Trwa ładowanie...

Jedwabny Szlak - oglądaj online w TV - prowadzący, odcinki, gdzie obejrzeć

Jedwabny Szlak znany jest chyba wszystkim. Czy jednak każdy zna jego historię i to, jak wielki wpływ miało na losy mieszkańców Azji i Europy?

Jedwabny SzlakJedwabny SzlakŹródło: WP Pilot
d27a8fr
d27a8fr

Jedwabny Szlak - co to za program

Jedwabny Szlak to swego rodzaju pierwsza na świecie oficjalna trasa handlowa, która służyła wymianie towarów czy nawet wiedzy pomiędzy ludźmi pochodzącymi z odmiennych kultur, religii i rejonów świata. Nie był to jednak stricte jeden dokładnie wytyczony i oznakowany szlak, a cała sieć połączeń do handlu, używana przez ponad 1,5 tysiąca lat. Dwa jego końce dzieliło 6,5 tysiąca kilometrów, a pomiędzy nimi znajdowała się masa niesamowitych i różnorodnych krajobrazów świata.

Jedwabny Szlak - prowadzący

Jedwabny Szlak to nowy program dokumentalny, który zagościł w 2021 roku na antenie telewizji Polsat Viasat History. Sam serial powstał jednak w 2015 i jest produkcji Brytyjskiej. Prowadzącym widza przez podróż handlową trasą między Morzem Śródziemnym do samej Azji jest Sam Willis - historyk, archeolog i prezenter telewizyjny. Odwiedzi on wszystkie najważniejsze punkty, przemierzając Chiny, Indie, Persję, Arabię, Grecję oraz Włochy.

Jedwabny Szlak - odcinki

Dokumentalny serial Jedwabny Szlak zaprasza widzów na wspaniałą podróż łączącą historię ze współczesnym światem. Podróż, którą zaplanowano na jeden sezon składający się z trzech odcinków. W każdej z trwających około 50 minut części, prowadzący przemierzy inną część najsłynniejszego handlowego szlaku świata. Podróż rozpocznie w mieście Xian w prowincji Shaanxi, jednym z najważniejszych historycznie ośrodków w Chinach. Kierując się na zachód, odwiedzi Azję Środkową i pozna tamtejsze ludy, który miały kluczowy wpływ na rozwój szlaku. Ostatnim jego etapem podróży będzie Iran, tereny dawnego imperium perskiego oraz cel podróży - włoska Wenecja.

d27a8fr

Jedwabny Szlak - gdzie obejrzeć

Serial dokumentalny Jedwabny Szlak jest do zobaczenia na edukacyjnym kanale Polsat ViasatHistory. Zawsze, gdy program jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d27a8fr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27a8fr