Trwa ładowanie...

Geniusz: Picasso - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Geniusz: Picasso to amerykański serial z 2018 roku, który właściwie jest drugim sezonem antologii o wspólnej nazwie Geniusz. Pierwszy przedstawiał losy Alberta Einsteina, a drugi śledzi losy słynnego malarza. To właśnie mini serial o hiszpańskim artyście pojawił się w ramówce Telewizji Polskiej.

Geniusz: PicassoGeniusz: PicassoŹródło: WP Pilot
d4axba5
d4axba5

Geniusz: Picasso – co to za serial?

Premiera serialu miała miejsce w roku 2018, za jego produkcją stoi stacja National Geographic. Druga część serii skupia się wokół życia i twórczości jednego z najwybitniejszych malarzy w historii. Pablo Picasso jest przedstawiony zarówno jako artysta, ale także jako zwykły człowiek, który ma problem z dopasowaniem się do otaczającego go świata. Produkcja ukazuje historię burzliwego życia kontrowersyjnej osoby, która od młodości nie chciała naśladować mistrzów, a tworzyć swój własny styl.

Geniusz: Picasso – twórcy

Ten serial biograficzny został w całości stworzony przez stację National Geographic. Reżyserem i autorem scenariusza jest Kenneth Biller, a produkcją zajęły się Imagine Television, Latina Pictures i Paperboy Productions. Zdjęcia nakręcano w Hiszpanii, a także na Węgrzech.

Geniusz: Picasso – odcinki

Mini serial składa się z 10 odcinków, z których każdy trwa około 50 minut.

Geniusz: Picasso – fabuła

Seria przedstawia życie i twórczość Pabla Piccasa - wybitnego artysty, który raz na zawsze zmienił postrzeganie sztuki. Obserwując jego burzliwe życie poznajemy sposób, w jaki interpretował otaczający go świat, a także dowiadujemy się co najbardziej motywowało go do tworzenia. Serial śledzi dwa etapy życia Picasso. W pierwszym z nich jest młodzieńcem obdarzonym niewątpliwym talentem i wrażliwością. W drugim, starszy Picasso jest już znanym artystą, który musi radzić sobie ze swoją sławą i kontrowersyjnością, a także czynnikami zewnętrznymi, jak nadejście faszyzmu do Hiszpanii.

d4axba5

Geniusz: Picasso - bohaterowie

W serialu, oprócz Pablo, występują wszystkie postaci, które miały bezpośredni wpływ na tworzenie i kształtowanie osobowości głównego bohatera. Należy tutaj wymienić między innymi Dore Maar, która była inspiracją dla malarza czy też Françoise Gilot - długotrwałą partnerkę życiową Picasso i matkę dwojga jego dzieci. W produkcji pojawiają się też Max Jacob - przyjaciel artysty i Marie-Thérèse Walter - jego modelka i kochanka.

Geniusz: Picasso - obsada

W rolę tytułowego bohatera wcieliło się dwóch aktorów: Alex Rich (jako Picasso w młodości) i Antonio Banderas, znany widzom na całym świecie jako Zorro, czy główny bohater Desperado. Oprócz nich na ekranie występują także: Clémence Poésy, Poppy Delevingne, Samantha Colley i Aisling Franciosi.

Geniusz: Picasso - nagrody

Serial, oprócz popularności wśród widzów, zyskał także uznanie krytyków i dzięki temu otrzymał dwie statuetki Emmy za rok 2018. Pierwszą przyznano za realizację dźwięków, a drugą za najlepsze zdjęcia. Poza tym produkcja uzyskała 7 nominacji do innych kategorii na tej samej gali.

Geniusz: Picasso - gdzie obejrzeć?

Serial można oglądać za pośrednictwem ogólnodostępnych kanałów Telewizji Polskiej. Zawsze, gdy serial Geniusz: Picasso jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d4axba5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4axba5