódzkiKuba WojewódzkiŹródło: East News

Odcinki programu Kuba Wojewódzki trwają po 45 minut, a ich premiera odbywa się we wtorki o godz. 22.30. Do 2020 r. wyemitowano na antenie TVN już 28 sezonów, z czego ostatni - ze względu na panującą w Polsce epidemię COVID-19 - przerwano po zaledwie czterech odcinkach. Zamiast nich Kuba Wojewódzki zdecydował się nagrywać program w bardziej stonowanej i poważnej formule, we własnym mieszkaniu. Rozmowy z zaproszonymi gośćmi opatrzono tytułem 250 m2 Kuby Wojewódzkiego.

Od 15 sezonu do każdego odcinka nagrywana jest dodatkowa, 30-minutowa wersja z pominiętymi materiałami. Jest to swego rodzaju bonus dla widzów online.

Prowadzącym program jest dziennikarz Kuba Wojewódzki. Osobiście dobiera gości do każdego odcinka, dbając o to, by aż do momentu emisji było to dla widzów tajemnicą. Sam również opracowuje formułę talk-show, przez co niejednokrotnie spotkał się z krytyką o zbyt nachalne spoufalanie się z gośćmi. Paradoksalnie, to właśnie styl bycia dziennikarza i sposób, w jaki prowadzi rozmowy, zadecydowały o wielomilionowej widowni programu.

Zanim na kanapie pojawi się zaproszony przez prowadzącego gość, Kuba zapowiada go, opowiadając na jego temat zabawne anegdoty. Często przytaczane są wypowiedzi z wcześniejszych wizyt, czy cytaty innych postaci świata mediów. Wszystko po to, aby rozmowa już od początku miała nieco humorystyczny wydźwięk. Formuła nie zmienia się nawet wtedy, gdy w studiu pojawiają się wybitne osobowości, jak Andrzej Grabowski czy Janusz Gajos. Pierwsza część zawsze poświęcona jest jednemu z zaproszonych osób, natomiast w kolejnej części na kanapie zasiada kolejny gość (lub goście). W trakcie talk-show w studiu pojawia się tzw. Wodzianka. Jest to określenie, które przylgnęło do skąpo ubranej hostessy, która przynosi gościom i gospodarzowi programu karafkę z wodą.

Talk-show Kuba Wojewódzki można oglądać na żywo w TVN na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.