Trwa ładowanie...

Jak oglądać telewizję z telefonu na telewizorze za darmo?

Telefony komórkowe zapewniają nam nieograniczony dostęp do telewizji internetowych, czy platform VOD (tj. usług video na życzenie) oferujących nieprzebraną ilość programów, seriali i filmów każdego gatunku. Parametry techniczne smartfonów i ich wyposażenie z roku na rok jest coraz lepsze. Wyświetlacze stają się większe, a jakość obrazu wzrasta. Jednak nadal na seanse filmowe najlepiej sprawdzają się telewizory, które nie pozostają w tyle jeśli chodzi o rozwój technologiczny. Jak więc oglądać telewizję z telefonu na telewizorze? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Jak oglądać telewizję z telefonu na telewizorze za darmo?Jak oglądać telewizję z telefonu na telewizorze za darmo?Źródło: FORUM
d3x0xbu
d3x0xbu

Połączenie przewodowe z telewizorem

Jeśli nie mamy możliwości połączenia się z internetem za pomocą WIFI pozostaje nam skorzystanie z kabla HDMI. Dokupujemy przejściówkę MHL Micro-USB-HDMI, która umożliwi skopiowanie obrazu z wyświetlacza telefonu na telewizor. Podłączamy kabel, następnie przejściówkę i postępujemy zgodnie z komunikatami urządzeń. Potwierdzamy zgodę na obustronne połączenie i możemy już rozpocząć oglądanie filmów czy stacji tv na ekranie telewizora. Połączenie przewodowe nie jest rekomendowaną metodą, ze względu na obecność kabli. Ale niestety często konieczną, jeżeli dostęp do sieci nie może być zapewniony.

WIFI - funkcja Smart View

Łatwiejsze i szybsze sposoby na uzyskanie powiązania telefonu z telewizorem są dostępne, jeżeli dysponujemy w domu siecią WIFI. Możemy wtedy skorzystać z technologii Miracast lub Chromecast współpracującej ze smartfonami z systemem Android. Jeśli zdecydujemy się na Miracast, zaczynamy od sprawdzenia czy nasz telefon obsługuje taki typ synchronizacji. Jeśli tak, wystarczy wejść w jego ustawienia i wybrać opcję o nazwie Smart View, Screen Mirroring lub Szybkie połączenie (w zależności od modelu telefonu). Jeżeli telefon nie posiada tej funkcji, możemy ściągnąć odpowiednią aplikację z internetu. Aktywujemy w telewizorze możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych, następnie włączamy usługę Smart View w telefonie i dokonujemy synchronizacji. Po pozytywnie zakończonym procesie na ekranie telewizora wyświetli się obraz z telefonu.

Chromecast dla Androida, inne opcje

Technologia Chromecast działa z systemem Android. To małe urządzenie umożliwiające strumieniowy, bezprzewodowy przesył danych. Oznacza to, że obraz z ekranu smartfona wyświetla się na telewizorze. Obecnie Chromecast jest już często wbudowany w telewizorach. Po połączeniu telefonu z telewizorem możliwe jest udostępnianie danych wyświetlacza telefonu na tv i korzystanie z wielu aplikacji. Smartfon może działać jak pilot do telewizora. Ostatecznie, do łączenia telefonu z tv możemy wykorzystać też konsole czy tzw. boxy TV. Boxy TV są dedykowane starszym technologicznie telewizorom. Pozwalają nawiązać im łączność z internetem i z systemem Android.

Telewizja internetowa za darmo

W sieci dostępnych jest wiele platform i telewizji internetowych. Wiemy już, jak uruchomić je z telefonu i przenieść na ekran telewizora. Ale jak oglądać telewizję przez internet za darmo?

d3x0xbu

Aplikacja WP Pilot zapewnia m.in bezpłatny dostęp do pakietu Starter składającego się z kilkudziesięciu kanałów tv. Oczywiście, zawsze możemy zwiększyć ilość programów, korzystając z płatnych opcji.

WP Pilot - obsługa telewizji internetowej na telewizorze

WP Pilot to między innymi aplikacja na telefon, która dzięki dodaniu wsparcia dla systemu Chromecast umożliwia oglądanie filmów i programów telewizyjnych bezpośrednio na telewizorze. Co ważne, aby z niej skorzystać nasz telewizor nie musi posiadać funkcji Smart TV. Istotne jest, aby telefon i telewizor korzystały z tego samego połączenia WIFI. Co należy zrobić? Pobieramy najnowszą aktualizację aplikacji WP Pilot i uruchamiamy ją. Wybieramy daną stację telewizyjną i naciskamy przycisk "Prześlij" na telefonie. Poprzez aplikację sterujemy obrazem na telewizorze. Możemy zablokować smartfon; nie zatrzyma to w żadnym stopniu przesyłanego filmu czy kanału tv. Sposób działania aplikacji nie wpływa negatywnie na płynność odtwarzanego obrazu. Dzięki bieżącemu buforowaniu otrzymujemy nieprzerwany dostęp do programów tv bez żadnych zakłóceń.

Jak widzimy, telewizja przez internet za darmo jest możliwa. Teraz w bardzo łatwy i prosty sposób. WP Pilot to najlepsze rozwiązanie na dostęp do wielu bezpłatnych kanałów telewizyjnych. To wysokiej jakości streaming przesyłany z telefonu czy komputera bezpośrednio na nasz domowy telewizor.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3x0xbu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x0xbu