Trwa ładowanie...

Jack Hunter i grobowiec Akenatena – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Jack Hunter i grobowiec Akenatena to amerykański film, który jest opowieścią o archeologu, który wyrusza na poszukiwania cennego artefaktu – Gwiazdy Niebios. Co warto wiedzieć o tym filmie?

Jack Hunter i grobowiec AkenatenaJack Hunter i grobowiec AkenatenaŹródło: WP Pilot

Jack Hunter i grobowiec Akenatena – co to za film?

Jack Hunter i grobowiec Akenatena to film przygodowy, idealny do oglądania z całą rodziną. Jest zainspirowany przygodami Indiany Jonesa. Właśnie na fali popularności filmów z Indianą Jonesem powstała seria filmów Jack Hunter, stworzona przez reżysera Terry’ego Cunninghama.

Jack Hunter i grobowiec Akenatena – twórcy

Terry Cunningham to amerykański reżyser, twórca takich filmów, jak: Jack Hunter i grobowiec Akenatena, Jack Hunter i zaginiony skarb Ugaritu, a także komedii romantycznej Miłość znajdzie cię wszędzie.

Jack Hunter i grobowiec Akenatena – fabuła

Film opowiada o jednej z przygód archeologa i podróżnika Jacka Huntera, który ma za zadanie znaleźć cenny artefakt znany Gwiazdą Niebios na prośbę Liz Johnson, granej przez Susan Ward. Jack Hunter jako żądny przygód archeolog zgadza się na udzielenie pomocy i zorganizowanie wyprawy w poszukiwaniu cennego przedmiotu. Niestety dopiero będąc na miejscu w bazie w Turcji, Hunter dowiaduje się, że nie tylko on poszukuje Gwiazdy Niebios. Konkuruje z nim rosyjska mafia, której zależy na zdobyciu jej przed ekipą Huntera. Z rosyjską mafią współpracuje Albert Littmann, grany przez Thure Riefensteina. Okazuje się, że słynna Gwiazda Niebios może być wykorzystana jako silne źródło energii lub śmiercionośna broń. Jack Hunter odkrywa też, że to właśnie Littmann odpowiedzialny jest także za śmierć jego dobrego przyjaciela profesora Shaffera. 

Po odkryciu prawdy podróżnik jest żądny zemsty i nie chce dopuścić, by Gwiazda Niebios dostała się w niepowołane ręce. By nie dopuścić do tragedii rusza do Egiptu po pomoc pięknej i inteligentnej Leny Halastrom (Alaina Huffman), która prowadzi tam wykopaliska. Jest ona badaczką, która odkryła obelisk z Ugaritu. Na nim wieki wcześniej wyryto symbole, które mogą pomóc doprowadzić archeologa do grobowca faraona Echnatona oraz do poszukiwanej przez niego Gwiazdy Niebios. W drodze do Damaszku dołącza jeszcze Nadia Ramadan (Joanne Kelly), która ma pomóc w poszukiwaniach. 

Niestety sytuacja komplikuje się, kiedy grupa zamaskowanych bandytów napada na miejsce badań. Przez ten incydent większość robotników pracujących przy wykopaliskach ucieka, co znacznie utrudnia naszym bohaterom odnalezienie legendarnego artefaktu. Na szczęście Jack Hunter nie jest archeologiem, który łatwo się poddaje, dlatego mimo kłopotów chce odnaleźć słynny artefakt przed złoczyńcami.

Film ma przygodowy i bardzo lekki charakter. Dzięki zwrotom akcji oraz ciekawym wątkom jest on idealną propozycją na filmowy wieczór z rodziną. 

Jack Hunter i grobowiec Akenatena jest drugą odsłoną cyklu, składającego się z trzech części. Dzięki nawiązaniom do filmów z Indianą Jonesem miłośnicy tego gatunku na pewno szybko wciągną się w fabułę i będą śledzić poczynania bohaterów.

Jack Hunter i grobowiec Akenatena - bohaterowie

Głównym bohaterem filmu jest Jack Hunter - znany archeolog oraz poszukiwacz przygód, który nie boi się wyzwań. Mimo tego, że nie chce wpakowywać się w kłopoty, każda jego wyprawa kończy się sytuacją, kiedy musi walczyć z czarnymi charakterami. Jednym z nich jest Albert Littmann - członek rosyjskiej mafii, który nie zawaha się przed niczym, by dostać swój wymarzony artefakt - Gwiazdę Niebios. To on stoi za śmiercią przyjaciela głównego bohatera. 

W filmie pojawia się również ciekawa postać kobieca. Jest nią Lena Halastrom, która pojawiła się również w pierwszej części przygód Jacka Huntera. Jest znanym archeologiem oraz badaczką. To ona odkryła Obelisk z Ugaritu, który pomoże Hunterowi w znalezieniu słynnej Gwiazdy Niebios. Między nią a Jackiem Hunterem rodzi się uczucie, zwłaszcza podczas wspólnie spędzonych przygód. 

Jack Hunter i grobowiec Akenatena - obsada

Ivan Sergei - Jack Hunter

Joanne Kelli - Nadia Ramadan

Thure Riefenstein - Albert Littmann

Alaina Huffman - Lena Halstorm

Susan Ward - Liz

Mario Naia Bassil - Tariq

Tuncel Kurtiz – Said

Jack Hunter i grobowiec Akenatena – gdzie można obejrzeć film?

Film będzie pokazywany na kanale FilmBox Action. Zawsze, gdy film Jack Hunter i grobowiec Akenatena jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.