Trwa ładowanie...

Konspiracje - oglądaj online w TV – co to za program, odcinki, gdzie obejrzeć

Oficjalnie przyjęta historia przedstawia wielu osobom oficjalnie przyjęte poglądy na wiele wydarzeń historycznych. Często jednak bywa tak, że pojawiają się głosy sprzeciwu wobec głównonurtowej narracji. "Konspiracje" to dwunastoodcinkowa seria, w której owe głosy sprzeciwu zostają wreszcie wysłuchane. Czy ich idee i poglądy są całkowicie nieprawdopodobne, a teorie, które głoszą, niewarte uwagi? A może to prawdziwa historia przeszłych wydarzeń?

Zdjęcie poglądoweZdjęcie poglądoweŹródło: Shutterstock, fot: Copyright (c) 2019 VasiliyBudarin/Shutterstock. No use without permission.
d3erpgu
d3erpgu

Konspiracje – co to za program

Konspiracje to seria, w której każdy odcinek traktuje o odrębnym wydarzeniu historycznym, analizując go z odmiennej od głównonurtowej perspektywy. Wiele osób ma odmienne poglądy od tych szeroko i oficjalnie przyjętych. Poglądy te są warte uwagi, rzucają bowiem światło na kwestie, które nie zostały w dostateczny sposób przebadane. Ta seria to gratka dla każdego miłośnika historii, nawet wtedy, kiedy nie zgadza się z teoriami pojawiającymi się w każdym z odcinków.

Konspiracje - odcinki

Seria składa się z dwunastu odcinków, każdy odcinek traktuje o innym wydarzeniu historycznym. Pierwszy odcinek na przykład podnosi kwestie związane z samobójstwem Adolfa Hitlera. Oficjalna narracja głosi, że przywódca Trzeciej Rzeszy popełnił samobójstwo w jednym z berlińskich bunkrów znajdujących się w Berlinie. Czy to prawda? Co stało się z nazistowskim złotem i czy Unia Europejska jest formą dominacji niemieckiej nad innymi krajami Europy? W tym odcinku przedstawiane są teorie alternatywne.

Kolejne odcinki będą dotyczyć między innymi:

• nazistowskimi wpływami w rodzinie królewskiej w Wielkiej Brytanii w trakcie drugiej wojny światowej;

• teorii spiskowych związanych z Hollywood;

d3erpgu

• porwań przez UFO;

• lądowania na księżycu;

• morderstw w Watykanie.

To oczywiście nie wszystkie wydarzenia, o których mówi się w serii, warto jednak poświęcić chwilę na przyjrzenie się wydarzeniom historycznym z innej perspektywy.

Konspiracje - gdzie obejrzeć

Każdy odcinek serii można obejrzeć na kanale Polsat Viasat History. Zawsze, gdy program jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d3erpgu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3erpgu