Trwa ładowanie...

Kochankowie z Księżyca - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Kochankowie z Księżyca to film o dwóch nastolatkach, którzy postanawiają wbrew zakazom rodziców i opiekunów zawrzeć pakt. Wspólnie uciekają z domu, by być razem i przeżyć przygodę, która na zawsze zapisze się na kartach ich historii. Film wzrusza, momentami rozbawia, a w każdej minucie skłania do refleksji nad przemijającą młodością i miłością.

Kochankowie z księżycaKochankowie z księżycaŹródło: WP Pilot
d4zf3cz
d4zf3cz

Kochankowie z Księżyca - co to za film

Filmu z 2012 roku nie da się jednoznacznie skategoryzować pod nazwą jednego gatunku. Z pewnością nosi znamiona dramatu. W końcu to historia, która rozpoczyna się od zakazanej miłości. Nie brakuje w nim także kiełkującego romantyzmu i poczucie humoru, które skłaniałyby do myślenia o nim w kategoriach komedii romantycznej. Jednak wraz z postępem fabuły twórcy filmu robią wszystko, by nie doszło do ostatecznego zaszufladkowania dzieła do którejkolwiek z kategorii. 

Kochankowie z Księżyca - twórcy

Reżyserem filmu jest dwukrotnie nominowany do Oscara Wes Anderson. Mężczyzna przez lata zdążył zjednać sobie rzeszę fanów, która pokochała jego wyjątkowy filmowy styl. Widzimy go również w roli scenarzysty obok Roman'a Coppola. Duet świetnie poradził sobie z komedią, która wydaje się wartościowa zarówno dla młodych ludzi, którzy poszukują siebie, jak i starszych, którzy w bohaterach filmu widzą swoje odbicie z dawnych lat. 

Kochankowie z Księżyca - fabuła

Akcja filmu toczy się w latach 60-tych XX wieku. Pewnego dnia zupełnie przypadkiem Sam Shakusky spotyka Suzy Bishop. Okazuje się, że on jest sierotą, który nie może znaleźć swojego miejsca w świecie. Z kolei ona przypomina zbuntowaną nastolatkę, która nie może zapanować nad własnymi emocjami. Szybko okazuje się, że w swoim towarzystwie czują się bardzo swobodnie. On może oddawać się malowaniu, a ona może zająć się czytaniem książek, które tak ją pasjonuje. Wspólnie dochodzą jednak do wniosku, że nie mają swojego miejsca w świecie. Postanawiają więc zawrzeć pakt i wyruszyć wspólnie w świat, by je odnaleźć. Efekt jest taki, że na ich poszukiwanie wyrusza całkiem pokaźna grupa ludzi, która nienajlepiej sobie radzi... 

Kochankowie z Księżyca - bohaterowie

Głównymi bohaterami filmu są Suzy (którą gra Kara Hayward) oraz Sam (grany przez Jareda Gilmana). To na nich skupiona jest główna oś filmu. Bohaterowie są barwni, kolorowi, zabawni, a momentami karykaturalnie poważni jak na swój wiek. Wydaje się, że w ich wieku nie ma miejsca na poważne rozterki - tym bardziej na decyzję o opuszczeniu domu oraz wyruszeniu w samotną podróż. Tymczasem oni wykazują się odwagę i postanawiają sprawdzić, jak poradzą sobie w wielkim świecie. Ich konfrontacja z napotkanymi problemami momentami bawi, a czasem sprawia, że wspominamy młodość. W każdej ze scen bohaterowie budzą sympatię widza, który kibicuje, by im się udało. 

d4zf3cz

Kochankowie z Księżyca - obsada

Kara Hayward oraz Jared Gilman doskonale poradzili sobie w rolach głównych bohaterów. Co ciekawe, na planie filmu pracowali z takimi gwiazdami jak Bruce Willis, który wcielił się w kapitana Sharp czy Edward Norton, który zagrał harcmistrza Ward. Poza nimi w filmie występuje także Jason Schwartzman, Frances McDormand, Larry Pine czy Gabriel Rush. Największą uwagę skupiają jednak główni bohaterowie, którzy z pewnością spowodują uśmiech na twarzy każdego, kto obejrzy film. To doskonała produkcja dla tych, którzy zapomnieli już, jak to jest być dzieckiem, cieszyć się życiem i szukać swojego miejsca w świecie. 

Kochankowie z Księżyca - nagrody

Kochankowie z Księżyca to film, który uzyskał liczne nagrody oraz nominacje do różnego rodzaju nagród. W 2012 roku otrzymał nagrodę Gotham za najlepszy film fabularny oraz nagrodę w kategorii najlepsza muzyka od Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych. W tym samym roku Internetowe Towarzystwo Krytyków Filmowych doceniło film za najlepszy scenariusz oryginalny. Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Chicago doceniło scenerię w filmie, a nieco później zrobiło to także Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z San Francisco. Warto wspomnieć także o tym, że film był nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny oraz do Złotych Globów w kategorii najlepsza komedia lub musical. 

Kochankowie z księżyca – gdzie obejrzeć

Zawsze, gdy film jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d4zf3cz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4zf3cz