Trwa ładowanie...

Kryminalni - online w TV - fabuła, bohaterowie, gdzie obejrzeć

Dzięki serialowi Kryminalni widzowie mogą poczuć się jak pojawiający się na miejscu zbrodni policjanci, próbujący dociec, co mogło się tam wydarzyć.

KryminalniKryminalniŹródło: WP Pilot

Kryminalni - co to za serial?

Kryminalni to serial kryminalistyczny wyprodukowany przez kanał TVN oraz firmę MTL Maxfilm Tomasza Lampki. Reżyserią serialu zajmował się m.in. Patryk Vega oraz Piotr Wereśniak. Produkcja cieszyła się tak wielką popularnością, że odbyło się aż pięć ogólnopolskich zlotów fanów Kryminalnych.

Kryminalni - odcinki

Odcinki serialu Kryminalni emitowane były na kanale TVN od 2004 do 2008 roku. Każdy odcinek trwał około 45 minut. Łącznie powstało 101 epizodów, zebranych w osiem serii.

Kryminalni - fabuła

Fabuła serialu Kryminalni kręcił się wokół pracy policjantów z Wydziału Kryminalistycznego. Akcja rozgrywa się w Warszawie i jej okolicach. W każdym odcinku główni bohaterowie: podinspektor Adam Zawada oraz podkomisarze Marek Brodecki i Barbara Storosz starają się rozwikłać kolejną, niewyjaśnioną dotąd, sprawę. Podinspektor Zawada jest bezkompromisowy podczas prowadzenia śledztwa, a jego służba polega na kompletnym poświęceniu się danej sprawie. W każdym śledztwie pomagają mu Basia oraz Marek pierwsza osoba, którą komisarz informuje o każdej nowej sprawie.

Kryminalni - obsada i bohaterowie

W Kryminalnych zobaczymy:

  • Marka Włodarczyka, jako nadkomisarza, a następnie podinspektora Adama Zawadę,
  • Macieja Zakościelnego, który zagrał podkomisarza Marka Brodeckiego,
  • Magdalenę Schejbal - zagrała komisarz Barbarę Storosz,
  • Ryszarda Filipskiego, jako Naczelnika Wydziału, młodszego inspektora Ryszarda Grodzkiego,
  • Dorotę Landowską, która zagrała prokurator Dorotę Wiśniewską,
  • Tomasza Karolaka - posterunkowego (a następnie młodszego aspiranta) Szczepana Żałodę.

Kryminalni - nagrody

Serial Kryminalni otrzymał cztery Telekamery: w 2006 w kategorii "Serial kryminalno-fabularny", w 2007 w kategorii "Serial kryminalny", w 2008 roku w kategorii "Serial kryminalno-sensacyjny", a w 2009 roku zdobył nagrodę specjalną - Złotą Telekamerę.

Kryminalni - zloty fanów

W przeciągu sześciu lat odbyło się pięć zlotów fanów serialu Kryminalni. Pierwszy z nich obejmował prapremierę 89 odcinka serialu, na której byli obecni bohaterowie oraz producenci. Drugi zlot polegał na przedstawieniu publiczności tego, w jaki sposób powstaje serial. Następnie mogli oni udać się na wycieczkę po Warszawie, aby odkryć, gdzie kręcono najważniejsze sceny. W dniu zdobycia przez serial Złotej Kamery odbył się trzeci zlot, podczas którego można było spotkać się i porozmawiać z bohaterami oraz twórcami serialu. Podczas czwartego zlotu odbył się ośmioodcinkowy maraton serialu. Piąty zlot poświęcony był 10-leciu powstania produkcji. Pojawili się na nim główni bohaterowie, którzy opowiadali o pracy na planie i rozdawali autografy.

Kryminalni - gdzie oglądać

Obecnie możemy oglądać powtórki serialu. Kryminalnych możemy oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.