Trwa ładowanie...

Jeden z dziesięciu - program online w TV, gdzie obejrzeć

"Jeden z dziesięciu" to jeden z najpopularniejszych teleturniejów edukacyjnych, który umila nasze wieczory od poniedziałku do piątku, od godziny 18:55 na antenie TVP 1. Jego odcinki trwają średnio niecałe 30 minut. Zyskał dużą rzeszę fanów, ze względu na to, że każdy z widzów sam może wziąć udział w turnieju przed odbiornikiem.

Jeden z dziesięciu - program online w TV, gdzie obejrzećŹródło: WP Pilot

Program emitowany jest w edycjach, każda z nich obejmuje dokładnie 21 odcinków. Dwadzieścia z nich to eliminacje, podczas których zawodnicy rywalizują między sobą o jak największą ilość punktów, aby móc wziąć udział w Wielkim Finale. Zwycięzców teleturnieju czekają ogromne nagrody, bowiem podczas trwania ostatniego odcinka zwycięzca zdobywa nawet 40 tys. zł, natomiast osoba z największą liczbą punktów- 10 tys. zł.

Zasady teleturnieju

Siedząc wygodnie na kanapie, przed telewizorem, oglądamy zmagania dziesięciu zawodników, którzy robią wszystko, aby awansować do finałowej trójki, tym samym mając szanse na dostanie się do Wielkiego Finału. Zawodnicy charakteryzują się ogromną wiedzą we wszystkich dziedzinach, umiejętnością logicznego i strategicznego myślenia, a także refleksem. W pierwszej rundzie wszyscy wyznaczają swoich rywali, aby jak najszybciej ich wyeliminować. Każdy z nich może pomylić się tylko dwa razy. Rozgrywka toczy się do momentu, w którym pozostaje trzech najlepszych graczy, wówczas trafiają oni do finałowej rundy.

Finał różni się od wcześniejszej rozgrywki, bowiem w tym przypadku konieczne jest zdobycie jak największej ilości punktów. Każdy z zawodników może przekierować pytanie na innego gracza, aby go wyeliminować lub na siebie, aby zdobyć dodatkowe punkty, które wówczas liczone są podwójnie. Jeśli w tym drugim przypadku będziemy świadkami złej odpowiedzi, wówczas wszyscy wracają do zasady "kto pierwszy ten lepszy". Gra kończy się w przypadku, gdy prowadzący zada wszystkie możliwe pytania lub w sytuacji, gdy ostatnia osoba straci wszystkie szanse. Rozgrywka jest naprawdę emocjonująca, a widzowie z pewnością trzymają kciuki za swoich faworytów i ulubieńców.

Prowadzący Jeden z dziesięciu

Prowadzącym turnieju od samego początku jest Tadeusz Sznuk, który doskonale znany jest zarówno fanom teleturnieju, jak i wielu internautom. Swoją rzeszę fanów zyskał dzięki interesującym, często zabawnym anegdotom, z którymi dzielił się zarówno podczas prowadzenia programu, jak i w trakcie przerw technicznych. Z wykształcenia elektronik, który w 1970 r. ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Dokładnie w 1994 roku zaczął prowadzić jeden z najpopularniejszych turniejów w kraju i do tej pory jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych prowadzących.

Teleturniej Jeden z dziesięciu można oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.