Trwa ładowanie...

Glassland - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Film Glassland to kino dla wielbicieli życiowych, ale zarazem trudnych historii. Twórcy zadbali o to, aby widzom nie brakowało emocji.

GlasslandGlasslandŹródło: WP Pilot
d3eztm4
d3eztm4

Glassland – co to za film

Dramat wyprodukowany w 2014 roku w Irlandii. Jego premiera odbyła się 11 lipca 2014 roku w Galway. Na ekranach kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii pojawił się 17 kwietnia 2015 roku.

Czas trwania to 93 minuty.

Glassland - fabuła

Główny bohater John jest taksówkarzem w Dublinie. Musi stawić czoła problemom rodzinnym. Jego matka po odejściu ojca i urodzeniu niepełnosprawnego syna popadła w alkoholizm. John ratuje ją z każdej kłopotliwej sytuacji przekonując ją do leczenia w zamkniętym ośrodku. Mimo tego, że wielokrotnie doprowadzała się do stanu zagrażającego życiu (śpiączka w wymiotach, ataki agresji, rzucanie talerzami, spanie na progu mieszkania, imprezy do białego rana mocno zaprawione alkoholem) chłopakowi wciąż trudno namówić ją do zmiany swojego życia.

Glassland - bohaterowie

John - kierowca taksówki w Dublinie. Syn cierpiącej na chorobę alkoholową Jean. Opiekuje się również, przebywającym w ośrodku dla osób cierpiących na chorobę Downa, bratem. Musi zdobyć pieniądze na leczenie matki, co sprowadza go na stronę bezprawia.

d3eztm4

Jean - matka Johna i niepełnosprawnego syna. Porzucona przez męża ukojenie znalazła w alkoholu. Nie chce poddać się leczeniu jeszcze bardziej pogrążając się w nałogu i jego skutkach. Po długich namowach syna daje się namówić na leczenie w zamkniętym ośrodku. Bezpłatna placówka nie jest w stanie zapewnić jej opieki na tak długi czas, jaki jest jej potrzebny, żeby skutecznie wyleczyć ją z nałogu alkoholowego. Pomoc znajduje w prywatnym ośrodku. Odwiedzają ją tam synowie. To w tym miejscu zaczyna budować od nowa swoje relacje z młodszym synem chorym na zespół Downa.

Shane - przyjaciel głównego bohatera. Opuszcza miasto, aby częściej widywać się ze swoim dzieckiem. W filmie pojawia się przejmująca scena na lotnisku, w której John żegna go ze łzami w oczach.

Kit - młodszy brat głównego bohatera i młodszy syn Jean. Zmaga się z zespołem Downa mieszka na terenie zamkniętego ośrodka z innymi dziećmi w podobnym stanie. Nie jest akceptowany przez swoją matkę, która nigdy nie okazywała mu miłości. Nie jest w stanie okazać mu żadnych pozytywnych uczuć do tego stopnia, że nie przychodzi na jego urodziny, aby z nim świętować tak ważny dzień. Wini go za wszystkie swoje życiowe niepowodzenia.

Glassland - obsada

  • Jack Reynor w roli Johna,
  • Toni Collette w roli Jean,
  • Will Poulter w roli Shane,
  • Michael Smiley w roli Jima,
  • Darine Ni Dhonnchadha w roli Bridie,
  • Gary Ó'Nuallain w roli Franka.
d3eztm4

Glassland – gdzie obejrzeć

Zawsze, gdy film jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d3eztm4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eztm4