Trwa ładowanie...

Gdzie obejrzeć Puchar Świata w Lahti? Czy będzie transmisja online?

Rywalizacja skoczków narciarskich w ramach Pucharu Świata 2022/2023 zmierza ku końcowi. Tym bardziej warto poświęcić czas, by zobaczyć jedne z ostatnich zmagań przed przerwą. 25 i 26 marca 2023 roku czekają nas konkursy w Lahti. Gdzie obejrzeć transmisje?

Gdzie obejrzeć Puchar Świata w Lahti? Czy będzie transmisja online?Źródło: GETTY, fot: Maja Hitij

Za nami już mnóstwo emocji związanych ze zmaganiami skoczków narciarskich. Wiadomo już, że Kryształowa Kula powędruje w ręce Halvora Egnera Graneruda. Norweg w tym sezonie prezentuje się znakomicie i chyba nikogo nie dziwi to, że zakończy cykl na pierwszym miejscu. Niewątpliwie złapał genialną formę.

Kto zwycięży w Lahti? Tego będzie można się przekonać za pośrednictwem przekazu live na platformie Pilot WP. Transmisja pojawi się na kanale TVN (programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są przeznaczone do powszechnego i nieodpłatnego odbioru również w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną).

Gdzie obejrzeć skoki? Kiedy i o której konkursy?

Konkursy w Lahti przewidziane zostały na 25 i 26 marca. Najpierw odbędą się zmagania drużynowe. Później natomiast czeka nas rywalizacja indywidualna. Trener Biało-Czerwonych Thomas Thurnbichler przedstawił już skład na Puchar Świata w Lahti. Jak prezentuje się kadra Polaków?

  • Kamil Stoch
  • Piotr Żyła
  • Paweł Wąsek
  • Aleksander Zniszczoł
  • Tomasz Pilch
  • Jan Habdas

Oczywiście tym razem szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z Dawida Kubackiego. Najlepszy polski skoczek w trybie pilnym wrócił do kraju, by czuwać przy żonie Marcie. Kubacki informował, że ma ona poważne problemy kardiologiczne. 20 marca podawał, że jej stan jest ciężki.

Konkurs drużynowy, który przewidziano na 25 marca, poprzedzi trening (godz. 13:30). Zmagania skoczków zainicjowane zostaną natomiast o godzinie 16:15.

A co będzie się dziać 26 marca? O 13:30 odbędą się kwalifikacje. Na 15:15 przewidziany został natomiast początek konkursu indywidualnego. Z pewnością nie zabraknie sporych emocji.

PŚ w Lahti. Co warto wiedzieć o skoczni?

Rywalizacja toczyć się będzie na skoczni Salpausselkä. Punkt HS tego obiektu to 130 m, natomiast punkt K - 116 m. Skocznia powstała w 1972 roku. Nachylenie progu to 10,5 st., a długość rozbiegu - 85,4 m. Średnia prędkość wynosi 92,5 km/h.

Zimowy rekord na tej skoczni ustanowił Johann Andre Forgang. Wynosi on 138 metrów. Taki rezultat wspomniany skoczek osiągnął 4 marca 2017 roku.

Salpausselkä jest jedną z najsławniejszych skoczni na świecie. W 1979 roku zaczęto tam organizować konkursy w ramach Pucharu Świata. Śmiało można zatem stwierdzić, że na tym obiekcie zadziało się już naprawdę sporo.

Niestety, czasami organizatorzy zmagań na tym obiekcie musieli mierzyć się ze sporymi problemami. Wszystko ze względu na to, że skocznia jest odsłonięta, co sprawia, że warunki bywają niekorzystne. Chodzi przede wszystkim o wiatr. Między innymi w czasie mistrzostw świata 2001 skoczkowie musieli mierzyć się z loteryjnymi warunkami. Miejmy nadzieję, że tym razem takich problemów nie będzie i aura w żaden sposób nie zakłóci sportowej rywalizacji.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na Pilot WP, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj