Trwa ładowanie...
seriale
+1
11-08-2020 11:41

Komisarz Rex Online w TV - odcinki, fabuła, obsada - gdzie obejrzeć

Komisarz Rex to austriacko-włoski policyjny serial komediowo-dramatyczny stworzony przez Petera Hajeka i Petera Mosera. Pierwszy odcinek został wyemitowany 10 listopada 1994 r. przez austriacką stację telewizyjną ORF 1. Jak dotąd powstało 18 sezonów serialu.

Komisarz RexKomisarz RexŹródło: WP Pilot

Komisarz Rex – fabuła serialu, miejsca i bohaterowie

Głównym bohaterem wszystkich odcinków jest pies, owczarek niemiecki, którego pełne imię brzmi: Reginald von Ravenhorst. Znany jest on przede wszystkim pod pseudonimem Rex. Jako szczenię został skradziony przez przestępców, lecz udało mu się uciec i zaprzyjaźnić z chłopcem. Ta znajomość doprowadziła do rozwiązania wspólnie pierwszej sprawy i przypieczętowała dalsze losy psa.

Rex często jest wzywany do trudnych spraw. W ich rozwiązywaniu towarzyszą mu na przestrzeni lat różni partnerzy. Pierwszym z nich jest młody policjant, Richard Moser (Tobias Moretti). Przygarnął on Rexa, kiedy pies stracił w trakcie strzelaniny w centrum handlowym poprzedniego opiekuna. Tak zaczęła się serialowa przygoda i kariera owczarka ze światem przestępczym i doprowadzaniem kryminalistów przed oblicze sprawiedliwości. Kolejnymi przyjaciółmi Rexa i partnerami w śledztwach są m.in.: Alexander Brandtner (Gedeon Burkhard), Marc Hoffmann (Alexander Pschill) czy Lorenzo Fabbri (Kaspar Capparoni).

Akcja pierwszej serii rozgrywa się w Wiedniu i koncentruje się na trzyosobowym personelu biura Kriminalpolizei – austriackiej policji kryminalnej – a konkretnie Mordkommission (wydział zabójstw). Oprócz trzech policjantów w skład personelu biura wchodzi główna gwiazda serialu, Rex. W późniejszych latach akcja przenosi się do Rzymu, a odcinki produkowano w dwóch językach – niemieckim i włoskim.

Pies pomaga policjantom tropić przestępców i przemytników narkotyków, znajduje zwłoki i miejsca zbrodni, jak i jest dodatkową parą oczu i uszu dla swojego zespołu. Zdarza się też, że ratuje życie swoim opiekunom podczas niebezpiecznych misji.

W działaniach Rexa jest również spory element humoru. Podkrada on bułki z szynką, często robi psikusy policjantom i zdarza się, że nie wykonuje należycie prac domowych. Źle reaguje na słowa takie jak frau (kobieta) i tierarzt (weterynarz), ponieważ nie pochwala uwagi swoich opiekunów dla kobiet, a słysząc o weterynarzu, przestaje cokolwiek robić.

 Komisarz Rex – ciekawostki

Do tej pory Rexa grały cztery psy. Do 2000 roku był to Santo vom Haus Zieglmayer, znany również jako Beejay. Następnie zastąpił go Rhett Butler. Od 2008 roku przez kilka lat Rexa grał pies o imieniu Henry. W latach 2012/13 rola ta przypadła owczarkowi Nicky.

W serialu pojawili się też gościnnie polscy aktorzy: Mirosław Zbrojewicz, Aleksander Bardini, Paweł Burczyk, Agnieszka Wagner i Krzysztof Majchrzak. Peter Hajek, jeden z twórców serialu, potwierdził, że były papież Benedykt XVI został fanem Komisarza Rexa.

Detektyw Richard Moser został nazwany na cześć Petera Mosera, który obok Petera Hajeka jest również twórcą serialu.

Serial Komisarz Rex można obejrzeć na antenie Stopklatka HD. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji WP Pilot, aby obejrzeć serial Komisarz Rex online.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj