Iga Świątek - finał Roland Garros 2020 - transmisja, gdzie obejrzeć

Już w sobotę finał tenisowego turnieju na kortach Rollanda Garrosa, w którym ma szansę spełnić się wielkie marzenie Igi Świątek. W ubiegłym roku Polka zapowiedziała, że chce wygrać wszystkie wielkoszlemowe turnieje. O pierwszy tytuł powalczy z Amerykanką Sofią Kenin.

Iga Świątek w finale Roland GarrosIga Świątek w finale Roland GarrosŹródło: Shutterstock
d32z8oi
d32z8oi

Iga Świątek w finale Roland Garros

Iga Świątek ma dopiero 19 lat. Urodziła się w Warszawie, obecnie mieszka w Raszynie. Ma 176 cm wzrostu, jest praworęczna, wyróżnia się ofensywnym stylem gry i mocnym serwisem. Pochodzi ze sportowej rodziny, jej ojciec Tomasz jest byłym wioślarzem, olimpijczykiem z Seulu. Iga trenowała na kortach Warszawianki i Mery, a do niedawna - Legii Warszawa. Pierwszy turniej wygrała w Sztokholmie, gdy miała zaledwie 15 lat. Kolejne wielkie sukcesy odniosła w 2018 r., kiedy wygrała w grze pojedynczej juniorski Wimbledon oraz French Open w grze podwójnej dziewcząt.

W tegorocznym konkursie Iga Świątek idzie jak burza. Od początku turnieju pozostaje bez straty seta. Po zliczeniu czasu okazało się, że jej droga do finału trwała zaledwie 7 godzin i 9 minut. Już w pierwszym meczu konkursu zdecydowanie pokonała wysoko notowaną w rankingu WTA Czeszkę Marketę Vondrousovą, a mecz trwał zaledwie 65 minut. Pewne zwycięstwo w półfinale z Argentynką Nadią Podoroską (6:2, 6:1) zagwarantowało jej finał po 80 minutach świetnej gry.

Finał Roland Garros 2020. Kiedy mecz? Gdzie transmisja?

Finał French Open, na który z wielkimi nadziejami czekają wszyscy kibice i sympatycy Igi, rozpocznie się w sobotę 10 października, o godzinie 15.00, na korcie centralnym. Transmisję ze spotkania w telewizji będzie można oglądać poprzez platformę WP Pilot w kanale TVN.

Iga Świątek jest faworytką bukmacherów. Zachwycają się nią światowe gwiazdy tenisa. Duże szanse na zwycięstwo dają jej m.in. Martina Navratilova oraz Wojciech Fibak. W finale Iga zagra z 21-letnią Amerykanką, Sofią Kenin, która w styczniu tego roku zwyciężyła w turnieju Australian Open.