Trwa ładowanie...

Godziny szczytu – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Godziny szczytu to kultowy film akcji, łączący najlepsze motywy komediowe i kryminalne. Co więcej, należy wiedzieć o tym filmie?

Godziny szczytuGodziny szczytuŹródło: WP

Godziny szczytu – co to za film

Komediowy film akcji z roku z 1998. Łączy gatunek komedii kryminalnej, z kinem akcji i filmami sztuk walki. W główne role wcielili się Chris Tucker - znany amerykański komik i Jackie Chan - hongkoński aktor i kaskader, gwiazda filmów kung-fu. Film okazał się wielkim sukcesem komercyjnym. Na kanwie pierwszego filmu powstała kontynuacja Godziny szczytu 2Godziny Szczytu 3, a w roku 2023 jest planowana premiera czwartej części.

Godziny szczytu - twórcy

Autorem scenariusza do Godzin szczytu jest Ross LaManna, napisał go w roku 1995. Prawa do scenariusza zostały sprzedane firmie Hollywood Pictures, której producentem był Arthur Sarkissian. Do produkcji filmowej dołączyli również Jonathan Glickman i Roger Birnbaum prezes Spyglass Entertainment.

Reżyserią filmową zajął się Brett Ratner, który rok wcześniej w 1997 debiutował filmem Money Talk polskiej publice znanym jako KasaMowa. Wcześniej pracował przy reżyserowaniu teledysków gdzie poznał się z Chrisem Tuckerem - odtwórcą głównej roli zarówno w Godzinach Szczytu jak i Money Talk.

Godziny szczytu - fabuła

Detektyw Lee (Jackie Chan) jest inspektorem Królewskich Sił Policji Hongkongu. Ścigając groźnego przestępcę o pseudonimie Juntao udaje mu się odnaleźć jego prawą rękę Sanga. Niestety ucieka on łodzią. Inspektorowi udaje się za to odzyskać liczne skarby chińskiej kultury zrabowane przez przestępców. Niedługo po tym Sang uprowadza córkę konsula Chin w Los Angeles. Konsul Solon Han dzwoni do detektywa Lee, aby pomógł w rozwiązaniu sprawy FBI, ze względu na osobistą przyjaźń i znajomość przestępczej działalności porywaczy. Agencja Federalna nie jest zadowolona z takiego obrotu spraw i obawiając się międzynarodowego skandalu, kierują inspektora do placówki Policji Stanowej, gdzie przydzielają mu "niańkę" detektywa Jamesa Cartera (Chris Tucker). Ma to być kara za spartaczenie poprzedniej sprawy przez Cartera. Gdy się o tym dowiaduje, postanawia, że sam rozwiąże sprawę porwania i tym sposobem zrehabilituje się swoim przełożonym.

Początkowo obaj detektywi działają na własną rękę, ale splot wydarzeń sprawia, że muszą współpracować, aby uratować córkę konsula.

Godziny szczytu - bohaterowie

Główni bohaterowie to detektywi z dwóch różnych krajów i o dwóch różnych charakterach. Lee jest inspektorem z Hongkongu, który przez lata współpracował z administracją Wielkiej Brytanii, która do 1997 roku formalnie rządziła na wyspie. Jest profesjonalny i zdyscyplinowany, wykazuje się oddaniem dla swojej pracy i przyjaciół. Detektyw Carter to przeciwieństwo Lee. Ukarany za niesubordynację, zawsze miesza się w kłopoty. Mimo to jest bardzo oddany pracy policjanta i to zdaje się łączyć obu panów.

Konsul Solon Han to wieloletni przyjaciel Lee jeszcze z pracy w Hongkongu. Jest wpływowym człowiekiem i kochającym ojcem dla Soo Yung. Przyjaźni się z Thomasem Griffinem, brytyjskim dowódcą policji z Hongkongu, który nie jest tym, za kogo się podaje.

Głównym antagonistą jest tajemniczy Juntao i jego bezwzględny współpracownik Sang. Szyki detektywom mieszają też agenci federalni Warren Russ i Dan Whitney.

W filmie występuje też cała gama barwnych drugoplanowych postaci takich jak detektyw Tania Johnson, partnerka Cartera czy "Stucky", policyjny informator o szemranej reputacji.

Godziny szczytu - obsada

W filmie wystąpili znani aktorzy z Ameryki i Hongkongu.

 • Detektyw Lee - Jakie Chan
 • James Carter - Chris Tucker
 • Thomas Griffin - Tom Wilkinson

 • Solon Han - Tzi Ma
 • Soo Yung - Julia Hsu
 • Sang - Ken Leung
 • Tania Johnson - Elizabeth Pena
 • Warren Russ - Mark Rolston

 • Dan Whitney - Rex Linn
 • Clive Cod - Chriss Penn
 • "Stucky" - John Hawkes

Godziny szczytu - nagrody

Ścieżka dźwiękowa z filmu była nominowana w 1999 do nagrody Grammy, doceniony został utwór instrumentalny skomponowany przez Lalo Schifrina.

Na gali MTV Movie Awards 1999 film był nominowany w czterech kategoriach. Za najlepszą rolę komediową, najlepszy duet, najlepszą piosenkę filmową i najlepszą scenę walki. Ostatecznie Chris Tucker i Jackie Chan otrzymali złoty popcorn w kategorii najlepszy duet.

Na gali Nickelodeon Kids Choice Awards 1999 film został doceniony w prestiżowej kategorii ulubiony aktor filmowy. Statuetkę otrzymał Chris Tucker.

Godziny szczytu – gdzie obejrzeć?

Film można zobaczyć na kanale Warner TV. Zawsze, gdy film Godziny szczytu jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.