Trwa ładowanie...

Joe Biden w Polsce. Gdzie oglądać? Transmisja "na żywo"

Prezydent USA Joe Biden przyjeżdża do Polski. W naszym kraju będzie przebywać we wtorek (21 lutego) i środę (22 lutego). Transmisję "na żywo" z wizyty Bidena będzie można śledzić na kanale TVN24 na platformie Pilot WP. Jak wygląda plan wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych?

Joe Biden w Polsce. Gdzie oglądać? Transmisja "na żywo"Źródło: PAP, fot: PAP/Paweł Supernak
d4f3q1x
d4f3q1x

O przybyciu Joe Bidena do Polski mówi się bardzo dużo już od jakiegoś czasu. To jego druga wizyta w Warszawie w ciągu niespełna roku. Poprzednio amerykański prezydent pojawił się w Polsce w marcu 2022 roku, krótko po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Teraz natomiast zamelduje się w Polsce kilka dni przed pierwszą rocznicą wybuchu wojny (24 lutego).

Rąbka tajemnicy na temat planu Bidena na wizytę w Polsce uchylił rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. John Kirby mówił, że w trakcie spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą Joe Biden ma zamiar podziękować Polsce za postawę w kontekście wojny w Ukrainie. Jego celem jest również omówienie współpracy dwustronnej, a także ustalenie zakresu wspólnych prac w zakresie wsparcia Ukrainy i zwiększenia znaczenia NATO względem wojny.

Źródło: Pilot WP, fot: Pilot WP

Wizytę Joe Bidena w Polsce będzie można śledzić w telewizji. Bezpośredni przekaz live pojawi się na Pilot WP - na kanale TVN24. Za pośrednictwem wspomnianej platformy poczynania Bidena będzie można monitorować zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych czy też nowoczesnych telewizorach. Z pewnością nie zabraknie takich osób, które bardzo uważnie będą analizować ruchy i słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych. Czy padną jakieś ważne deklaracje? Czas pokaże.

d4f3q1x

Wizyta Joe Bidena w Polsce - harmonogram

Media już od kilku dni donoszą o planach Joe Bidena na wizytę w Polsce. 21 lutego o godzinie 12:50 ma dojść do ceremonii oficjalnego powitania prezydenta USA przez polskiego prezydenta Andrzeja Dudę. Następnie - po godz. 13:00 - w Pałacu Prezydenckim dojdzie do spotkania Dudy i Bidena. Prezydenci mają wygłosić oświadczenia, a poza tym możliwa jest krótka konferencja prasowa.

17:30 ma przynieść z kolei przemówienie Joe Bidena. Dojdzie do niego w ogrodach w Arkadach Kubickiego. To najważniejsze punkty wtorkowej wizyty. Oczywiście amerykański prezydent pewnie ma szersze plany, ale nie zostały one ujawnione.

A co wydarzy się 22 lutego? Na ten dzień przewidziano spotkanie prezydentów B9 z udziałem prezydentów Polski i USA. Konferencji prasowej tym razem nie będzie, ale możliwe są krótkie przemówienia głów państw. 22 lutego odbędzie się też spotkanie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem i pracownikami ambasady USA. Nieco później Joe Biden uda się w drogę powrotną do Waszyngtonu.

Joe Biden odwiedził Kijów

Najważniejsze punkty wizyty Joe Bidena w Polsce zostały przewidziane na 21 i 22 lutego. Warto jednak wspomnieć, że amerykański prezydent zawitał do naszego kraju już w niedzielę (19 lutego) wieczorem. Następnie pociągiem udał się do Kijowa.

d4f3q1x

Przy okazji pobytu w Ukrainie Biden po raz kolejny potępiał rosyjską agresję. Jednocześnie zaznaczał, że wdrożone zostały "bezprecedensowe sankcje, które duszą Rosję".

By być na bieżąco ws. wizyty Joe Bidena w Polsce, śledź kanał TVN24 w Pilot WP.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na Pilot WP, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d4f3q1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f3q1x