Trwa ładowanie...

"Kevin sam w domu" – kiedy i gdzie będzie można oglądać film? Na czym polega fenomen młodego McCallistera?

Zbliżają się święta, a wraz z nimi "Kevin sam w domu" – amerykańska komedia, która każdego roku przyciąga przed telewizory miliony widzów. Rosnąca na przestrzeni lat popularność filmu sprawiła, że młody bohater broniący swój dom przed dwójką złodziei, stał się niemal symbolem Bożego Narodzenia. Gdzie i kiedy będzie można oglądać przygody Kevin?

Kevin sam w domuKevin sam w domuŹródło: WP
d20he3l
d20he3l

Dlaczego film bawi tyle osób?

"Kevin sam w domu" to produkcja o prostej fabule, mająca w swoim założeniu stanowić świąteczną rozrywkę dla całej familii. Bohaterowie filmu to rodzina McCallisterów, która z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia postanawia wyjechać do Paryża. Dzień przed odlotem w domu Petera i Kate panuje duże zamieszanie. Natłok bliskich oraz ignorowanie potrzeb doprowadzają najmłodszego syna McCallisterów do frustracji i zażenowania. Kevin oznajmia swojej matce, że nie lubi świąt i wolałby spędzić ten czas samotnie, ciesząc się spokojem i ciszą. Następnego dnia McCallisterowie budzą się przerażeni, uświadamiając sobie, jak niewiele czasu pozostało do ich planowego lotu do Paryża. W pośpiechu próbują oni zebrać pozostałą rodzinę i spakować pozostawione na ostatnią chwilę rzeczy. Zamieszanie oraz ogólny harmider sprawiają, że Kevin zostaje w domu. Na nieszczęście chłopca w pobliżu grasuje dwójka złodziei czających się na majątki rodzin, które zdecydowały się wyjechać na święta. Kiedy Kevin uświadamia sobie, że jego rodzina wyjechała do Paryża bez niego, odczuwa ogromną radość i ekscytację. Może bowiem robić wiele rzeczy, których do tej pory zabraniali mu rodzice. Okazuje się, że Kevin musi również stawić czoła rabusiom. Choć początkowo udaje mu się wprowadzić duet złodziei w błąd, szybko uświadamiają sobie oni, że McCallisterowie naprawdę opuścili swój dom, a ich nieobecność to idealne warunki do rabunku. Niestety, nie zdają sobie oni sprawy, jak dużym wyzwaniem będzie dla nich pokonanie ośmiolatka. Zawziętość rabusi doprowadza do ostatecznej konfrontacji pomiędzy nimi a małym Kevinem, który przygotowuje bowiem szereg niespodzianek mających na celu powstrzymanie napadu.

Dlaczego komedia stała się symbolem świąt?

Choć "Kevin sam w domu" wydaje się prostą komedią, bez konieczności doszukiwania się głębszego sensu i ukrytego przekazu, w gruncie rzeczy uświadamia on odbiorcom, na czym polega prawdziwa magia świąt. Boże Narodzenie jest wyjątkowym okresem w ciągu całego roku, kiedy możemy zatrzymać się, odpocząć, a co najważniejsze – spędzić wolne chwile z najbliższymi. W natłoku przedświątecznych zakupów i przygotowań często zapominamy o tym, sprowadzając Gwiazdkę do prezentów oraz satysfakcji płynącej ze stworzenia lepszej dekoracji od wszystkich sąsiadów na osiedlu. "Kevin sam w domu" pokazuje również, że determinacja i wiara we własne siły pozwalają przezwyciężyć największe trudności. Oczywiście, zasadzki przygotowane przez Kevina dla złodziei są dość skomplikowane i wymagające wielu środków, przez co trudno uwierzyć, że ośmiolatek mógłby dokonać takich starań. Hiperbolizacja jest jednak celowym zabiegiem twórców. Nie tylko najmłodsi, ale i dorośli widzowie przekonują się, że rzeczy niemożliwe nie istnieją i dopóki los jest w naszych rękach, świat stanowi krainę wyzwań, a nie labirynt przeszkód. "Kevin sam w domu" to w końcu świetna dawka zabawy będącej połączeniem bardzo dobrej gry aktorskiej i przewrotnej fabuły. Wszystko to za sprawą pomysłowości młodego McCallistera oraz nieudolności jego oponentów.

Gdzie będzie można oglądać film?

"Kevin sam domu" pojawi się na antenie Polsatu 24 grudnia o godzinie 20:00. Chcąc śledzić film na swoim komputerze, tablecie, telefonie lub telewizorze Smart TV, można skorzystać z oferty platformy internetowej Pilot WP. Pozwala ona oglądać telewizję na żywo poprzez przeglądarkę internetową lub dedykowaną aplikację bez wychodzenia domu, lub w trakcie podróży do kraju Unii Europejskiej, Islandii czy Norwegii. Jedyny warunek to stworzenie profilu na Pilot WP lub zalogowanie się na swoje konto. Każdy użytkownik może wybrać rozwiązanie dostosowane do własnych potrzeb. Pilot WP oferuje bowiem możliwość oglądania telewizji na żywo z dodatkowym blokiem reklamowym lub też bez marketingowych wstawek. W przypadku drugiego rozwiązania wystarczy dokonać niewielkiej opłaty. Pilot WP to jednak nie tylko telewizja na żywo. Platforma oferuje bowiem wiele pakietów tematycznych, a każdy z nich ukierunkowany jest na zaspokojenie potrzeb użytkowników o konkretnych preferencjach. Wśród abonamentów z pewnością znajdą coś dla siebie fani polskiej drugiej ligi piłkarskiej, futsalu, F1 oraz ogólnej rozrywki TV. Co więcej, Pilot WP wprowadziło obszerną bibliotekę wideo na żądanie, w której znajduje się wiele filmów (także i tych świątecznych), seriali i retransmisji sportowych. Regularne aktualizacje sprawiają, że użytkownicy mogą śledzić nie tylko klasyczne pozycje, ale i nowe produkcje. Pilot WP jest zatem idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób szukających dobrej rozrywki na święta.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d20he3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20he3l