Trwa ładowanie...

Jaś Fasola – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

W historii telewizji pojawiło się mnóstwo filmów i seriali, które wykreowały wyrazistych i oryginalnych bohaterów. Kojarzyła ich znaczna większość społeczeństwa, w tym nawet ci, którzy danego filmu czy serialu nie oglądali. Jednym z takich bohaterów jest Jaś Fasola - postać znana z brytyjskiego serialu komediowego.

Zd j ę c i e  i l u s t r a c y j n e Zd j ę c i e i l u s t r a c y j n e Źródło: Shutterstock
dkh7r4g
dkh7r4g

Jaś Fasola – co to za serial

Jaś Fasola to brytyjski serial komediowy. Serial zasłynął przede wszystkim dzięki roli Rowana Atkinsona, który wcielił się w tytułowego Jasia Fasolę.

Jaś Fasola – twórcy

Produkcją serialu zajęli się John Howard Davies i Sue Vertue. Za reżyserię odpowiedzialni byli: John Birkin, John Howard Davies oraz Paul Weiland. Z kolei scenariusz do serialu stworzyli: aktor grający głównego bohatera - Rowan Atkinson (brał on udział w tworzeniu scenariusza do wszystkich odcinków serialu), Robin Driscoll Richard oraz Ben Elton. Narracją serialu w pierwszym odcinku zajął się John Howard Davies, natomiast już od drugiego odcinka do końca serialu był za nią odpowiedzialny Rowan Atkinson.

Jaś Fasola – odcinki

Serial Jaś Fasola składa się łącznie z 16 odcinków, które były emitowane w latach 1990-1995 na stacji ITV. Na owe 16 odcinków składa się 14 odcinków zwykłych oraz dwa specjalne. Pierwsza emisja serialu miała miejsce dokładnie 1 stycznia 1990 roku. Odcinki trwają przeciętnie od 24 do 27 minut.

dkh7r4g

Jaś Fasola – fabuła

Fabuła serialu koncentruje się na tytułowym bohaterze, który pomimo tego, że jest już dorosłym mężczyzną, to zachowuje się w bardzo dziecinny sposób, przypominający kilkuletnie dziecko. Jego specyficzny sposób bycia sprawia, że często pakuje się on w różne kłopoty. Wszędzie porusza się w swoim, kultowym już, zielonym samochodzie - British Leyland Mini.

Jaś Fasola - bohaterowie

W serialu pojawiają się m.in. następujący bohaterowie:

 • Jaś Fasola - tytułowy bohater,
 • Irma Gobb - dziewczyna, w której zakochany jest Jaś Fasola.

Oraz epizodycznie:

 • kierownik kina,
 • pracownik basenu,
 • nauczycielka sztuki,
 • instruktor karate.

dkh7r4g

Jaś Fasola – obsada

W powyższych bohaterów wcielili się następujący aktorzy i aktorki:

 • Rowan Atkinson jako Jaś Fasola,
 • Matilda Ziegler jako Irma Gobb, dziewczyna Jasia Fasoli,
 • Angus Dayton jako pracownik basenu,
 • Susanne Bertish jako nauczycielka sztuki,
 • David Schneider jako instruktor karate.

Jaś Fasola - gdzie oglądać

Serial Jaś Fasola zawsze, gdy jest emitowany w telewizji można obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
dkh7r4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkh7r4g